انجمن سینمای جوانان ایران -دفتر سنندج
اخبار سینمای کوتاه  
قالب وبلاگ
لینک های مفید

 

حضور فیلم‌های کوتاه ایرانی در جشنواره‌های جهانی

سه فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره‌های مختلف جهانی حضور داشته و جایزه گرفته‌اند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» انار میوه بهشت است ساخته تیمور قادری در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های غربی اسپانیا حضور دارد. این جشنواره 28 آوریل تا 3 می برگزار می‌شود.
یک هیچ ساخته سامان حسین پور برای در شانزدهمین دوره جشنواره فیلم ویسکونسین آمریکا و در دهمین جشنواره بین‌المللی visions 5 حضور داشت و از جشنواره سینماتیک نیویورک جایزه بهترین فیلم یک دقیقه‌ای را دریافت کرد.
همچنین انیمیشن عکس ساخته ماشالا محمدی در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «لیدن» هلند حضور دارد. جشنواره 30 آوریل تا دوم می برگزار می‌شود.

[ چهارشنبه دوازدهم فروردین ۱۳۹۴ ] [ 13:14 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 
فیلم مستند داستانی "پرواز ممنوع" در مریوان اماده نمایش شد
مریوان – خبرگزاری کردپرس؛ تمام مراحل فنی فیلم مستند داستانی "پرواز ممنوع" به کارگردانی فرید نیکخواه به پایان رسیده و اماده نمایش شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس از مریوان، همزمان با پایان یافتن مراحل تولید، یک نسخه از فیلم به جشنواره منطقه ای که در اردیبهشت سال 94 در بانه برگزار خواهد شد ارسال گردیده است و قرار است برای اولین بار در این جشنواره به عنوان رقیب دیگر فیلم های کوتاه حاضر در این جشنواره به رقابت بپردازد.
در خلاصه فیلم مستند داستانی " پرواز ممنوع" امده است ؛ خلاصه داستان فیلم.  پرستوی مهاجری گرفتار نخ های داخل لانه اش می شود و......این فیلم هم اکنون آماده حضور در جشنواره ها می باشد واولین حضورش در جشنواره منطقه ای فیلم وعکس کردستان است که اردیبهشت 94 در شهر بانه برگزار خواهد شد.
در این فیلم فرید نیکخواه به عنوان کارگردان، پرویز رستمی که خود یکی از سینماکاران مرویانی است به عنوان تدوین و صداگذار، نامق خدایار نیز عکاس و همچنین ناجی کانی سانانی نیز حضور فعال داشته و ایفای نقش نموده اند.

لازم به ذکر است که مجری طرح مؤسسه نیما فیلم مریوان با مدیریت فرید نیکخواه صورت گرفته است که  فرید نیکخواه متولد سال 1353 مریوان، آغاز فعالیت هنری از سال 1363 در دوران جنگ و آوارگی با بازیگری تئاتر و ادامه فعالیت در زمینه کارگردانی و بازیگری چندین نمایش از جمله؛ بچه تابستان – یدی – ضیافت – پی په تی – سرگذشت اصنام و غیره... فعالیت در زمینه فیلم و عکس از سال 1377 و تصویربرداری چندین فیلم کوتاه و مستند از جمله مهر – قاب بسته من – بی ده نگی – سنور – مشقهایم را ننوشته ام – چراغ قرمز – مرگ در گلدان ها ریشه کرده – پیمانه اشک – ایست بانک – آنجا که ماهی ها و ساخت فیلم های کوتاه: پیراهن سفید – مستند بم 12 ثانیه – خواب بادهای زرد – پیکر تراش – پیر شالیار – دی وه زناو – وه زان – روزهای بی تقویم – دریاچه خاموش – نشانه – زندگی باید کرد – ژه نانی هورامان. و برپایی چند نمایشگاه عکس با موضوعات مختلف در شهرهای استان کردستان و حضور در جشنواره های داخلی و خارجی را در کارنامه فعالیت های کاری در عرصه هنر را دارد.

[ سه شنبه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 19:38 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 
بدون تصویر
 

فيلم سازان استان كردستان حضور پررنگ تري در ژيار دارند

فيلم سازان استان كردستان بيشتر تعداد فيلم هاي كوتاه را به دبيرخانه نهمين جشنواره فرهنگ بومي فيلم و عكس ژيار ارسال كردند.

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران: فيلم سازان استان كردستان با ارسال 79 فيلم كوتاه به دبيرخانه نهمين جشنواره فرهنگ بومي ژيار بيشترين ميزان آثار ارسالي به اين جشنواره را در بخش فيلم دارند.


 


بنابر اين گزارش 9 فيلم كوتاه پويانمايي، 6 فيلم كوتاه تجربي، 15 مستند كوتاه و 49 فيلم كوتاه داستاني مجموع 79 فيلم كوتاه ارسال شده از جانب فيلم سازان استان كردستان را تشكيل مي دهد.


گفتني است استان آذربايجان غربي با 46 فيلم كوتاه، استان لرستان با 43 فيلم كوتاه استان كرمانشاه با 16 فيلم كوتاه و استان ايلام با 12 فيلم كوتاه رتبه هاي بعدي را به خود اختصاص داده اند.


