انجمن سینمای جوانان ایران -دفتر سنندج
اخبار سینمای کوتاه  
قالب وبلاگ
لینک های مفید
دو فیلم ایرانی در نخستین جشنواره «کوچه چرخان» آمریکا

دو فیلم ایرانی به نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «کوچه چرخان» آمریکا راه یافتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره توسط فیلمسازان برای فیلمسازان برگزار می‌شود؛ فیلم‌های سینمایی و کوتاه را به رقابت می‌گذارد.
یک هیچ ساخته سامان حسین پور و دختر آت آشغالی ساخته محمد زارع به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارند و با فیلم‌هایی از فرانسه، هند، آلمان، هلند، لهستان، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، انگلستان، سوئیس و... رقابت می‌کنند.
جشنواره به بهترین فیلم سینمایی، بهترین فیلم کوتاه، بهترین فیلم خارجی، بهترین مستند، بهترین کمدی، بهترین تدوین، بهترین فیلمبرداری، بهترین صدا و... جایزه می‌دهد.
نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «کوچه چرخان» آمریکا 24 و 25 آوریل برگزار می‌شود.

[ چهارشنبه ششم اسفند 1393 ] [ 15:22 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 

دو فیلم ایرانی در دو جشنواره جهانی در فرانسه و هند حضور داشته و جایزه گرفتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» تیمور قادری از یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه courtoujours فرانسه جایزه گرفت.
فیلم کوتاه می‌خورد بر بام خانه ساخته تیمور قادری جایزه ویژه هیات داوران جشنواره را دریافت کرد.
یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه courtoujours فرانسه 19 تا 21 فوریه برگزار شد.
همچنین در همین ماه فیلم صدای جاده ساخته برزان رستمی در جشنواره Seamedu هند حضور داشت.

[ سه شنبه پنجم اسفند 1393 ] [ 12:2 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
سه فیلم داستانی و یک فیلم انیمیشن از استان کردستان در نهمین جشنواره فیلم دینی رویش پذیرفته شدند.

انیمیشن عکس ساخته ماشاله محمدی واز تولیدات انجمن سینمای جوان سنندج،هفت سنگ به کارگردانی فاطمه دستمردو تهیه کنندگی منصورجمنی،آپارتمان مورچه هابه کارگردانی وتهیه کنندگی توفیق امانی و بوی سردساخته نویدزارع و ازتولیدات حوزه هنری سنندج در بخش مسابقه این جشنواره حضوردارند.

یادآور ی شود؛ نهمین جشنواره فیلم كوتاه دینی رویش در سه بخش ملی، جوانه های رویش و خارج از مسابقه از فردا سه شنبه 5 اسفندتا پنج شنبه 7 اسفند در پردیس سینمایی آزادی تهران برگزار می شود و با معرفی برگزیدگان در روز جمعه 8 اسفند ماه در تالار اندیشه حوزه هنری به پایان می رسد.

[ سه شنبه پنجم اسفند 1393 ] [ 0:44 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

ف استفاده از هنر راهکاری مناسب برای افزایش سطح آگاهی در حوزه سلامت

دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان نیشابور با هدف ارتقای سطح آگاهی جامعه در زمینه سلامت عمومی و مفاهیم بهداشت، نخستین جشنواره فیلم و عکس سلامت را به شرح ذیل برگزار می نماید:

رئیس جشنواره :دکتر محسن عظیمی‌نژاد

دبیر جشنواره: مرتضی امین الرعایایی

مدیر اجرایی: غلامعلی عابدینی

بخش عکس

موضوعات:

یک/ رفتارشناسی

منظور از این موضوع رفتارهای ارتقا دهنده سلامت و رفتارهاي بيماري زا، مثل تغذيه سالم یا ناسالم، ورزش و رفتارهای اجتماعی سالم یا ناسالم است.

دو/ محيط             

منظور از این موضوع مکان هایی است که می توانند ارتقا دهنده سلامت باشند و یا به ایجاد بیماری بی انجامند، مانند: خانه سالم، مدرسه سالم، محیط کار سالم و آموزش های بهداشت و مراقبت عمومی در جامعه.

سه/ زندگی با بیماري هاي مزمن

منظور از این موضوع زندگی همراه با امید بیماران مبتلا به ديابت، فشارخون، انواع سرطان ها و معلوليت ها و شرایط تطابق آن ها با اینگونه بیماری ها است.

 ادامه مطلب
[ یکشنبه سوم اسفند 1393 ] [ 0:4 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
انیمیشن عکس ساخته ماشاله محمدی از تولیدات انجمن سینمای جوانان دفتر سنندج در یازدهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه ژنو پذیرفته شد این جشنواره از 19تا21فوریه درشهر ژنو سویس برگزار میشود.the11thinternnational short film of geneva couroujors.ا
این فیلم همچنین در بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم کو تاه مجارستان(مدیاویو)پذیرفته شده است این جشنواره از تاریخ28آپریل تا2می برگزار میگردد.www.mediawavefestival.hu
[ جمعه یکم اسفند 1393 ] [ 18:39 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
انیمیشن برزان رستمی به یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «لاپدررا» اسپانیا راه یافت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» جشنواره در یازدهمین دوره‌اش میزبان یک اثر ایرانی است.
انیمیشن صدای جاده ساخته برزان رستمی به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارد و با فیلم‌هایی از اسپانیا، برزیل، آرژانتین، رومانی، آمریکا، مکزیک، هلند، ونزوئلا و... رقابت می‌کند.
یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «لاپدررا» 19 تا 21 فوریه در اسپانیا برگزار می‌شود.

[ جمعه یکم اسفند 1393 ] [ 0:25 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
اکران مزار شریف، رستاخیز و زمستان آخر در جشنواره «رویش»

فیلم‌های سینمایی مزار شریف، رستاخیز و زمستان آخر در نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش اکران می‌شوند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری، فیلم مزار شریف که ساختۀ عبدالحسین برزیده و محصول حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی  در سال 1393 است در نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش اکران می شود.
داستان این فیلم در خصوص کشتار دیپلمات های ایرانی در کنسولگری ایران در شهر مزار شریف افغانستان است که به دنبال هجوم نیروهای طالبان منجر به شهادت ۱۰ تن از کارکنان کنسولگری ایران شد.
فیلم زمستان آخر که به کارگردانی سالم صلواتی و از تولیدات سیمای استانی شبکه کردستان است در نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش به نمایش در می آید.
بنا براین گزارش این فیلم که در قالب بخش اکران ویژه در جشنواره حضور دارد قرار است پنجشنبه 7 اسفند 93 ساعت 20.30 در سالن شهر فرنگ پردیس سینما  آزادی پخش شود.
داستان این فیلم مربوط به باجی و کدخدا تنها بازمانده‌های روستایی متروک هستند که روستایشان کم‌کم در حال زیر آب رفتن است. آنها هر کدام در آن روستا منتظر سفر کرده‌های خویش هستند، چیزی که برای دیگران قابل درک و فهم نیست. تا آنکه شبی بر حسب اتفاق و جبر طبیعت باجی و کدخدا که تنها مونس هم هستند، از هم دور شده و جدا می‌افتند. تلاش کدخدا برای بازگشت در آن شب نتیجه نداده و باجی در روستا تنها می‌ماند و...
رستاخیز به کارگردانی احمد رضا درویش و تهیه کنندگی  تقی علیزاده  در قالب بخش اکران ویژه در نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش به نمایش در می آید.
داستان این فیلم درباره واقعه عاشورا است که با همراهی بکیر فرزند حر ابن یزید ریاحی به قیام امام حسین (ع) و متن حوادث واقعه عاشورا می‌پردازد. این فیلم مقطع زمانی مرگ معاویه تا قیام امام سوم شیعیان را به تصویر می‌کشد.
نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش از 5 تا 7 اسفند ماه در پردیس سینما آزادی تهران برگزار می شود و اختتامیه آن 8 اسفند ماه در تالار اندیشه حوزه هنری است.

[ جمعه یکم اسفند 1393 ] [ 0:22 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
نامه سرگشاده فیلم کوتاهی‌ها به رئیس سازمان سینمایی

جمعی از فیلم‌سازان کوتاه خطاب به رئیس سازمان سینمایی نامه‌ سرگشاده‌ای را منتشر کردند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ایسنا، در متن این نامه خطاب به حجت‌الله ایوبی آمده است:

«با سلام؛
احتراما به استحضار می‌رساند، نظر به انتخاب جناب آقای حبیب ایل‌بیگی به عنوان معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی از طرف جنابعالی و با توجه به دوره کوتاه مدیریت ایشان در «انجمن سینمای جوانان ایران» و تاثیر روند مثبت حضورشان در عرصه فیلم کوتاه در زمان اندک؛ آرزومند موفقیت برای ایشان در تصدی جدید را از ایزد منان خواستاریم.
سینمای جوان پایگاه اصلی تربیت فیلمسازان آینده سینمای ایران است و دل نگرانی جمعی از فیلمسازان نسل‌های مختلف فیلم کوتاه، موجب نگارش این نامه شد؛ ما امضاء‌کنندگان زیر تقاضا داریم این بار نیز با انتخاب فردی شایسته از بدنه انجمن برای تصدی مدیریت سینمای جوان شاهد ادامه برنامه‌های یک سال اخیر سازمان سینمایی در عرصه فیلم کوتاه با نگاه به آینده باشیم.
بی‌شک نیروهای توانایی در ساختار مدیریتی انجمن سینمای جوانان ایران مشغول به فعالیت هستند که از تمام پتانسیل‌های موجود، نقاط ضعف و قوت به خوبی آگاهند. چه بسا با انتخاب فردی خارج از چارچوب فعلی انجمن سینمای جوانان ایران، این مسیرِ درست هدف‌گذاری شده، توسط آقای حبیب ایل‌بیگی دچار دگرگونی ساختار فعلی شده و باعث به وجود آمدن هزینه‌های مادی و معنوی خواهد شد.
امیداست با درایت شما و حسن نظر همیشگی‌تان به انجمن سینمای جوانان ایران شاهد بالندگی و شکوفایی فیلم کوتاه بیش از پیش باشیم.