 


نهمين جشنواره فرهنگي بومي فيلم و عكس ژيار با حضور پنج استان كردستان، كرمانشاه، آذربياجان غربي، لرستان و ايلام از 29 الي 31 فروردين ماه 1394 در شهر بانه برگزار مي شود.

 
[ دوشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 22:54 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
بدون تصویر

هيات انتخاب بخش فيلم نهمين جشنواره ژيار معرفي شدند

 

اعضاي هيات انتخاب بخش فيلم نهمين جشنواره فرهنگ بومي فيلم و عكس ژيار معرفي شدند.

 

 

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران، ستار چمني گل، سالم صلواتي، شمس‌الدين آروند، جلال نصيري هانيس و هيوا امين نژاد، 200 فيلم رسيده به بخش‌هاي مختلف اين جشنواره را بازبيني و براي حضور در بخش مسابقه انتخاب خواهند كرد.

 

نهمين جشنواره فرهنگ بومي ژيار با حمايت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي كردستان، انجمن سينماي جوانان استان كردستان، شوراي شهر و شهرداري بانه از تاريخ 29 تا 31 فروردين‌ماه در شهر بانه برگزار خواهد شد.

 

 

 

ستار چمني گل

 

ستار چمني گل متولد 1357 سنندج، ساخت 8 فيلم كوتاه داستاني،17 مستند كوتاه، يك مستند بلند، 3 مجموعه تلويزيوني و كسب 35 جايزه بين‌المللي. وي عضو هيات مديره شركت پخش فيلم ستاك فيلم سنندج است.

 

 

سالم صلواتي

 

سالم صلواتي متولد 1354 سنندج،ساخت 8 فيلم كوتاه، يك فيلم بلند و ساخت سه مجموعه مستند، مدير تصويربرداري 1 فيلم سينمايي و تصويربرداري 3 فيلم كوتاه، مدرس انجمن سينماي جوانان دفتر سنندج، فارغ‌التحصيل دوره يك‌ساله فيلم‌سازي انجمن سينماي جوانان.

حضور و كسب جوايز متعدد در جشنواره‌هاي داخلي و خارجي در بخش‌هاي بهترين فيلم، بهترين فيلم‌نامه، بهترين كارگرداني و بهترين تصويربرداري

 

 

شمس‌الدين اروند

 

متولد خرم‌آباد كارشناس مديريت امور فرهنگي، معاون انجمن سينماي جوانان دفتر خرم‌آباد، ساخت 26 عنوان فيلم كوتاه، نيمه بلند، مجموعه داستاني و مستند، فيلم‌بردار، تدوينگر، دستيار كارگردان

حضور در جشنواره‌هاي مختلف منطقه‌اي داخلي و بين‌المللي و كسب چندين عنوان از جشنواره‌هاي داخلي، سينما جوان، روستا، دانشجويي، منطقه‌اي و كسب ديپلم افتخار از جشنواره گيلان 2011،

عضو هيئت انتخاب بخش فيلم‌نامه جشنواره بين‌المللي فيلم كوتاه تهران، عضو هيئت انتخاب و داوري دو دوره جشنواره نماهنگ فرهنگ رضوي، عضو هيئت انتخاب جشنواره سراسري فيلم كوتاه نگاه دوم، عضو هيئت انتخاب و داوري جشنواره فيلم بسيج

 

 

 

جلال نصيري هانيس

 

متولد 1356 سنندج دانشجوي دكتراي ادبيات نمايشي

فيلموگرافي: «حال همه? ما خوب است» 1383 «كلاس تشكيل مي‌شود» 1387 «زمين فوتبال» 1388 «سفر سرد» 1389

جايزه بهترين فيلم بخش بين‌الملل فيلم كودك و نوجوان همدان براي زمين فوتبال، جايزه بهترين كارگرداني ژيار براي زمين فوتبال، جايزه بهترين فيلم كودك و نوجوان بلاك آلمان براي زمين فوتبال، جايزه بهترين فيلم كودك و نوجوان در جشنواره سليمانيه براي زمين فوتبال، نامزد سيمرغ بلورين بهترين فيلم كوتاه جشنواره فيلم فجر براي زمين فوتبال

 

 

 

هيوا امين نژاد

 

متولد 1352 بانه كارشناس كتابداري، مدرس كارگرداني انجمن سينماي جوانان دفتر سنندج، ساخت 9 فيلم كوتاه مستند و داستاني ساخت فيلم بلند بدرود آنالوگ

تنديس بهترين تدوين بيست و ششمين جشنواره فيلم كوتاه براي فيلم تا مردانمان برقصند، تنديس بهترين فيلم جشنواره بين‌المللي كيش در سال 1389 براي فيلم تا مردانمان برقصند، تنديس بهترين فيلم كوتاه مستند سينماي حقيقت دوره دوم براي فيلم افسون، بهترين فيلم جشنواره 100 براي فيلم كوتاه عكس دسته‌جمعي، بهترين فيلم كوتاه اصفهان براي فيلم آتش اين كبريت

 

[ جمعه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 13:59 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره «عدالت برای همه»

یک فیلم کوتاه ایرانی در دومین جشنواره بین‌المللی فیلم «عدالت برای همه» آمریکا حضور دارد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که با موضوع عدالت اجتماعی در تمامی ابعاد آن برگزار می‌شود؛ در این دوره میزبان یک فیلم کوتاه ایرانی است.
فیلم کوتاه یک هیچ ساخته سامان حسین پور به نمایندگی از ایران در این رویداد حضور دارد.
دومین جشنواره بین‌المللی فیلم «عدالت برای همه» از 9 تا 18 آوریل در شیکاگو آمریکا برگزار می‌شود.

[ چهارشنبه بیستم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 22:26 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 

 

تاريخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۲/۱۸
یک اثر ایرانی در جشنواره دانشجویی «سرچشمه»

یک اثر ایرانی به سومین جشنواره بین‌المللی فیلم دانشجویی «سرچشمه» آمریکا راه یافت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که مختص به رقابت گذاشتن آثار دانشجویانی است که مشغول به تحصیل هستند؛ فیلم‌های مستند، انیمیشن، داستانی، تجربی و... تا ده دقیقه را که در دو سال گذشته تولید شده‌اند، به نمایش می‌گذارد.
صدای جاده ساخته برزان رستمی به نمایندگی از ایران در این رویداد حضور دارد.
سومین جشنواره بین‌المللی فیلم دانشجویی «سرچشمه» 25 و 26 مارس در آمریکا برگزار می‌شود.

   
 
   
[ چهارشنبه بیستم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 22:24 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

نه فیلم کوتاه، مستند و سینمایی ایرانی به سومین جشنواره بین‌المللی فیلم «جاده ابریشم» دوبلین راه یافتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که فیلم‌های سینمایی، کوتاه، مستند، انیمیشن و دانشجویی را به رقابت می‌گذارد؛ در این دوره میزبان نه فیلم ایرانی است.
در بخش مسابقه مستند نینجای ایرانی ساخته مرجان ریاحی و بیداری در سه روز ساخته مسعود امینی تیرانی حضور دارند.
دو پاره یک واقعیت ساخته ندا آصف و سرمه ساخته آزاده قوچاق در بخش فیلم‌های کوتاه حضور دارند و در بخش دانشجویی سیمرغ ساخته مقداد اسدی لاری و یک هیچ ساخته سامان حسین پور نمایش خواهند داشت.
برف ساخته مهدی رحمانی، پاپ ساخته احسان عبدی پور و فرشته‌ها با هم می‌آیند ساخته حامد محمدی در بخش مسابقه آثار سینمایی حاضرند.
همچنین مستند عباس کیارستمی: هنر زندگی به کارگردانی مشترک پت کالینز و فرگوس دلی محصول 2003 ایرلند در بخش مستند به نمایش درخواهد آمد.
سومین جشنواره بین‌المللی فیلم «جاده ابریشم» دوبلین 18 تا 22 مارس در شهر دوبلین ایرلند برگزار می‌شود.

   
 
[ چهارشنبه بیستم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 22:21 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

ارسال ۷۵۳ اثر به دبیرخانه جشنواره منطقه‌ای ژیار در کردستانnotImage

سیروس ثنایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره در تاریخ ۱۵ اسفندماه جاری به اتمام رسید، گفت: در مجموع تاکنون ۱۹۳ فیلم شامل ۱۸ اثر پویانمایی ۶۵ اثر مستند، ۱۲ اثر تجربی و ۹۸اثر داستانی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

وی عنوان کرد: تعداد آثار مذکور به ترتیب از استان های کردستان، آذربایجان غربی، لرستان، کرمانشاه و ایلام ارسال شده است.

وی با اعلام اینکه ۵۶۰ قطعه عکس هم به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، اظهارداشت: این تعداد عکس از ۱۱۲  نفر عکاس به ترتیب از استان های کردستان، لرستان آذربایجان غربی، کرمانشاه و ایلام دریافت شده است.

دبیر اجرایی نهمین جشنواره فرهنگ بومی ژیار و مدیر انجمن سینمای جوان کردستان به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت: این جشنواره به منظور معرفی جاذبه های گردشگری، بازسازی و تقویت سینمای کوتاه، معرفی و شناسایی استعدادهای جوان و معرفی فرهنگ و هنر منطقه برگزار می شود.

ثنایی با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش رقابتی و غیررقابتی برگزار می شود، بیان کرد: بخش رقابتی این جشنواره با موضوع فرهنگی بومی شامل هر نوع آثار ویدیویی کوتاه است که در آن با شیوه های داستانی مستند، مستند داستانی، پویانمایی، تجربی، نوعی خاص از فرهنگ، فولکلور، آداب و رسوم، هنر، آیین ها و مناسک، اخلاق و سایر معیارهایی که هویت اصیل بومی یک منطقه یا قومیت را بدون قوم گرایی افراطی و عاری از خرافه در چارچوب تعامل و همزیستی مسالمت آمیز با دیگران به تصویر بکشد.

وی ادامه داد: بخش غیر رقابتی این جشنواره نیز فرصتی برای تبادل اندیشه و تجربه های هنرمندان و ایجاد زمینه های مناسب برای ارزیابی جایگاه آثار فیلمسازان فیلم کوتاه فراهم می آورد که شامل نمایش ویژه، بزرگداشت، مرور آثار، نشست های تخصصی و غیره است.

نهمین جشنواره فیلم و عکس ژیار با همت اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی کردستان، انجمن سینمای جوانان ایران دفترکردستان، شورای اسلامی و شهرداری بانه  از تاریخ ۲۹ تا ۳۱ فروردین در شهر بانه برگزار می شود.