با آرزوی بهروزی برای شما و سینمای ایران

جمعی از فیلمسازان نسل‌های مختلف عرصه فیلم کوتاه»


امضآءکنندگان این نامه عبارتند از: داود ابراهیمی.اشکان احمدی.فرشید اخلاقی پور.محمد ارژنگ.مرجان اشرفی زاده.امیر علی اعلایی.مسعود امینی تیرانی.آرمین ایثاریان.ابراهیم ایرج زاد.مریم بحر العلومی.آیدا پناهنده.بهرام توکلی.رقیه توکلی.محمد رضا جهان پناه.مرتضی جذاب.ستار چمنی گل.مسعود حاتمی.آبتین حسینی.سلمان خورشیدی.بهمن دادفر.علی درخشنده.محمود رحمانی.محمد رسولی.پناه برخدا رضایی.امیرشهاب رضویان.کاوه سجادی حسینی.ویدا صالحی.وحید صادقی صفت.مهتاب صداقت.امیر صرافها.سالم صلواتی.حسین ضیاء.نیما عباس پور.کورش عسگری.داریوش غذبانی.رضا فهیمی.مهدی فردقادری.کاوه قهرمان.مرتضی قیدی.مجید گرجیان.وریا گلزاریان.سینا گنجوی.شهرام میراب اقدم.بیژن میرباقری.علیرضا محمود زاده.فاطمه مرزبان.مجیدرضا مصطفوی.شهرام مکری.هادی نادری.مهدی نادری.پویا نبی.طوفان نهان قدرتی.رایا نصیری.سید غلامرضا نعمت پور.نوید نیکخواه آزاد.داریوش یاری.

[ جمعه یکم اسفند 1393 ] [ 0:20 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

به منظور ایجاد فرصت بیشتر برای فیلمسازان و عکاسان علاقمند به شرکت در جشنواره  منطقه ای فرهنگ بومی ژیار مهلت  دریافت آثاراین جشنواره تاا  پانزدهم اسفندماه تمدید شده است.بنابراین هنرمندان استانهای آذربایجانغربی،ایلام،کردستان کرمانشاه و لرستان میتوانندآثار خود راتا تاریخ مذکور   به آدرس   (سنندح،میدان بسیج،بلوارتوحید،مجتمع فرهنگی هنری فجر،انجمن سینمای جوان سنندج)ارسال نمایند.این مهلت تمدیدنخواهد شد.
نهمین جشنواره منطقه ای فرهنگ بومی ژیاراز تاریخ 29تا31فروردین ماه درشهر بانه برگزار میشود.بدون تصویر
[ سه شنبه بیست و هشتم بهمن 1393 ] [ 16:19 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 
 

فیلم «کارگردان کردستانی» نماینده ایران در 2 جشنواره بین المللی شد
یک هیچ به کارگردانی کردستانی این بار در چهارمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کم بودجه و دانشجویی ستار لایت ایالت فلوریدا آمریکا و نیز جشنواره بین المللی فیلم شارت کانادا 2015 به رقابت می پردازد.
به گزارش کردپرس، یک هیچ در چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کم بودجه و دانشجویی ستار لایت ایالت فلوریدا آمریکا و در بخش فیلم کوتاه با فیلم هایی از کشورهای انگلیس، اکراین، کلمبیا، آلمان و آمریکای شمالی رقابت دارد.
همچنین این فیلم در ادامه حضورهای بین‌المللی خود این بار به عنوان نماینده ایران به فینال جشنواره بین‌المللی شارت کانادا 2015 راه یافت و با 21 فیلم دیگر، از 14 کشور رقابت می کند. این جشنواره در هشتم و نهم اسفندماه برگزار می شود.
شایان ذکر است، سامان حسین‌پور کارگردان 22ساله کردستانی تنها کارگردان ایرانی و نماینده ایران در این جشنواره ها است و تاکنون در ده ها جشنواره بین المللی حضور داشته و در ده ها کشور فیلم یک هیچ به نمایندگی از ایران به اکران عمومی گذاشته شده است. یک هیچ قبل تر هم جایزه بهترین کارگردانی جشنواره هنر مستقل نیویورک 2015 را دریافت کرده بود.
یک هیچ داستان پسری است که در آرایشگاه مشغول کوتاه کردن موی سرش است و همزمان تلویزیون آرایشگاه که در حال پخش بازی فوتبال ایران و کره جنوبی است، حواسش را پرت می کند.
ایران با نتیجه یک هیچ پیروز می شود و همین نتیجه باعث کچل شدن پسرک می شود. هرچند پسرک از شدت خوشحالی برد تیمش ایران، دیگر موی سرش برایش مهم نیست.

تصویربردار و تدوین گر یک هیچ زانیار لطفی بوده و صدابردار آن زانیار طهماسبی است. محمد پناهی و پیمان عزیزی پور بازیگران این فیلم بوده و پیام عنایتی مدیر تولید آن است. این فیلم به تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان اکران شده است.

[ شنبه بیست و پنجم بهمن 1393 ] [ 20:41 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
ا فتخاری دیگر برای مردم کردستان ،سعید اقاخانی ]قای بازیگر ایران  در سال 1393شد.(بهترین بازیگر نقش اول مرد در سی و سومین جشنواره فیلم فجر)

انجمن سینمای جوانان ایران دفترسنندج این موفقیت رابه جامعه فرهنگی هنری کردستان تبریک میگوید.

[ جمعه بیست و چهارم بهمن 1393 ] [ 0:39 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
باکمال تاسف باخبرشدیم آقای نریمان اسماعیلی هنرجوی دوره فیلمسازی  سه نفر از اعضای خانواده خود رادر اثر یک سانحه رانندگی از دست داده است.

اعضا ،هنرجویان و همکاران انجمن این حادثه ناگوار را به نریمان عزیز و بازماندگان محترم تسلیت گفته واز خداوندمنان برای آنهاصبر و بردباری و برای در گذشتگان رحمت و غفران الهی طلب مینمایند.

[ جمعه بیست و چهارم بهمن 1393 ] [ 0:1 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
فیلم‌های‌ ایرانی جشنواره‌ فیلم‌های علمی اهواز معرفی شدند

فیلم‌های بخش مسابقه ایران نخستین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های علمی اهواز اسامی اعلام شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» نخستین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های علمی اهواز، اسامی فیلم‌های منتخب ایرانی در این بخش را به شرح زیر اعلام کرد: 


سفر بی‌پایان از سعید تارازی، شش قرن و شش سال‌ از مجتبی میرطهماسب، خون سرد از هادی معصوم دوست، مادرم بلوط از محمود رحمانی، حیات در رگ‌های سرد‌ از فتح ا... امیری، با خاک چه کرده‌ایم؟ از فرشاد احمدی دستگردی، پرندگان در سرزمین برف و آفتاب از فرشاد افشین پور، زمستان، عشق و سایر قوانین از یاسر خیر، در پناه بلوط از مهدی نور محمدی، سالی نفت، آتش، خاک از عارش کورد، میرزا از مازیار مشتاق گوهری، برای گونگادین بهشت نیست از غلامرضا نعمت پور، در عمق میدان از بهروز ملبوسباف، انقلاب تقاطع استاد نجات الهی از نسیم نجفی ، سفید هلالی از ایوب مروانی پور، مدرسه ما از رضا عبیات، جایی برای زندگی از محسن استاد علی، من میخوام شاه بشم از مهدی گنجی، می لا دو از فاطمه طوسی، قلبی که می‌تپد از فرهاد بردبار، اهالی خیابان یک‌طرفه از مهدی باقری، منیر از بهمن کیارستمی، 17 ساله‌ها از عطیه عطارزاده و اصلان شاه ابراهیمی، جرعه‌های تاریخ از میکاییل موسوی، آقای بیکار از علی همراز، مانتوهای رنگ روشن از سعید روستایی، القهوه از مرتضی مطوری، آوازهای بی‌اجازه از رضوان سرمد، نامه‌هایی به زاینده‌رود از مریم احمدپور، راز یک مجسمه از فرشاد اکتسابی، سرزمین ما از یاسر طالبی(زیرنویس)، پارسه از محسن رمضان‌زاده، ملودی سنگ از پرویز رستمی، من اکبر اعتماد اتم می‌شکنم از وحید حسینی، مالاریا از اسحاق عرب، سیروس، بود و نبود یک محله از مینا سعیدی شهروز، فراتر از رنگ از مریم سپهری، من زن نیستم از حسین عباسی، تمرین مدارا از ابراهیم سعیدی نژاد، شاید از مهدی یار محمدی و امیرحسین ماکوییم 

[ سه شنبه بیست و یکم بهمن 1393 ] [ 0:34 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
یک فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره «استارلایت» آمریکا

یک فیلم کوتاه ایرانی به جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کم هزینه و دانشجویی «استارلایت» آمریکا راه یافت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که با هدف حمایت از فیلم‌های دانشجویی و کم بودجه برگزار می‌شود؛ میزبان یک فیلم کوتاه ایرانی است.
یک هیچ ساخته سامان حسین پور به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارد و با فیلم‌هایی از انگلیس، اوکراین، فلوریدا، کلمبیا، آلمان و آمریکای شمالی به رقابت خواهد پرداخت.
جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کم هزینه و دانشجویی «استارلایت» 26 فوریه تا اول مارس در آمریکا برگزار می‌شود.

[ سه شنبه بیست و یکم بهمن 1393 ] [ 0:31 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
فراخوان طرح تیزر جشنواره ژیار: از علاقمندان شرکت در رقابت طرح تیزر جشنواره دعوت میشود که طرح های خود را جهت ساخت تیزر جشنواره فیلم و عکس ژیار برای ما ارسال کنند. به طرح انتخابی جایزه ای نفیس از طرف جشنواره اهدا خواهد گردید. طرح ارسالی باید دارای شرایط زیر باشد: ۱- مرتبط با موضوع هنر سینما و عکاسی بدون تصویرباشد. ۲- از المانها و نشانه های بومی استانهای مهمان در جشنواره بهره برده باشد. ۳- تا حد امکان خلاقانه باشد. ۴- قابلیت کامل به تصویر درآمدن را داشته باشد (تصویری باشد) . بدیهی است که تایید و انتخاب طرح نهایی٬ الزامی برای ساخت آن توسط ارایه دهنده طرح بوجود نمی آورد.