 
[ سه شنبه نوزدهم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 21:55 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 
 
مسئول انجمن سینمای جوان بروجرد خبر داد
حضور 14 عنوان فیلم تولیدی هنرمندان بروجردی در جشنواره منطقه‌ای ژیار

مسئول انجمن سینمای جوان بروجرد گفت: 14 عنوان فیلم تولیدی سینمای جوان شهرستان بروجرد به منظور شرکت در بخش مسابقه به دبیرخانه نهمین جشنواره منطقه‌ای ژیار در استان کردستان ارسال شد.

خبرگزاری فارس: حضور 14 عنوان فیلم تولیدی هنرمندان بروجردی در جشنواره منطقه‌ای ژیار

 

 

 

رضا میرزایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد با اعلام این خبر اظهار کرد: این چهارده عنوان فیلم در موضوعات مختلف ساخته هنرمندان سینمای جوان بروجرد است که در بخش فیلم این جشنواره شرکت کرده است.

وی با اشاره به موضوع برگزاری این جشنواره عنوان کرد: این جشنواره در بخش‌های مختلف فرهنگ بومی، فولکور، آداب و رسوم، هنر، آیین‌ها و مناسک با حضور استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و آذربایجان برگزار می‌شود.

مسئول انجمن سینمای جوان بروجرد در ادامه تشریح کرد: این عناوین در بخش فیلم عبارتند از فیلم‌های داستانی جامه دران و چهره آشنا ساخته حسین شریعتمداری و در بخش مستند مستندهای زنج و قرقره ساخته شمیلا روزبهانی، مستند داستانی آوای ماشته ساخته مونا بنفشی، لاله جین ساخته لیلا وصله زن، رد پای سوزن ساخته علی بهنیا، بوستان نقش ساخته فهیمه کاظمی، دیاردستان ساخته منصوره باجلان، قرچی‌گری ساخته لیلا گنج‌دست، داس ساخته رضا یوسفی و مستند انگشتری مقدس ساخته رضا یوسفی.

میرزایی در ادامه خاطرنشان کرد: در بخش نماهنگ، ساخته محمد شاهرخ‌نیا با عنوان روزگار ماتم و در بخش داستانی زو ساخته پریسا زیار و جاده استجابت ساخته رضا یوسفی در این جشنواره شرکت کرده‌اند.

وی یادآور شد: این جشنواره از 29 تا 31 فروردین ماه سال آینده در شهرستان بانه استان کردستان با شرکت هنرمندانی از سراسر کشور برگزار می‌شود.

[ دوشنبه هجدهم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 16:31 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
شاید بتوان هنرمندان معروف را به دو دستهٔ اصلی تقسیم کرد، هنرمندانی که با ارائهٔ آثار پرقدرت معروف می‌شوند و هنرمندانی که با آثار معمولی و گاه ضعیف، با توسل به هوچی‌گری نامی می‌یابند. از دیدگاه نگارنده، در معروف شدن گروه دوم عوامل زیادی دخیل است برخی به استخدام سیاست و ایدئولوژی سیاسی درمی‌آیند و آثار هنریشان تبدیل به‌ عنصری تبلیغی در راستای ترویج‌‌ همان تفکر سیاسی می‌شود. برخی اما از برهوت هنری کشورشان سود می‌برند. 

  در این میان هستند کسانی که‌ با ابتکار به‌ رابطه‌های بسیار و ایجاد عرصه‌های محفلی و خانوادگی، به‌ ترویج نوعی مافیای هنری دامن می‌زنند که‌ در اساس مانع از تجلی هنر خلاق می‌شود. مشخصه‌ی بارز همگی این هنرمندان وجود واسطه‌ها و میادین قدرت و ثروتی است که‌ با حمایت و در عین حال بهره‌گیری از هنرمند و موضوع هنری، بیش از عطف به‌ خود هنر، سعی در تبلیغ برای ساختارهای ایدئولوژیک دارند. 

  در مقابل بسیارند افرادی که با نشر آثار ارزشمند و در عین حال روشنگر نتوانستند جایگاهی برای خود کسب کنند. همین مسئله‌ موجب ایجاد نوعی شکاکیت نسبت به مناسباتی می‌شود که‌ طی آن هنرمند می‌تواند جایگاه والایی در میان اجتماع و مخاطبان کسب کند. چرا که‌ با مطالعه‌ی‌ تاریخ هنر به‌ هنرمندانی برمی‌خوریم که‌ آثارشان نسبت به سال تولید، نگرش و اجرا قابل تامل‌اند، اما با این وجود آن‌ هنرمندان کمتر شناخته شده‌اند. آشکار است که بسیاری از بنا‌ها، نقاشی‌ها، شعر‌ها، ملودی‌ها، صنایع دستی و... سازندگان گمنامی دارند. 

  از دیدگاه نگارنده، در عکاسی و تاریخ کوتاهش‌ نیز روال به همین گونه است، بسیاری از آثار فاخر و برجسته‌، بی‌نام عکاسانشان منتشر می‌شوند. پس هنرجوی کنجکاو بایستی ضمن کنکاش در این لایه‌ها، جایگاه حقیقی مولفین هنری را تحقق بخشد. در این باره می‌توان به لوته جاکوبی اشاره کرد، هنرمندی که بسیار کم در عرصه‌ عکاسی از وی نامبرده‌ شده و به همسان برخی هنرمندانی مورد بی‌مهری قرار گرفته است، کمتر و یا هیچ‌گاه آثارش را دیده می‌شود در حالی که آثار پرقدرت و متفاوتی در زمینه‌های مختلف ارائه داد. 
 
  ظاهرا وی عضو مکتب، گروه یا تفکر خاصی نبود. جاکوبی با عکاسان گوناگونی در شاخه‌های متفاوت دیدار داشت و تاثیراتی از آنان گرفت. شاید همین موارد خود باعث مهجور ماندن وی شده باشد. این نوشته بر آن است که با هدف معرفی لوته جاکوبی به بررسی آثارش بپردازد. 

  لوته جاکوبی با نام اصلی جوانا الکساندرا در سال ۱۸۹۶ در پروس غربی (آلمان کنونی) متولد و در ۱۹۹۰ در آمریکا در گذشت. وی حرفه‌ عکاسی را از آن بابت که شغل پدربزرگش بود، برگزید. پس از گذراندن دورهٔ تاریخ هنر و ادبیات به برلین رفت و به تحصیل در سینما و عکاسی پرداخت. در کشورهای مختلفی سکونت داشت و با عکاسان مطرحی همچون جان هارتفلید، تینا مودوتی، ماینور وایت، ادوارد استاکین و برنیس ابوت دیدار داشت که هرکدام تاثیر خاصی در روند شکل‌گیری مجموعه‌های او داشتند. وی در گرایش‌های مختلفی به عکاسی پرداخت که می‌توان به عکاسی پرتره، رقص و تئا‌تر، فتوگرام، مستند و فتومونتاژ اشاره کرد. 
 


ادامه مطلب
[ جمعه پانزدهم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 20:31 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

انصراف «شهرام علیدی» از ساخت «آخرین برگ از هزار و یک شب»/ «زمزمه با باد» در سینماهای هنر و تجربه اکران می‌شود

شهرام علیدی* سینماپرس: شهرام علیدی کارگردان سینما صبح امروز از انصراف خود از ساخت فیلم سینمایی «آخرین برگ از هزار و یک شب» و اکران «زمزمه با باد» در گروه هنر و تجربه سخن گفت.

وی به خبرنگار سینماپرس گفت: مقدمات اولیه دومین ساخت بلند سینمایی ام با نام «آخرین برگ از هزار و یک شب» که داستان غیر خطی از فرازهای ابوسعید ابوالخیر است در حال فراهم شدن بود و در این راستا قول مساعدی از مدیران سینمایی نیز دریافت کرده بودیم اما با تغییر و تحولات بنیاد سینمایی فارابی ساخت این اثر به تعویق افتاد.

این کارگردان سینما در ادامه افزود: قرار بود بخشی از فیلمبرداری این اثر سینمایی در فرانسه انجام شود که هماهنگی های زیادی را طلب می کرد، به همین خاطر با اینکه برای ساخت این فیلم  زحمات فراوانی کشیدم اما در نهایت از ساخت این فیلم منصرف شده ام.  

علیدی در ادامه افزود: با این شرایط احساس کرد ساخت فیلم ما که از فیلمنامه متفاوتی برخوردار بود و با اینکه اکثر عوامل آن  انتخاب شده بودند، با عدم حمایت های صورت گرفته ، میسر نخواهد شد.

  این کارگردان سینما در بخش دیگری از این گفتگو  در مورد اکران فیلم دیگرش «زمزمه با باد» اظهار داشت: رایزنی هایی برای اکران این فیلم در گروه سینمایی «هنر و تجربه» داشته ایم و پاسخ های مساعدی از این گروه برای اکران این فیلم دریافت کرده ایم که قرار است در اولین فرصت این فیلم در این گروه سینمایی اکران شود.

شهرام علیدی در ادامه در مورد تغییرات این فیلم نسبت به نسخه به نمایش درآمده در جشنواره فیلم فجر یادآور شد:  تغییرات اندکی روی فیلم انجام شده است و بعد از نمایش در فستیوال های مختلف تدوین مجددی روی این اثر سینمایی صورت گرفته است.   

بنابراین گزارش، فیلم سینمایی «زمزمه با باد» مضمونی انسانی دارد. در بحبوحه جنگ و خشونت صدام علیه مردم بی دفاع عراق، همه در انتظار تولد یک کودک هستند، مام بالدار پستچی ای است که سال هاست ميان روستاهای کوهستانی کردستان عراق سفر می كند و پيغام های مردم را ضبط كرده و تحويل می دهد...

وی در پایان این گفتگو در مورد فعالیت های آتی خود بیان داشت: نگارش سوم اثر سینمایی ام که از درون مایه اجتماعی برخوردار است به اتمام رسیده است اما هنوز نام نهایی آن انتخاب نشده است؛ قصد دارم با فراهم شدن شرایط مالی آن را اوایل سال آینده در خارج از ایران بسازم.