[ یکشنبه نوزدهم بهمن 1393 ] [ 10:13 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
فیلم‌های قادری و محمدی در فرانسه

فیلم‌های تیمور قادری و ماشاالله محمدی به یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه courtoujours فرانسه راه یافتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» جشنواره در یازدهمین دوره‌اش میزبان دو فیلم کوتاه و انیمیشن ایرانی است.
فیلم کوتاه می‌خورد بر بام خانه ساخته تیمور قادری و انیمیشن عکس ساخته ماشاءالله محمدی به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارند و با فیلم‌هایی از روسیه، فرانسه، تاجیکستان، بلژیک، پرتغال، مصر، مکزیک، سوئیس و... رقابت می‌کنند.
یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه courtoujours فرانسه 19 تا 21 فوریه برگزار می‌شود.

[ شنبه هجدهم بهمن 1393 ] [ 20:39 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
     
 

 ا

فیلم کوتاه سامان حسین‌پور به جشنواره بین‌المللی فیلم کمدی «شارت» کانادا راه یافت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این دوره جشنواره 22 فیلم از 14 کشور جهان به رقابت می‌گذارد که در میان آنها نام یک فیلم ایرانی به چشم می‌خورد.
یک هیچ ساخته سامان حسین‌پور به نمایندگی از ایران در این جشنواره حضور دارد و با فیلم‌هایی از فنلاند، استرالیا، کانادا، فرانسه، انگلستان، سوئیس، هند، آلمان و... رقابت می‌کند.
جشنواره بین‌المللی فیلم کمدی «شارت» 27 و 28 فوریه در کانادا برگزار می‌شود.

[ شنبه هجدهم بهمن 1393 ] [ 20:36 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
اسامی راه یافتگان بخش «داستانی» نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش اعلام شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری، راه یافتگان بخش «داستانی» نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش به تفکیک سه بخش «ملی»، «خارج از مسابقه» و «جوانه های رویش» معرفی شدند.

اسامی راه یافتگان به شرح زیر است :
در بخش مسابقه «ملی» تی یام یابنده، سعید نجاتی، علیرضا سلمانپور، کریم فائقیان، محمد صادقی، موسی خانزاده پور، ناهید نوروزیان، رقیه توکلی، احمد تیموری، محمد حمزه ای، فاطمه دست مرد، امیر صرافها، رضا زهتابچیان، آرش رفیعی، هادی نادری، کریم لک زاده، سیدسجاد قافله باشی، مهدی بوستانی، حسین دارابی، رضا فهیمی، توفیق امانی، امیرعباس ربیعی، سوسن سلامت و ابوذر حیدری حضور خواهند داشت.
در بخش خارج از مسابقه «ملی» بابک حبیبی فر، مهدیه چمن رسان، محمدرضا ناظری، سید حامد کشانی نوبری، محمدرضا میناپور، سمانه عالی زاده، یوسف یزدانی، محمدرضا حافظی، مجید انتظام زاده، سیامک صرافت، الهام آفالری، رضا جمالی، حسین کشاورزی و یوسف جعفری به عنوان راه یافتگان این بخش معرفی شده اند.
همچنین مهدی سرگل زایی، محمد فراهانی، علیرضا براتی، مازیار شریفی، زهرا کاظمی، حسین صباغ، محمد عسگرخواه، مریم صائمی حق، علیرضا غفاریان، محسن حائری زاده، مجتبی مرادپور، نوید زارع، آرزو گلفام، آرش محمودی، شاهین شیرخانی، سلمی بابایی و وحید کریم معجنی به عنوان راه یافته در بخش «جوانه های رویش» حضور دارند.
نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش 5 تا 8 اسفند ماه 1393 پردیس سینما آزادی برگزار می شود.

[ پنجشنبه شانزدهم بهمن 1393 ] [ 22:53 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
دو عکس  هنرمند  افشین فتاحی عکاس کرد به بخش پایانی چهارمین مسابقه معتبر بین المللی عکس حمدان بن محمد راشد آل‌مکتوم در امارات راه یافت. عکس اولی که روستا و معماری می باشد با موضوع ( زندگی در رنگ) و عکس دف نوازان با موضوع (آزاد) که به بخش پایانی و فینال چهارمین مسابقه بین المللی عکس امارات راه یافته اند. آیین نهایی در اسفند ماه برگزار می شود.این مسابقه عکاسی از معتبرترین جشنواره های عکاسی منطقه است و جایزه بزرگ آن 120 هزار دلار است. این جشنواره هر سال با دعوت از عکاسان حرفه ای سراسر جهان برگزار و هزاران عکس از سراسر دنیا از سوی عکاسان حرفه ای به این مسابقه ارسال شد.مسابقه شامل چهار بخش با نام (عکاسی درشب) (آزاد)( زندگی در رنگ) (چهره) می باشد که هر عکاس در هر بخش فقط میتواند یک عکس ارسال کند 
فتاحی هنرمند خوش سلیقه متولد 1352 منطقه اورامان است و نمایشگاه متعدد عکس با موضع پرتره هنرمندان و طبیعت برگزار کرده است 

[ پنجشنبه شانزدهم بهمن 1393 ] [ 22:27 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

بابک حمیدیان: سعید آقاخانی و فرهاد اصلانی شانس‌های اصلی دریافت سیمرغ هستند!

نشست خبری فیلم سینمایی«شکاف» باشگاه خبرنگاران: بابک حمیدیان بازیگر فیلم «مرگ ماهی» گفت: من فکر می کنم سعید آقاخانی، فرهاد اصلانی و سیامک صفری کاندیداهای گرفتن سیمرغ باشند، امیدوارم در جشن اختتامیه با دیدن موفقیت این دوستان برایشان دست بزنم!

 بابک حمیدیان بازیگر سینما چندسالی است که نظر منتقدان را به خود جلب کرده است. ایفای نقش‌های متفاوت، گزیده کار بودن و همکاری با گروه های حرفه ای از عوامل موفقیت این بازیگر جوان است. در سال گذشته حمیدیان جزء پرکارترین بازیگران مرد جشنواره بود و امسال توانست دوباره عنوان پرکارترین بازیگر مرد سی و سومین جشنواره فیلم فجر را به خود اختصاص دهد. به همین بهانه و پس از نمایش فیلم «مرگ ماهی» تصمیم گرفتیم با وی گفتگویی در این زمینه داشته باشیم. در ادامه این گفتگو را از نظر می گذرانید:

 
پرکارترین بازیگر جشنواره فجر «ترین» ویژه‌ای نیست

شما پرکارترین بازیگر این دوره از جشنواره فجر هستید، نظرتان دراینباره چیست؟
 
پرکارترین بازیگر مرد سی و سومین دوره جشنواره  فجر «ترین» خیلی ویژه‌ای نیست و من نمی‌توانم آن را با خود به زیر خاک ببرم. دو سالی است که این لقب را به من نسبت می‌دهند و امسال تنها رد پای دوستانه ای  از بابک حمیدیان در فیلم های افخمی، حجازی و هومن سیدی دیده می شود ولی در فیلم‌های کیارش اسدی زاده و بهرام توکلی حضور پررنگ‌تری دارم.
 
هیچگاه نقش تکراری بازی نکرده‌ام

تصور نمی کنید با حضور در پنج اثری درونگرا و غمگین، برای مخاطب تکراری به نظر برسید؟

تمام تصاویر و فیلم های من حکایت از متمایز بودن نقش هایم از یکدیگر دارد. همیشه نقش های متفاوتی ایفا کرده ام و زمین و آسمان گواه این موضوع هستند.این ادعای من ادعای زیادی نیست و همیشه سعی کرده ام که در نقش‌هایم  متفاوت باشم.
 
 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه پانزدهم بهمن 1393 ] [ 17:17 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
در نشست فیلم «حکایت عاشقی» مطرح شد؛
ادای دین سینماگران کُرد به قربانیان حلبچه
بهرام رادان بازیگر فیلم سینمایی «حکایت عاشقی» معتقد است این فیلم بیش از آنکه در ژانر دفاع مقدس باشد، فیلمی عاشقانه است.
به گزارش کردپرس، عصر روز دوشنبه سیزدهم بهمن ماه پس از نمایش فیلم«حکایت عاشقی» یک نشست رسانه ای با حضور احمد رمضان‌زاده کارگردان، شیلان رحمانی بازیگر، بهمن زرین‌پور و سایر عوامل این فیلم برگزار شد.
در این نشست که جزئیات ان را خبرگزاری مهر منتشر کرد، بهرام رادان گفت: سال‌ها بود که دلم می‌خواست فیلمی با موضوع دفاع مقدس کار کنم اما پس از «ننه گیلانه» فرصت حضور در فیلم دفاع مقدسی دست نداد.
وی ادامه داد: البته از نظر من فیلم «حکایت عاشقی» بیش از اینکه در حوزه دفاع مقدس حرف برای گفتن داشته باشد، یک اثر عاشقانه است و جنگ در پس زمینه مطرح شده است.
رادان در ادامه با اشاره به شرایط ساخت این فیلم گفت: فیلم «حکایت عاشقی» فیلم بسیار سختی است به این معنا که تعدد لوکیشن و روایت, باعث دشواری در کارگردانی و اجرا شد و خوشحالم الان که این فیلم سینمایی را روی پرده می‌بینم، فیلم از فیلمنامه بسیار بهتر شده است.
در ادامه این مراسم بهمن زرین‌پور که از جمله سینماگران پیشکسوت سینمای ایران است، درباره داستان «حکایت عاشقی» گفت: زمانی که فیلمنامه را خواندم، لحظات جذاب و تاثیرگذاری را در مجموع این اثر سینمایی دیدم و خوشحال شدم که مسعود جعفری جوزانی در کنار این فیلم ایستاده است.
 