[ جمعه پانزدهم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 20:13 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

 

       
یک فیلمساز: معضل فیلم کوتاه نداشتن بازار است
مدیرعامل شرکت ستاک فیلم کردستان گفت: معضل بزرگ فیلم کوتاه نداشتن بازار و عدم توزیع و پخش صحیح است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان، ستار چمنی گل  فیلمساز جوان سنندجی گفت: در همه جای دنیا در بخش جنبی جشنواره فیلم بلند جایگاهی برای فیلم کوتاه قرار می‌دهند.این مربوط به برنامه‌ریزان است که تصمیم بگیرند که در این بخش در حاشیه باشد یا پرداخت مستقل داشته باشد.

"ستار چمنی گل" اظهار داشت: هیچ محصولی را نمی‌توان تولید کرد مگر اینکه به بازار پخش آن فکر کرد. بزرگ‌ترین معضل ما نداشتن بازار،عدم توزیع و پخش صحیح است و ما ابتدا جایگاه آن را توسط تلویزیون و شبکه خصوصی میان مردم جا بیندازیم.چون ما در این زمینه کار نکردیم پس نمی‌توان توقع زیادی داشت.

وی اظهار داشت: مهم‌ترین چیز بازگشت سرمایه در تولید فیلم کوتاه است و تا زمانی که فکری در این مورد نشود عملا جایگاهی را نمی‌توان برای آن تخصیص داد.شاید تبلیغ تلویزیونی یک راه برای این معضل باشد اما همه چیز نیست و کافی نیست.

چمنی گل در پایان اظهار امیدواری کرد که با راه اندازی بازار فیلم های کوتاه در کردستان بتوان حاصل تلاش هنری هنرمندان این عرصه را خارج از جشنواره ها نیز عرضه نمود.

[ چهارشنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 12:24 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

 

ت 

فیلم برزان رستمی در بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم و موزیک «مدیاویو» مجارستان حضور دارد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» از میان 1494 فیلم سینمایی، کوتاه، مستند، تجربی و انیمیشن متقاضی شرکت در جشنواره 84 فیلم به بخش مسابقه راه یافتند.
صدای جاده ساخته برزان رستمی به نمایندگی از ایران در این رویداد حضور دارد.
بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم و موزیک «مدیاویو» 28 آوریل تا دوم می در مجارستان برگزار می‌شود.

[ سه شنبه دوازدهم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 16:38 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 

بدون تصویر

شوراي سياست‌گذاري نهمين جشنواره فرهنگ بومي ژيار يكشنبه 10 اسفندماه به رياست نژاد شهيدي معاون سياسي فرماندار بانه و با حضور سامان احمدي معاون طرح و برنامه اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي، سعد الله عزيز پور و سامان مهران رييس شوراي اسلامي شهر بانه و تني چند از فيلم‌سازان و هنرمندان در محل فرمانداري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران، در اين نشست معاون سياسي فرماندار بانه ضمن تأكيد بر وجود توانمندي و استعدادهاي فراوان در اين شهرستان اظهار داشت بانه نياز به توسعه متوازن دارد و يكي از راهكارهاي آن توسعه فرهنگي است. راهكارهايي كه با تلاش جدي از سوي فرمانداري و مجموعه مديريت شهرستان براي برگزاري هرچه بهتر اين جشنواره آغاز خواهد شد. شهيدي همچنين با توجه به وجود مشتاقان فراوان در عرصه فيلم‌سازي خواستار تأسيس دفتر سينماي جوانان در بانه شد.


در ادامه جلسه سامان احمدي معاون طرح و برنامه اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي اظهار داشت موفقيت و اعتبار جشنواره فرهنگ بومي فيلم و عكس ژيار در 8 دوره گذشته ما را بر آن داشت تا امسال اين رويداد سينمايي را به‌صورت منطقه‌اي و با توجه به تجربه فراوان مديريت فرهنگي بانه در برگزاري جشنواره‌هاي مختلف در اين شهر برگزار كنيم. رويدادي كه باهدف جلوگيري از تمركزگرايي و توزيع عادلانه امكانات و نيز به حداكثر رساندن مشاركت مردمي برگزار خواهد شد.


وي اظهار اميدواري كرد با حضور مسئولين سينمايي به‌ويژه دكتر ايوبي در جريان برگزاري جشنواره ژيار كليد ساخت يك دهكده سينمايي زده شود، تا بتوانيم يك لوكيشن مناسب براي فيلم‌سازان كشورمان در اين منطقه فراهم كنيم. وي همچنين اعلام كرد اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي تلاش خواهد كرد تا با همكاري موسسه سينما شهر سالن مجتمع فرهنگي هنري بانه را به سيستم ديجيتال تجهيز نمايد تا ضمن استفاده در برگزاري جشنواره بعداً هم بتوان از آن به‌عنوان سينما استفاده كرد.


مدير انجمن سينماي جوانان استان كردستان نيز در جريان اين جلسه گزارشي از روند آماده‌سازي جهت برگزاري جشنواره ارائه داد و اعلام كرد انجمن سينماي جوانان ايران از برگزاري اين جشنواره به‌صورت مادي و معنوي حمايت كرده است.


رحيم ذبيحي از فيلم‌سازان بانه و از اعضاي شوراي سياست‌گذاري اظهار اميدواري كرد جشنواره ژيار در بانه به يك جشن بزرگ سينمايي تبديل شود. وي گفت براي ارج نهادن به حضور هنرمندان فيلم‌ساز و عكاس در اين شهر همه توان خود را به كار خواهيم گرفت.