ادامه مطلب
[ چهارشنبه پانزدهم بهمن 1393 ] [ 16:35 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
حضور انجمن سينماي جوانان ايران در بازار فيلم جشنواره كلرمونت فران 2015

 

انجمن سينماي جوانان ايران باهدف معرفي فيلم‌هاي انجمن در سطح بين‌المللي به خريداران، پخش‌كنندگان فيلم، جشنواره‌هاي بين‌المللي فيلم كوتاه و حضور انجمن در سطح جهاني براي همكاري بين‌المللي در بازار فيلم جشنواره كلرمونت فران 2015 حضور دارد.

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران: با معرفي 20 فيلم از توليدات انجمن در اين بازار فيلم كه از تاريخ 2  الي 6 فوريه برابر با 13 الي 17 بهمن‌ماه همزمان با برگزاري جشنواره بين‌المللي كلرمونت فران 2015 برگزار مي‌شود فعاليت‌هاي انجمن نيز معرفي خواهد شد.

 

 

در اين دوره بازار فيلم ، بهمن آقايي مشاور مديرعامل در امور بازرگاني و جشنواره‌هاي داخلي و خارجي و حسن دزواره مشاور مديرعامل در امور بين‌الملل از طرف انجمن سينماي جوانان ايران حضور دارند.

 

 

فيلم‌هاي كوتاه "مترسك‌ها هم مي‌ميرند" به كارگرداني پرويز رستمي، "خاطرات مشترك" به كارگرداني شميسا ناصری ، "سكوت" به كارگرداني مهرداد حسيني، "صورت‌هاي متروك" به كارگرداني اشكان احمدي، "من قديمي هستم" به كارگرداني عادل تبريزي و ايران انتظامي، "B+" به كارگرداني نظير ميرزايي، "كودكان ابري" به كارگرداني رضا فهيمي، "كات" به كارگرداني رضا جمالي، "دوچرخه‌ها، پدرها، سيگارها" به كارگرداني ايرج ابراهيم زاد، "هشتادسالگي" به كارگرداني رضا جمالي،" 124" به كارگرداني رقيه توكلي، "آكوچ" به كارگرداني نادر شيخ‌الاسلامي، "فصل بازگشت" به كارگرداني عباس اميني، "خورشيد، باغ، پنجره" به كارگرداني سعيد شاه‌حسيني، "مردي به نام سيمين" به كارگرداني بابك طاهري، "نقاب" به كارگرداني خالد گويليان، "تمام چيزهايي كه جايشان خالي است" به كارگرداني كاوه قهرمان، "تعدادي اثاثيه دست‌دوم با قيمت مناسب به فروش مي‌رسد" به كارگرداني امير بهادر مظاهري، "از طرف آن‌ها" به كارگرداني سعيد روستايي و "چهارراه دوم" به كارگرداني مهدي يوسفعلي از توليدات انجمن سينماي جوانان ايران در اين بازار فيلم معرفي و عرضه خواهد شد.

 

 

بنا بر اين گزارش كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان نيز در اين بازار فيلم حضور دارد .

گفتني است جشنواره كلرمونت فران 2015 از تاريخ 30 ژانويه الي 7 فوريه برابر با 10 الي 18 بهمن‌ماه در شهر كلرمونت فرانسه برگزار مي‌شود و در اين دوره  173 فيلم كوتاه از 63 كشور جهان به رقابت خواهند پرداخت.

 

[ سه شنبه چهاردهم بهمن 1393 ] [ 13:6 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

در سه بخش

راه یافتگان بخش «مستند» جشنواره «رویش» معرفی شدند

جشنواره رویش سینماپرس: راه یافتگان بخش «مستند» نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش معرفی شدند.

به گزارش سینماپرس، از سوی دبیرخانه مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری راه یافتگان بخش «مستند» نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش به تفکیک سه بخش «ملی»، «جوانه های رویش» و «خارج از مسابقه» معرفی شدند.

اسامی راه یافتگان به شرح زیر است :
در بخش مسابقه «ملی» افشین عامریان، سجاد ایمانی، محمود رحمانی، بهروز نورانی پور، الیاس صادق زاده، حجت احمدی زر، مصطفی آتش مرد، گروهی، مجید عزیزی، محمد قاسم پور، جمشید بیات ترک، جواد توانا، محسن اسلام زاده اسکستانی، مهدی حیدری، محمد ساسان، پناه برخدا رضایی، مسعود میرزایی، فضل الله تاری، یاسر خیّر، روح الله رفیعی و عباس سندی حضور خواهند داشت.
و در بخش خارج از مسابقه « ملی» طیبه فلکیان، مهدی میر تیموری، محمد مهدی خالقی، سعید خجسته فر، سید مهدی کرباسی، سید محسن موسوی، محسن اسلام زاده اسکستانی، محمد صفا، کیوان مجیدی، وحید اسلامی، ایمان احمدی، داود جلیلی، مهدی شاهسواری، محمدعلی یزدان پرست، حسین نظری، محسن علیدادی، فرشید آذری، عبدالله عزیزی، سید مهدی موسوی و سید مسعود امامی به عنوان راه یافتگان معرفی شده اند.
همچنین محمد علی امیرخانی، علی قدیریان، احمد ابراهیمی و مهرداد طاهری، محسن شیرزایی، ایرج عباسی، مهدی خوش نژاد، حامد بقائیان، محمدباقر شاهین، اعظم منصوریان وحسن کیقبادی به عنوان راه یافته در بخش «جوانه های رویش»  حضور دارند.
شایان ذکر است، پیش از این سلیم غفوری، محمد شکیبانیا و محسن یزدی به عنوان هیئت انتخاب بخش «مستند» نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش معرفی شده بودند.
نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش ۵ تا ۸ اسفند ماه ۱۳۹۳ برگزار خواهد شد.

[ دوشنبه سیزدهم بهمن 1393 ] [ 14:27 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
بدون تصویر 

9 فيلم كوتاه انجمن سينماي جوانان ايران در بخش مسابقه نهمين جشنواره رويش

 

با اعلام اسامي آثار راه‌يافته به نهمين جشنواره فيلم كوتاه ديني رويش 9 فيلم از توليدات انجمن در بخش مسابقه و 1 فيلم در بخش خارج از مسابقه جشنواره حضور خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران: نهمين جشنواره فيلم كوتاه ديني رويش ميزبان 9 فيلم كوتاه از توليدات 7 دفتر انجمن سينماي جوانان ايران خواهد بود. گفتني يك فيلم كوتاه از توليدات دفتر لاهيجان نيز در بخش خارج از مسابقه اين جشنواره حضور خواهد داشت.

 

بنابراين گزارش توليدات انجمن سينماي جوانان ايران حاضر در بخش مسابقه عبارت‌اند از:

 

توپ جنگ به كارگرداني سعيد مددي ماهاني / انجمن سينماي جوانان دفتر كرمان

 

عكس به كارگرداني ماشاءالله محمدي / انجمن سينماي جوانان دفتر سنندج

 

مكعب به كارگرداني سيد فرهاد نجفي فرد / انجمن سينماي جوانان دفتر يزد

 

به رنگ چادر مادرم به كارگرداني زهرا كاظمي / انجمن سينماي جوانان دفتر تهران

 

هرمان به كارگرداني حسين صباغ / انجمن سينماي جوانان دفتر يزد

 

روزي پسري بود به كارگرداني محمد عسگر خواه / انجمن سينماي جوانان دفتر رشت

 

صراحي به كارگرداني سعيد نجاتي / انجمن سينماي جوانان دفتر تهران

 

كودكان ابري به كارگرداني رضا فهيمي / انجمن سينمي جوانان دفتر رفسنجان

 

عروسي مسلم به كارگرداني رضا جمالي / انجمن سينماي جوانان دفتر اردبيل

 

و در بخش خارج از مسابقه نيز فيلم كوتاه سايه‌ها به كارگرداني كورش شاملو از توليدات انجمن سينماي جوانان دفتر لاهيجان به نمايش درخواهد آمد.

 

نهمين جشنواره فيلم‌هاي كوتاه ديني رويش از 5 الي 8 اسفندماه سال جاري در مشهد برگزار خواهد شد.

[ دوشنبه سیزدهم بهمن 1393 ] [ 0:2 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
باهدف معرفي آداب و رسوم و جاذبه‌هاي گردشگري منطقه غرب كشور؛ بدون تصویر

 

نهمين جشنواره منطقه‌اي فرهنگ بومي فيلم و عكس ژيار برگزار مي‌شود

 

سيروس ثنايي رئيس انجمن سينماي جوانان استان كردستان: انگيزه برگزاري جشنواره به‌صورت منطقه‌اي از حضور پرشور و فعال فيلم‌سازان و عكاسان منطقه نشأت مي‌گيرد.

جشنواره ژيار از هفته‌هاي فيلم و عكس انجمن سينماي جوانان ايران نشات مي‌گيرد. حضور تعداد پرشمار فيلم‌سازان و عكاسان بااستعداد كردستان در اين هفته‌هاي فيلم باعث شد تا لزوم برگزاري يك جشنواره استاني بيش از پيش حس شود تا اينكه از سال 1385 اين رويداد شكل رقابتي به خود گرفت.


جشنواره ژيار تا سال 1391 با حضور 80 فيلم و 700 قطعه عكس به‌صورت يك جشنواره استاني برگزار شد و انگيزه شكل‌گيري يك جشنواره منطقه‌اي در حوزه استاني‌هاي غربي كشور  از همان زمان به وجود آمد.


با توجه به اشتراكات فرهنگي بومي 5 استان لرستان، ايلام، كرمانشاه، آذربايجان غربي و كردستان و باهدف تقويت دانش و انگيزه‌هاي فيلم‌سازان منطقه غرب كشور، معرفي آداب و رسوم و البته معرفي جاذبه‌هاي گردشگري منطقه جشنواره ژيار شكل گرفت.


نهمين دوره اين جشنواره باتجربه برگزاري چهار جشنواره منطقه‌اي سينماي جوان از 29 الي 31 فروردين 94 در شهر بانه برگزار خواهد شد.


فراخوان نهمين جشنواره ژيار از 1 دي‌ماه منتشر شده و مهلت ارسال آثار به اين جشنواره در دو بخش فيلم و عكس تا  یکم اسفندماه خواهد بود.


اين جشنواره با همكاري انجمن سينماي جوانان ايران، شوراي شهر و شهرداري بانه ،کانون فیلم وعکس بانه و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي کردستان برگزار خواهد شد.


16 جايزه در بخش فيلم و 5 جايزه در بخش عكس درنهايت به برگزيدگان اين جشنواره تعلق خواهد گرفت.

[ یکشنبه دوازدهم بهمن 1393 ] [ 23:54 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
بدون تصویرنمایش فیلمهای برگزیده سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران
دوشنبه13بهمن ساعت 15/30مجتمع فرهنگی هنری فجر
خون مردگی/محمدکارت از شیراز/بهترین فیلم از نگاه تماشاگران
حذف اضطراری/پیمان نعیمی،فهیمه آقاحسنی از تهران/تندیس صدا،تندیس تدوین،تندیس تصویر،دیپلم افتخارکارگردانی بهترین فیلم داستانی
خانه سنگی(لیر)محمدرضا حافظی از خرم آباد/تندیس بهترین فیلم چراغ راه،تندیس بهترین فیلم دربخش بین الملل
فرداصبح/محمدنجاریان ازتهران/جایزه ویژه هیئت داوران در بخش داستانی
معادله/علی ثقفی از تهران/جایزه ویژه هیئت داوران برای بازیگری

[ شنبه یازدهم بهمن 1393 ] [ 16:29 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
نه فیلم ایرانی در هشتمین جشنواره فیلم کودک بنگلادش

نه فیلم کوتاه، مستند و انیمیشن ایرانی در هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک بنگلادش حضور دارند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که مختص به رقابت گذاشتن آثاری با موضوع کودکان است در این دوره میزبان نه اثر ایرانی است. 
چیدن سپیده دم و انار میوه بهشت است هر دو ساخته تیمور قادری، شیلنگ ساخته منصور فروزش، دخترک آت آشغالی ساخته محمد زارع، رویای سفید ساخته رامین پورمند، مرثیه‌ای برای شب ساخته یوسف کارگر، نظریه یادگیری اجتماعی ساخته پوریا حیدری، پنجره‌ای به تهران ساخته ایمان بهروزی و دوستی برای دوستم ساخته سرکوت محمدی به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارند.
هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک بنگلادش 24 تا 30 ژانویه برگزار می‌شود.

[ چهارشنبه هشتم بهمن 1393 ] [ 13:19 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
     
 

 

تاريخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۱/۰۳
فیلم‌های کوتاه قادری و حسین‌پور در جشنواره اسپانیا

دو فیلم کوتاه از ساخته‌های تیمور قادری و سامان حسین‌پور به سومین جشنواره بین‌المللی فیلم MICE اسپانیا راه یافتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که با تمرکز بر فیلم‌هایی درباره کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود، در سومین دوره‌اش میزبان دو فیلم ایرانی است.
می‌خورد بر بام خانه ساخته تیمور قادری و یک هیچ سامان حسین‌پور به نمایندگی از ایران در این رویداد حضور دارند و با فیلم‌هایی از اندونزی، اسپانیا، آرژانتین، فرانسه، روسیه، کانادا، فنلاند، تایلند، مصر، ایتالیا، آلمان و... رقابت می‌کنند.
سومین جشنواره بین‌المللی فیلم MICE اسپانیا 27 تا 29 مارس برگزار می‌شود.

[ چهارشنبه هشتم بهمن 1393 ] [ 13:15 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

 

تاريخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۱/۰۶

یک انیمیشن ایرانی از جشنواره هند جایزه گرفت

یک انیمیشن ایرانی از پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم Aahan مومبای هند جایزه گرفت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که در بخش فیلم کوتاه، مستند و انیمیشن برگزار شد؛ جایزه بهترین انیمیشن این دوره را به ایران اهدا کرد.
صدای جاده ساخته برزان رستمی جایزه بهترین انیمیشن جشنواره را از آن خود کرد.
پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم Aahan از ۷ تا ۹ ژانویه مومبای هند برگزار شد.

[ چهارشنبه هشتم بهمن 1393 ] [ 13:12 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

 

تاريخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۱/۰۷

فیلم‌های حسین‌پور، طبیب‌زاده و رستمی در جشنواره شیلی

فیلم‌های سامان حسین‌پور، سارا طبیب‌زاده و برزان رستمی به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم FICIL BIO BIO شیلی راه یافتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که فیلم‌های کوتاه، مستند، تجربی و انیمیشن تا 30 دقیقه را به رقابت می‌گذارد؛ در پانزدهمین دوره‌اش میزبان سه فیلم کوتاه و انیمیشن ایرانی است.
یک هیچ ساخته سامان حسین‌پور، بانوی گل میخکی ساخته سارا طبیب‌زاده و صدای جاده ساخته برزان رستمی به نمایندگی از ایران در این رویداد حضور دارند.
پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم FICIL BIO BIO شیلی 13 تا 19 فوریه برگزار می‌شود.

[ چهارشنبه هشتم بهمن 1393 ] [ 13:10 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره فیلم و عکس ژیارمهلت ارسال آثار برای این جشنواره اول اسفندبدون تصویرماه تعین شده است .بنابراین از علاقمندان به شرکت در  جشنواره مذکور درخواست میشود آثارخود در موعد مقرر ارسال فرمایند. استانهای شرکت کننده در این جشنواره عبارتند از آذربایجان غربی ،ایلام،کرمانشاه ،کردستان و لرستان میباشند.نهمین جشنواره فیلم وعکس ژیار 29تا31فروردین ماه در شهر بانه برگزار میشود.

 

[ چهارشنبه هشتم بهمن 1393 ] [ 13:7 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 بدون تصویر

 

دكتر " حجت الله ايوبي" طي حكمي " حبيب ايل بيگي" را به عنوان معاون ارزشيابي و نظارت سازمان سينمايي منصوب كرد.

به گزارش روابط عمومي  سازمان سينمايي، در پي انتصاب " محمد احساني" به عنوان مدير شبكه يك سيما، " حجت الله ايوبي" طي حكمي" حبيب ايل بيگي"  را كه تا پيش از اين مدير عامل انجمن سينماي جوانان ايران بود ، به سمت معاون ارزشيابي و نظارت سازمان سينمايي منصوب كرد.

 

در متن حكم حبيب ايل بيگي آمده است:

 

"  نظر به سوابق ارزشمندتان در مديريت امور سينمايي به موجب اين حكم به سمت" معاون نظارت و ارزشيابي  سازمان سينمايي و امور سمعي و بصري" منصوب مي شويد؛ انتظار مي رود با تقويت فضاي تعامل و اعتماد متقابل با اهالي سينما،حذف ديوان سالاري زائد ودست و پاگير، زمينه هاي مساعدي براي توليد فيلم هاي ارزنده را فراهم و گام هاي موثري براي شكوفايي استعدادهاي جوان برداريد؛ ساماندهي مسائل حقوقي ،مالكيت معنوي،ايجاد فضايي امن براي سرمايه گذاران ،تلاش براي ايجاد امنيت رواني وتوجه ويژه به منزلت اجتماعي سينماگران از جمله اولويت هاي اين معاونت مي باشد؛ اميد است با بهره گيري از تجربه و دانش افراد متعهد و كارآزموده وتعامل با صنوف سينمايي در انجام اين مسئوليت خطير موفق باشيد."

 

"حبيب ايل بيگي" متولد 1345 تهران و فارغ التحصيل كارشناسي ارشد روابط بين الملل از دانشگاه آزاد اسلامي تهران واحد علوم و تحقيقات است. در كارنامه حرفه اي ايل بيگي مواردي چون: رئيس هيات مديره و مديرعامل انجمن سينماي جوانان ايران،معاون مدير كل حوزه وزارتي وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي،مشاور مديرعامل و مدير روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي،مديركل روابط عمومي و امور بين الملل حوزه هنري،دبير ستاد اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ،عضو شوراي عالي سينمايي موسسه تنظيم و نشر آثار حضرت امام خميني (ره)،عضويت در ستاد سياستگذاري و برگزاري چندين جشنواره بين المللي و ملي و ... ديده مي شود.

 

علاوه بر اين ، حبيب ايل بيگي كه سابقه حضور داوطلبانه در جنگ 8ساله را دارد از جانبازان سال هاي دفاع مقدس محسوب مي شود.

 

گفتني است مراسم توديع " محمد احساني" و معارفه " حبيب ايل بيگي" ساعت 10:30 صبح روز دوشنبه 13 بهمن در محل سالن بزرگ سازمان سينمايي برگزار مي شود.