در اين جلسه خسرو معين افشار رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بانه، اشكان احمدي فيلم‌ساز و مدير روابط عمومي جشنواره، پرويز مقدمي معاون انجمن سينماي جوانان استان كردستان، كورش احمدي كارشناس امور سينمايي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز حضور داشتند.


 

[ سه شنبه دوازدهم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 11:8 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
فیلم‌های کوتاه تیمور قادری و قادر فریور به جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه Gstaadfilm سوئیس راه یافتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که فیلم‌های کوتاه داستانی، تجربی، دانشجویی و... تا ده دقیقه را به رقابت می‌گذارد؛ میزبان دو اثر ایرانی است.
ساعت ساخته تیمور قادری و فاش کردن ساخته قادر فریور به نمایندگی از ایران در این رویداد حضور دارند.
جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه Gstaadfilm از ۶ تا ۸ مارس در سوئیس برگزار می‌شود و برگزیدگان آن تندیس گاو طلایی دریافت می‌کنند.

[ دوشنبه یازدهم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 21:2 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
مراسم اختتامیه نهمین جشنواره فیلم های کوتاه دینی رویش با معرفی برگزیدگان این دوره در بخش مسابقه ملی، بین الملل و جوانه های رویش به کار خود پایان داد.

تالار اندیشه حوزه هنری شامگاه جمعه میزبان اهالی سینما بود تا برگزیدگان نهمین جشنواره رویش معرفی شوند.

در این مراسم که سینماگران پیشکسوت و جوان حضور داشتند، نفرات برتر بخش های مختلف جوانه های رویش، مسابقه ملی و بین الملل شناخته شدند.

*فیلم مستند (تحقیق و پژوهش)

کاندیداها: خدایخانه، مردی برای تمام فصول، سه چنگ خاک، خدا اشتباه نمی کند

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 50 میلیون ریال اهدا شد به بهروز نورانی پور برای تحقیق و پژوهش فیلم «خدا اشتباه نمی کند».

*تصویربرداری

کاندیداها: در راه، ساعت شش، ولد، خدایخانه، عید شهادت، آپارتمان مورچه ها

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال مشترکاً اهدا شد به مرتضی پورصمدی برای تصویربرداری فیلم «خدایخانه» و محمد رسولی برای تصویربرداری فیلم «آپارتمان مورچه ها».

 


ادامه مطلب
[ دوشنبه یازدهم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 20:58 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
دو فیلم کوتاه ایرانی به نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم آندرگراند مونیخ راه یافتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که فیلم‌های کوتاه، مستد، تجربی، دانشجویی و... را به رقابت می‌گذارد؛ در نخستین دوره‌اش میزبان دو فیلم کوتاه ایرانی است.
یک هیچ ساخته سامان حسین پور و پسرک چشم آبی ساخته امیرمسعود سهیلی به نمایندگی از ایران در این رویداد حضور دارند. ضمن اینکه یک هیچ به عنوان فیلم کوتاه افتتاحیه جشنواره انتخاب شده است.
جشنواره آندرگراند مونیخ در هر بخش به بهترین فیلم به انتخاب تماشاگران جایزه می‌دهد.
نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم آندرگراند مونیخ ۲۷مارس در آلمان برپا می‌شود.

[ دوشنبه یازدهم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 20:0 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

اکران فیلم کُردی «زمستان آخر» در سینما آزادی تهران
فیلم سینمایی «زمستان آخر»با زبان کُردی به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی (سالم صلواتی) 7 اسفند در سانس 8:30 در سینما آزادی تهران به نمایش درآمد.

به گزارش کردپرس، فیلم زمستان آخر روایت باجی و کدخدا تنها بازمانده‌های روستایی متروکه است که روستایشان کم‌کم در حال زیر آب رفتن است. آنها هر کدام در آن روستا منتظر سفر کرده‌های خویش هستند، چیزی که برای دیگران قابل درک و فهم نیست. تا آنکه شبی بر حسب اتفاق و جبر طبیعت باجی و کدخدا که تنها مونس هم هستند، از هم دور شده و جدا می‌افتند. تلاش کدخدا برای بازگشت در آن شب نتیجه نداده و باجی در روستا تنها می‌ماند و....
این فیلم ساخته (سالم صلواتی) فیلمساز و عکاس سنندجی است. وی از سال 68 فعالیت عکاسی و فیلمسازی خود را با انجمن سینمای جوان شروع کرده و تاکنون 1 فیلم بلند سینمایی، 1 فیلم بلند تلویزیونی، 10 فیلم کوتاه، 3 مجموعه مستند و فیلم برداری 4 فیلم سینمایی و تصویربرداری بیش از 30 فیلم کوتاه در کارنامه اش ثبت شده است. همچنین ایشان در بیش از 200 جشنواره ی داخلی و خارجی حضور داشته و با کسب بیش از 58 جایزه داخلی و خارجی در بخشهای بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی و بهترین تصویربرداری برای فیلم های کوتاه و بلند توانسته است افتخاراتی را نصیب خود کند.