[ چهارشنبه هشتم بهمن 1393 ] [ 12:57 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
دومین نمایشگاه عکس انفرادی بختیار صمدی در سنندج افتتاح شد
سنندج-با حضور مسئولان فرهنگی و جمعی از فعالان فرهنگی و هنرمندان رشته‌های مختلف هنری دومین نمایشگاه عکس انفرادی بختیار صمدی عکاس جوان کردستانی در نگارخانه ارشاد اسلامی سنندج برپا شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس شامگاه دیروز 5 بهمن ماه با حضور معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی کردستان، رئیس شورای اسلامی سنندج، مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، تعدادی از هنرمندان رشته های مختلف هنری، فعالان فرهنگی و خبرنگاران رسانه های گروهی استان دومین نمایشگاه انفرادی بختیار صمدی عکاس جوان سنندجی در نگارخانه ارشاد سنندج برپا شد.
در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه عکس جلال شریعتی رئیس شورای اسلامی شهر سنندج طی سخنانی اظهار داشت: فراهم‌کردن زمینه‌های لازم برای معرفی توانمندی‌های جوانان خلاق و توانمند استان زمینه‌ساز پیشبرد امور در تمامی حوزه‌هاست.
شریعتی افزود: استان کردستان و به ویژه شهر سنندج از دیرباز مهد فرهنگ و هنر ایران اسلامی بوده و هنرمندان و نخبگان بسیاری از شهر سنندج به جامعه هنری کشور معرفی شده‌اند.
وی تصریح کرد: حضور پرشور مردم فرهنگ‌دوست و هنرپرور سنندج در نمایشگاه‌ها و رویدادهای مختلف فرهنگی و هنری نشان‌دهنده جایگاه ویژه رشته‌های مختلف هنری در بین آنان بوده و همه مسئولان و خادمان مردم با تمام توان برای پاسخگویی به این دغدغه والا تلاش خواهند کرد.
در این نمایشگاه 35 تابلوی عکس با موضوع طبیعت کردستان، مسائل فرهنگی و اجتماعی، پرتره و مشکلات زیست‌محیطی در دو بخش مستند اجتماعی و طبیعت در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته و از ساعت 9 الی 13 و 16 الی 20 هر روز تا دهم بهمن ماه پذیرای علاقمندان و همشهریان است.
لازم به یادآوری است عکس هایی که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده حاصل کار سه سال گذشته صمدی بوده است و به دلیل نبود منابع مالی و عدم حمایت از وی عکس ها در سایز 40*60 و 40*30 چاپ شده که در صورت حمایت مالی آنها در سایزهای 70*50 و 100*70 چاپ می شدند که بی شک وضوح بیشتری داشتند و علاقمندان لذت بیشتری از تماشای آن پیدا می کردند.
بختیار صمدی متولد سال 1372 سنندج است و دوره متوسطه را در رشته عکاسی به پایان رسانده و بیش از 6 سال است که در زمینه عکاسی فعالیت می‌کند و هم‌اکنون نیز دانشجوی رشته عکاسی و گرافیک بوده و تاکنون در 7 نمایشگاه عکاسی گروهی حضور داشته و یک نمایشگاه انفرادی را نیز برپا کرده است.
همکاری رسانه‌ای و هنری با خبرگزاری های «کردپرس» «فارس»و هفته‌نامه‌های محلی ورزشی«به‌هیز» و  فرهنگی اجتماعی «روژان» و کسب عناوین برتر در چندین جشنواره عکس همانند جشنواره عکس شهروندی ژیار، جشنواره فصلی مطبوعات استان و جشنواره عکس نماز کردستان از دیگر فعالیت‌های این عکاس جوان سنندجی است.
 
[ چهارشنبه هشتم بهمن 1393 ] [ 12:50 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 

بدون تصویر

اعضاي شوراي مشورتي معاونت امور مناطق و استان‌ها مشخص شدند

 

پنج تن از مديران استاني انجمن سينماي جوانان ايران به‌عنوان اعضاي شوراي مشورتي معاونت امور مناطق و استان‌ها منصوب شدند.

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران: طي حكمي از طرف فريد فرخنده كيش معاون هماهنگي و قائم‌مقام مديرعامل در امور مناطق و استان‌هاي انجمن سينماي جوانان ايران، نادر معصومي مدير انجمن سينماي جوانان استان گيلان، مير دولت موسوي مدير انجمن سينماي جوانان استان اردبيل، محمدرضا بهشتي مدير انجمن سينماي جوانان استان تهران، محسن آقالر مدير انجمن سينماي جوانان استان قزوين و سيروس ثنايي مدير انجمن سينماي جوانان استان كردستان به‌عنوان اعضاي شوراي مشورتي معاونت امور مناطق و استان‌ها منصوب شدند.


اين شوراي مشورتي وظيفه خواهد داشت تا در تدوين آيين‌نامه‌ها و انجام برنامه‌ريزي‌ها لازم جهت منطقه‌اي شدن مديريت امور دفاتر انجمن سينماي جوانان ايران مشاركت داشته باشد.

[ چهارشنبه هشتم بهمن 1393 ] [ 12:36 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

برگزیدگان بخش فرهنگ عامه جشنواره وارش معرفی شدند

شناسهٔ خبر: 2471766 پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۰:۴۴
بابل - برگزیدگان بخش فرهنگ عامه هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم وارش در بابل تقدیر شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، برگزیدگان بخش فرهنگ عامه هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان استان و شهرستان شامگاه پنجشنبه در بابل معرفی شدند.

هوشنگ مرادی کرمانی، فرهاد ورهرام، مهرداد زاهدیان، مهدی جعفری، شهرام مکری، وحید نصریان عضو هیئت داوران این بخش بودند و داریوش فرهنگ، رسول صدرعاملی و هوشنگ کرمانی مهمان ویژه این بخش بودند.

دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش فرهنگ عامه، به فیلم «لیر» اثر محمدرضا حافظی، «بی بی تولدت مبارک» اثر حامد نوبری، «خورشید، باغ، پنجره» اثر سعید شاه حسینی و تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به یاسر خیر با فیلم «سه چنگ حاک» داده شد.

در بخش فیلم داستانی دیپلم افتخار به فیلم «آپارتمان مورچه ها» اثر توفیق امانی و فیلم «عروسی مسلم» اثر رضا جمالی تقدیم و تندیس جشنواره و جایزه نقدی به فیلم «از طرف آنها» اثر سعید روستایی اهدا شد. در بخش تجربی نیز دیپلم افتخار به فیلم«آخرین موسیقی شنیده نمی شود» اثر هادی احمدی و تندیس جشنواره و جایره نقدی به فیلم «زندگی» اثر قاسم شیشه گر داده شد

در بخش پویانمایی نیز دیپلم افتخار جشنواره به فیلم «پنکه» ساخته شیرین سوهانی و تندیس جشنواره به فیلم «کودکان دشت» اثر سعادت رحیم‌زاده رسید.

هزار و ۹۸ اثر به جشنواره بین المللی فیلم کوتاه وارش در بابل ارسال شد.

[ شنبه چهارم بهمن 1393 ] [ 19:55 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 

تاريخ برگزاري چهارمين جشنواره ملي عكس ايران مشخص شدبدون تصویر

 

چهارمين جشنواره ملي عكس ايران با موضوع جامعه (انسان، فرهنگ، محيط زيست) در ارديبهشت‌ماه سال آينده برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران: پيش از اين خبر تغيير زمان برگزاري و موضوع چهارمين جشنواره ملي عكس ايران از سوي دبيرخانه اين جشنواره و آژانس عكس ايران اعلام شده بود.


بنابر آخرين گزارش اعلام شده از سوي دبيرخانه اين جشنواره، چهارمين جشنواره ملي عكس ايران توسط انجمن سينماي جوانان ايران و آژانس عكس ايران با موضوع (انسان، فرهنگ، محيط زيست) از تاريخ 20 الي 30 ارديبهشت‌ماه 1394 در تهران برگزار خواهد شد.


فراخوان اين جشنواره متعاقباً منتشر خواهد شد.


سه دوره پيشين اين جشنواره با موضوع طبيعت زيباي ايران در سه سال گذشته از 14 الي 28 دي‌ماه برگزار شده است.

[ سه شنبه سی ام دی 1393 ] [ 11:31 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
برنامه گام دوم دوره 7ماهه فیلمسازی به شرح ذیل اعلام میگردد.

شنبه       فیلمنامهA                کارگردانی B    

یکشنبه     کارگردانیA              تصویربرداریB

دوشنبه     نشست فرهنگی،نمایش فیلم

سه شنبه         تصویربرداری A

]چهارشنبه        فیلمنامه نویسی B

 شروع کلاسها 3بعدازظهر میباشد

مدرس کارگردانی،تصویربرداری و فیلمنامه نویسی به ترتیب آقایان هیواامین نژاد،صمد وطن خواه وبختیار لحیمی خواهند بود.

برنامه نمایش فیلم و نشست فرهنگی قبلا اعلام میگردد.

[ شنبه بیست و هفتم دی 1393 ] [ 16:24 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
آخر هفته را به تماشاي فيلم كوتاه بنشينيد

 

توليدات انجمن سينماي جوانان ايران در قالب سانس اختصاصي فيلم كوتاه گروه هنر و تجربه جمعه در خانه هنرمندان ايران به نمايش درمي‌آيد.

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران: جمعه 26 دي‌ماه در سانس اكران فيلم كوتاه گروه هنر و تجربه با عنوان "فيلم‌هاي كوتاه تجربي روز" علاقمندان مي‌توانند به تماشاي 9 فيلم كوتاه بنشينند.

 بدون تصویر

در اين سانس كه ازساعت 16  در خانه هنرمندان ايران آغاز خواهدشد فيلم‌هاي كوتاه "با او" به كارگرداني نقي نعمتي، "بستر داغ يك رؤيا" به كارگرداني توفيق اماني، "جدول، روزنامه و ..." به كارگرداني نيما عباس پور، "خواب‌زده" به كارگرداني فرشيد اخلاقي پور، "صورت‌هاي متروك" به كارگرداني اشكان احمدي، "مونولوگ" به كارگرداني كاوه قهرمان از توليدات انجمن سينماي جوانان ايران و "اتاقي در نيويورك" به كارگرداني بنيامين هفت لنگ، "ما در اين لحظه مرديم" به كارگرداني حامد صيامي و فيلم كوتاه "رنگ آب" به نمايش در خواهند آمد.

[ شنبه بیست و هفتم دی 1393 ] [ 14:47 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
10فیلم از استان کردستان به هشتمین جشنواره بین  المللی وارش راه یافت.

1-آپارتمان مورچه ها(توفیق امانی)2-صورتهای متروک (اشکان احمدی)3-هفت سنگ(فاطمه دستمرد)4-چهارصد و چهل ویکمین روز زندگیم(نظیرمیرزائی)5-زنگ ورزش(جبارصالحی)6-تادبادکهای بی باد (سالم صلواتی)7-سیاه وسقید(جلال ساعدپناه)8-آخرین موسیقی شنیده نمیشود(هادی احمدی)9-قاشق (جلال ویسی)10-ملودی سنگ (پرویز رستمی)

در بخش جنبی این جشنواره10اثر  ازفیلمسازان استان کردستان به عنوان میهمان جشنواره نمایش داده خواهد شد.

یک تقویم یک قبیله(هیواصوفیه)  2-تاروپودزندگی(هومن ربعی)3-پنجره ای روبه آفتاب(بیژن زمانپیرا)4-صدای باران (جلال ساعدپناه)5-یکی بود یکی نبود(سوران فهیم)6-هیما(توفیق امانی)7-ارتفاع امید(کیوان مجیدی)8-رویاهای برفی(سالم صلواتی)9-مسافران دره انار(اشکان اجمدی)10-جوخه (آزادمحمدی)

[ جمعه بیست و ششم دی 1393 ] [ 0:53 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
دو جایزه از جشنواره یولماز گونای برای کردستان

دو فیلم کوتاه "انار میوه بهشت است" و "آپارتمان مورچه ها" ساخته تیمور قادری و توفیق امانی، مشترکا برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره( تندیس جشنواره و جایزه سه هزار دلاری) شدند.
یولماز گونی کارگردان کرد ترکیه است که در سال ۱۹۸۲ با فیلم راه برنده نخل طلای کن شده است. هر سال این جشنواره فیلم کوتاه با نام این کارگردان برگزار می‌شود.
این جشنواره پنجمین دوره ی خود را در تاریخ 15 تا 23 دی ماه در باتمان ترکیه برگزار کرد. 

[ جمعه بیست و ششم دی 1393 ] [ 0:12 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 

سامان حسین پور از جشنواره فیلم‌های مستقل Nielsen نیویورک جایزه گرفت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که با هدف بررسی هنر مستقل برای هنرمندان مستقل برگزار می‌شود؛ به یک فیلم ایرانی جایزه داد.
جایزه بهترین کارگردانی جشنواره به سامان حسین پور برای کارگردانی یک هیچ به نمایندگی از ایران اهدا شد.
فیلم‌های منتخب به همراه بررسی آنها روی سایت جشنواره قرار گرفته است.

انجمن سینمای جوانان ایران دفتر کردستان این موفقیت را به فیلمساز جوان آقای سامان حسین پور تبریک میگوید.

[ جمعه بیست و ششم دی 1393 ] [ 0:9 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
فیلم کوتاه سامان حسین‌پور در جشنواره «بم» آمریکا

فیلم کوتاه سامان حسین‌پور به هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم، تئاتر و موسیقی کودکان «بم» آمریکا راه یافت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره به همت آکادمی موسیقی بروکلین «بم» در نیویورک در بخش‌های فیلم، تئاتر، موسیقی و... برگزار می‌شود.
جشنواره در این دوره در بخش فیلم؛ 74 فیلم از 30 کشور را به رقابت می‌گذارد، که در میان آنها نام یک فیلم ایرانی به چشم می‌خورد.
یک هیچ ساخته سامان حسین‌پور از ایران به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارد و با فیلم‌هایی از آلمان، روسیه، سویس، هلند، آمریکا، مکزیک و اوکراین رقابت می‌کند.
هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم، تئاتر و موسیقی کودکان «بم» هفتم و هشتم فوریه در آمریکا برگزار می‌شود.

[ چهارشنبه بیست و چهارم دی 1393 ] [ 0:46 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
«رویش» میزبان ۲۰ فیلم از حوزه هنری کردستان است

حوزه هنری كردستان با ارسال 20 فیلم در نهمین جشنواره فیلم كوتاه دینی «رویش» حضور می یابد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری  كردستان با اعلام این خبر افزود: هدف جشنواره رویش كه هر ساله توسط حوزه هنری برگزار می شود، تجلی بخشیدن مفاهیم دینی در آثار فیلمسازان جوان است.
وی افزود: با تعریفی جدید و نه كلیشه ای از مفهوم دین و نشان دادن صرف مناسك و شعائر دینی در این جشنواره به آثاری توجه می شود كه در آن هنرمند توانسته باشد یك پیام دینی را با پرداختی مناسب به یك قصه در قالب فیلم كوتاه تبدیل نماید و مخاطب این قصه ها را به خوبی درک كند.
وی با پر اهمیت خواندن این جشنواره كه هم اكنون از مهم ترین و تأثیرگذارترین جشنواره فیلم های كوتاه با موضوع «دینی» است، ادامه داد: خوشبختانه حوزه هنری كردستان با پتانسیل بالای علاقه مندان به عرصه فیلم و سینما با ارسال بیش از 150 طرح، فیلم و فیلم نامه، حضوری موفق در هشت دوره برگزاری جشنواره داشته و حاصل این حضور كسب عناوین مختلف در دوره های گذشته این جشنواره بوده است.
مرادی در ادامه با توجه به ویژگی منحصر به فرد جشنواره و بهره گیری از تجربه حضور در 8 دوره گذشته رویش، درباره برنامه امسال حوزه هنری كردستان گفت: سعی شده با بهره گیری از توان هنرمندان جوان فیلم هایی به این جشنواره ارسال شود كه ضمن دارا بودن خصوصیات لازم فیلم كوتاه و توجه به موضوع جشنواره تعریفی زیبا از مقوله دین را به تصویر بكشند.
وی افزود: فیلم های ارسالی حاصل تلاش هنرمندان جوان كردستانی وابسته به واحد هنرهای تصویری حوزه هنری كردستان بوده كه در فاصله بین جشنواره هشتم و نهم تولید گردیده اند و همگی از درونمایه دینی برخوردار هستند.
تاكنون علاوه بر 20 فیلم تولیدی حوزه هنری  كردستان، 10 فیلم دیگر از هنرمندان كردستانی به این جشنواره ارسال گردیده است.
نهمین جشنواره رویش 5 تا 8 اسفند ماه 93 به همت حوزه هنری برگزار می شود.

[ چهارشنبه بیست و چهارم دی 1393 ] [ 0:44 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
دو فیلم انیمیشن و کوتاه ایرانی در دو جشنواره جهانی حضور داشته و تقدیر شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستقل واشینگتن دی سی میزبان یک انیمیشن ایرانی است.
خانم گل میخکی ساخته سارا طبیب زاده به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارد.
شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستقل واشینگتن دی سی 25 فوریه تا اول مارس در آمریکا برگزار می‌شود.
همچنین جشنواره top 10 tv film festival 2015  از فیلم صدای جاده ساخته برزن رستمی تقدیر کرد.

[ چهارشنبه بیست و چهارم دی 1393 ] [ 0:41 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
در ادامه نشست های فرهنگی انجمن سینمای جوان سنندج فردا شنبه بیستم دیماه جناب آقای صابردلبینا از چهره های فرهنگی کردستان و از هنرمندان شاخص عرصه تئاتردر جمع هنرجویان دوره فیلمسازی و علاقمنذان سینما حضور خواهند یافت و در در مورد (سینما و تئاترو تاثیرمتقابل)صحبت خواهند کرد.

مکان :دفتر انجمن

زمان 15/30

[ جمعه نوزدهم دی 1393 ] [ 18:49 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
■ ۱۷ فیلم و یک داور ایرانی در جشنواره «چشم سوم» هند

سیزدهمین جشنواره فیلم‌های آسیایی «چشم سوم» هند با نمایش ۱۷ فیلم و یک داور ایرانی بر سینمای ایران تمرکز دارد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که مختص فیلم‌های کارگردان‌های آسیایی است، در سیزدهمین دوره‌اش بر سینمای ایران تمرکز دارد.
در این دوره فیلم‌های کوتاهچیدن سپیده دم ساخته تیمور قادری، گام دیگر ساخته مهدی میثمی، زرد ملایم ساخته عباس داودی، ایستگاهساخته آذر منصوری، نجس ساخته بهمن و بهرام ارک، آپارتمان مورچه‌هاساخته توفیق امانی، Dharman، قطره قطره ساخته سیدسجاد موسوی، ژیلا ساخته کریم لک زاده و پروانه ساخته عدنان زندی به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارند.
همچنین فیلم‌های سینمایی: هیس دخترها فریاد نمی‌زنند (پوران درخشنده)، دربند (پرویز شهبازی)، پنج ستاره (مهشید افشار زاده)، گهواره‌ای برای مادر (پناه برخدا رضایی)، فرزند چهارم (وحید موسائیان)، فرشته‌ها با هم می‌آیند (حامد محمدی)، حق سکوت (محمد هادی نایجی) و مروارید (فریدون حسن پور) در جشنواره به نمایش در می‌آیند. 
سیزدهمین جشنواره فیلم‌های آسیایی «چشم سوم» ۱ تا ۸ ژانویه در شهر مومبای هند برگزار می‌شود.

[ دوشنبه پانزدهم دی 1393 ] [ 16:59 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
فیلمساز کُرد عراقی در گفتگو با کردپرس:
فرهنگ سینما هنوز در کردستان ایجاد نشده است/ فیلمم در ارتباط با جنایات رژیم بعثی در سنندج اکران می شود
سنندج-فیلمساز زاخویی اقلیم کردستان عراق که قرار است فیلمش به نام «به‌ره‌ به‌یانییه‌کی زوو» در ارتباط با انفال کُردها به دست رژیم صدام در سینماهای استان کردستان اکران شود، گفت: سینمای کُردی در کردستان و مناطق کُردنشین خاورمیانه وجود ندارد و قبل از توجه به این مهم باید فرهنگ سینما در این مناطق ایجاد شود.
کردپرس-رژیم بعث عراق در سال 1988 عملیاتی را برای ضربه زدن به قیام کُردهای عراق در 8 مرحله آغاز کرد که در آن حدود 182 هزار نفر کشته و یا مفقود شدند. این پروسه از 23 فوریه 1988 آغاز شد و در 8 مرحله و در 6 منطقه جغرافیایی به اجراء درآمد و در 6 سپتامبر 1988 بعد از نابودی بیشتر روستاهای کردستان عراق به پایان رسید.
رژیم بعث عراق برای اجرای عملیات انفال کُردها تعداد زیادی نیروهای نظامی که آخرین تکنولوژیهای نظامی را در اختیار شد به کار گرفت. حملات و عملیات انفال از سوی نیروهای نظامی وابسته به دو لشکر یک و پنج با حمایت یگان هایی از نیروهایی که در جنگ ایران و عراق شرکت نکرده بودند انجام شد و گارد ریاست جمهوری نیز در اولین مرحله این عملیات شرکت داشت.
انفال کردهای مخالف رژیم بعثی صدام حسین و شهادت بیش از 180 هزار انسان بی گناه از کودک و جوان و پیر و زن از سوی رژیم بعثی سبب شد هنرمندان و نویسندگان و شاعران و خوانندگان و فیلمسازان خیلی از کشورها به ویژه در میان خود کردها صدها اثر در این ارتباط تولید شود و از زوایای مختلف این فاجعه را نشان بدهند. یکی از این هنرمندان که در این ارتباط فیلمی ساخته انور سندی است. کارگردان و فیلمساز زاخویی اقلیم کردستان عراق که برای هماهنگی و صدور مجوز در ارتباط با اکران یکی از فیلمهایش به نام «به‌ره‌ به‌یانییه‌کی زوو» (که انفال و کشتار دسته جمعی کُردها را به دست رژیم بعثی صدام حسین به تصویر می کشد) در سینماهای استان کردستان در سنندج به سر می برد در گفتگو با کردپرس طی سخنانی اظهار داشت: نام من انور سَندی و متولد سال 1349 در روستای «بوصل» از توابع شهر زاخوی اقلیم کردستان عراق هستم و سال 1354 هجری شمسی به علت شروع جنگ و جنایت های رژیم بعثی عراق بر علیه کُردها همراه با خانواده ام به ایران پناهنده شدم.
«سَندی» در ادامه افزود: در ایران و در شهر نقده سکنی گزیدیم و همانجا هم مشغول به تحصیل شدم و موفق شدم در سال 1368 هجری شمسی دیپلم بگیرم و برای ادامه تحصیل به شهر مسکو روسیه رفتم و توانستم در رشته هنر سینما با مدرک فوق لیسانس فارغ التحصیل شوم و هم اکنون در شهر کوپنهاک دانمارک زندگی می کنم و مشغول فیلم سازی هستم.
از وی پرسیدم چطور شد که فیلمی در ارتباط با جنایات رژیم صدام حسین ساختی؟ که وی در جواب اظهار داشت: جنایت و نسل کشی صدام حسین در قبال مردم عراق به ویژه کُردها بر کسی پوشیده نیست و ما آن را از نزدیک لمس کردیم و این موضوع سبب شد در سال 1379 هجری شمسی فیلمی در مورد جنایات رژیم بعثی عراق در مقابل کُردها و به ویژه انفال و شیمیایی کردن شهر حلبچه بسازم که فیلمی مستند داستانی است و مدت آن هفتاد دقیقه می باشد و این اثر تولید مشترک کشور دانمارک و اقلیم کردستان عراق است که کارگردانی و نویسندگی آنرا خودم بر عهده داشته و گروه پشت صحنه و بیشتر عوامل این فیلم از کشور روسیه بودند و بازیگران و عوامل جلو دوربین این فیلم نیز از اقلیم کردستان عراق و کشور دانمارک بودند و همچنین مدیریت تولید این فیلم بر عهده «نزار مامه» از هنرمندان اربیل اقلیم کردستان عراق است.
این فیلمساز کُرد عراقی تصریح کرد: داستان فیلم در مورد زندگی خواهر و برادری کُرد است که در سن نوجوانی پدر و مادرشان توسط رژیم بعث صدام حسین تیرباران می شود و این خواهر و برادر نیز در سن جوانی هر دو به همراه دهها هزار نفر از مردم شهرها و روستاهای مناطق کُردنشین عراق توسط عوامل رژیم بعثی صدام زنده به گور (انفال) می شوند و در مجموع فیلمی است در مورد تجاوز و جنایت های بی شمار رژیم بعثی در مقابل کُردها که به نمایش کشیده شده است.
وی گفت: این فیلم در سال 2004- 2003 در اقلیم کردستان عراق و در بغداد اکران شده است و همچنین در دانمارک نیز در سال 2004 اکران شده است.
از وی پرسیدم حال که این فیلم در شهرهای اقلیم کردستان عراق و در کشور دانمارک اکران شده چه دلیل و هدفی باعث شد که تصمیم به اکران آن در کردستان ایران بگیرید؟ این فیلمساز زاخویی اقلیم کردستان عراق که هم اکنون در دانمارک زندگی می کند در جواب بیان داشت: وقتی تجاوز و حمله غیرانسانی گروه داعش به شنگال و کوبانی صورت گرفت و صدها کودک و زن و مرد بی گناه کشته شدند تصمیم گرفتم برای محکومیت جنایات داعش و همچنین حمایت از مردم شنگال و کوبانی این فیلم را در کردستان ایران اکران کنم که در پایان اکران تمام درآمد حاصله از فروش این فیلم به آوارگان این مناطق به ویژه کودکان و زنان اهدا می شود.
وی در ادامه افزود: هم اکنون با مسئولان فرهنگی کردستان به ویژه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مذاکرات لازم صورت گرفته و قرار است بعد از هماهنگی های لازم در اواخر دی ماه امسال در سینماهای استان کردستان به ویژه سنندج به نمایش گذاشته شود و همه بلیط های فروخته شده این فیلم به کودکان و زنان بی دفاع و آواره شده ی شنگال و کوبانی اختصاص می یابد.
از انور سَندی در ارتباط با سینمای کُردی و وضعیت سینما در مناطق کُردنشین در ایران و عراق به ویژه استان کردستان پرسیدم وی تصریح کرد: ما فیلم کُردی داریم اما سینمای کُردی نداریم و شکل گیری سینمای کُردی ساده نیست همانگونه که کشورهای زیادی هستند که فیلم های بیشماری داشته و دارند اما مکتب سینما ندارند و این مهم نیز در میان کُردها چنین است.
سَندی در ادامه اذعان داشت: دهها کشور عربی فیلم می سازند اما فقط یک کشور آن هم مصر مکتب سینما دارد و مختص به خودشان است و جایگاه جهانی دارد مانند سینمای هندی، سینمای روسی، سینمای ایتالیایی و فرانسوی، ولی در میان کُردها این مکتب هنوز شکل نگرفته، چون فیلمسازی و مکتب سینما از هم جداست هر چند وجود آثار فاخر و ارزشمند فیلمسازان کُرد در دنیای امروز بد نیست اما سینمای کُردی هنوز شکل نگرفته است.
وی اظهار داشت: یک فیلمساز حرفه ای و یک متخصص عرصه سینما اگر یک فیلم ببیند می داند که نحوه ساخت آن متعلق به کدام مکتب است و چگونه شکل گرفته است اما این موضوع در مورد سینما و فعالیت ما هنوز شکل نگرفته است.
این فیلمساز کُرد عراقی با بیان اینکه در ارتباط با سوژه و لوکیشن ما کُردها ثروتمند هستیم و در ارتباط با هر موضوعی شرایط مناسب و خوبی داریم اظهار داشت: ما امکانات ضعیفی داریم و صنعت سینما در کردستان جایگاه مطلوبی ندارد. هر چند می شود با صدها داستان و آداب و رسوم کهن و فلکلور کُردی سوژه های ارزشمندی برای ساخت فیلم مهیا کرد اما صنعت و امکانات این مهم ضعیف است و هنوز فرهنگ سینما در کردستان ایجاد نشده است.
وی گفت: متاسفانه وضعیت سینما و سالن های موجود در کردستان ایران و به ویژه اقلیم کردستان عراق مناسب نیستند و بیننده و طرفدار کمی دارند و این موضوع می طلبد که برای تحقیق و ارتقاء آن تلاش شود چون باید امکانات و شرایط ساخت فیلم در میان کُردها در همه مناطق توسعه پیدا کند زیرا فیلمسازان با مشکلات زیادی مواجه هستند.
 

ادامه مطلب
[ دوشنبه پانزدهم دی 1393 ] [ 10:59 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
باتشکراز دوستانی که در مورد برگزاری نهمین جشنواره فیلم و عکس ژیاراظهار لطف کرده اندبه اطلاع هنرمندان عکاس علاقمندبه شرکت در این رویداد فرهنگی میرساندمیتوانندآثار خودرابا فرمت jpgوبادقت حداقل 300dpiودر سایز30.20سانتیمتر به آدرس اینترنتیsanandaj@iycs.ir ارسال فرمایند.

 

 

 

[ دوشنبه پانزدهم دی 1393 ] [ 10:3 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

 نهمین جشنواره فیلم وعکس ژیارباموضوع قرهنگ بومی باحضور 5استان غرب کشورشامل آذربایجانغربی،ایلام،کردستان کرمانشاه و لرستان از تاریخ29الی31فروردینماه در شهر بانه برگزارمیشود .علاقمندان به شرکت دراین جشنواره برای دریافت فراخوان میتوانند به دفاتر انجمن سینمای جوان در استانهای مذکور و ادارات فرهنگ و ارشاداسلامی  مراجعه نمایند.

 

 

 

 

 

[ یکشنبه چهاردهم دی 1393 ] [ 10:48 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

 

 

هشت فيلم كوتاه از توليدات انجمن سينماي جوانان ايران در دور دوم اكران گروه هنر و تجربه اكران مي‌شود.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران: فيلم‌هاي كوتاه چراغ خورشيد به كارگرداني آيدا پناهنده، برفك با او به كارگرداني نقي نعمتي، جدول روزنامه و ... به كارگرداني نيما عباس پور، بستر داغ رؤيا به كارگرداني توفيق اماني، صورت‌هاي متروك به كارگرداني اشكان احمدي، مونولوگ به كارگرداني كاوه قهرمان و خواب‌زده به كارگرداني فرشيد اخلاقي پور در دور دوم اكران فيلم‌هاي كوتاه در گروه سينمايي هنر و تجربه اكران مي‌شوند.

 

بنا بر برنامه اكران اعلام شده از سوي گروه هنر و تجربه در دور دوم اكران فيلم‌هاي اين گروه، فيلم‌هاي كوتاه علاوه بر اكران در سانس هاي اختصاصي اكران فيلم كوتاه، در ابتداي فيلم‌هاي بلند سينمايي اين گروه نيز نمايش خواهند داشت.

[ شنبه سیزدهم دی 1393 ] [ 12:56 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
          مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

انجمن سینمای جوانان ایران - دفتر سنندج در سال 1364 با همت و پیگیریهای مکرر عده ای از دوستان و علاقمندان به هنر سینما شروع به فعالیت نمود و اینک قریب به 28 سال است که توانسته است محفل و بستری را برای علاقمندان به این هنر ارزنده ایجاد نماید .
لینک های مفید
امکانات وب