 


ادامه مطلب
[ دوشنبه یازدهم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 19:51 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
با حكم حجت‌الله ايوبي فريد فرخنده كيش مديرعامل انجمن سينماي جوانان ايران شدبدون تصویر

 

حجت‌الله ايوبي معاون وزير، رييس سازمان سينمايي و رييس هيئت امناي انجمن سينماي جوانان ايران طي حكمي فريد فرخنده كيش را به‌عنوان مديرعامل جديد انجمن جوانان سينماي ايران منصوب كرد.

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران، متن كامل حكم حجت‌الله ايوبي به شرح زير است:

 

جناب آقاي فريد فرخنده كيش؛ نظر به شايستگي‌ها و سوابق ارزشمندتان در عرصه‌هاي مديريت سينمايي به استناد ماده 14 اساسنامه انجمن سينماي جوانان ايران و مصوب هيئت امناي انجمن به‌موجب اين حكم به سمت «مديرعامل انجمن سينماي جوانان ايران» منصوب مي‌شويد.

 

اينك كه با تلاش‌هاي تحسين‌برانگيز آقاي حبيب ايل‌بيگي شور و نشاطي تازه در انجمن‌هاي سراسر كشور پديد آمده، اميدوارم با ادامه سياست‌هاي تمركززدايي و عدالت فرهنگي پويايي هرچه بيشتر اين نهاد ديرپا و ارزشمند سينمايي را موجب شويد.

 

فيلم‌سازان فيلم كوتاه با خلاقيت و آثار درخشان و موفقيت‌هاي بي‌شمارشان در جشنواره‌اي داخلي و خارجي شايستگي‌ها خود را به اثبات رساندند. بر ماست كه اين سرمايه‌ها را قدر بدانيم و با بهره‌گيري از دانش و تجربه مديران كارآزموده و دلسوز راه را بر پيشرفت‌هاي بيشتر در اين عرصه هموار سازيم.

 

تعهد، آموخته‌ها و عشقتان به فيلم‌سازان اين عرصه سرمايه بزرگي است كه به ياري خداوند بزرگ ضامن موفقيت‌هاي روزافزونتان در اين راه خواهد بود.

 

 


ادامه مطلب
[ جمعه هشتم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 15:32 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
دو فیلم ایرانی در نخستین جشنواره «کوچه چرخان» آمریکا

دو فیلم ایرانی به نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «کوچه چرخان» آمریکا راه یافتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره توسط فیلمسازان برای فیلمسازان برگزار می‌شود؛ فیلم‌های سینمایی و کوتاه را به رقابت می‌گذارد.
یک هیچ ساخته سامان حسین پور و دختر آت آشغالی ساخته محمد زارع به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارند و با فیلم‌هایی از فرانسه، هند، آلمان، هلند، لهستان، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، انگلستان، سوئیس و... رقابت می‌کنند.
جشنواره به بهترین فیلم سینمایی، بهترین فیلم کوتاه، بهترین فیلم خارجی، بهترین مستند، بهترین کمدی، بهترین تدوین، بهترین فیلمبرداری، بهترین صدا و... جایزه می‌دهد.
نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «کوچه چرخان» آمریکا 24 و 25 آوریل برگزار می‌شود.

[ چهارشنبه ششم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 15:22 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 

دو فیلم ایرانی در دو جشنواره جهانی در فرانسه و هند حضور داشته و جایزه گرفتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» تیمور قادری از یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه courtoujours فرانسه جایزه گرفت.
فیلم کوتاه می‌خورد بر بام خانه ساخته تیمور قادری جایزه ویژه هیات داوران جشنواره را دریافت کرد.
یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه courtoujours فرانسه 19 تا 21 فوریه برگزار شد.
همچنین در همین ماه فیلم صدای جاده ساخته برزان رستمی در جشنواره Seamedu هند حضور داشت.

[ سه شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 12:2 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
سه فیلم داستانی و یک فیلم انیمیشن از استان کردستان در نهمین جشنواره فیلم دینی رویش پذیرفته شدند.

انیمیشن عکس ساخته ماشاله محمدی واز تولیدات انجمن سینمای جوان سنندج،هفت سنگ به کارگردانی فاطمه دستمردو تهیه کنندگی منصورجمنی،آپارتمان مورچه هابه کارگردانی وتهیه کنندگی توفیق امانی و بوی سردساخته نویدزارع و ازتولیدات حوزه هنری سنندج در بخش مسابقه این جشنواره حضوردارند.

یادآور ی شود؛ نهمین جشنواره فیلم كوتاه دینی رویش در سه بخش ملی، جوانه های رویش و خارج از مسابقه از فردا سه شنبه 5 اسفندتا پنج شنبه 7 اسفند در پردیس سینمایی آزادی تهران برگزار می شود و با معرفی برگزیدگان در روز جمعه 8 اسفند ماه در تالار اندیشه حوزه هنری به پایان می رسد.

[ سه شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 0:44 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

ف استفاده از هنر راهکاری مناسب برای افزایش سطح آگاهی در حوزه سلامت

دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان نیشابور با هدف ارتقای سطح آگاهی جامعه در زمینه سلامت عمومی و مفاهیم بهداشت، نخستین جشنواره فیلم و عکس سلامت را به شرح ذیل برگزار می نماید:

رئیس جشنواره :دکتر محسن عظیمی‌نژاد

دبیر جشنواره: مرتضی امین الرعایایی

مدیر اجرایی: غلامعلی عابدینی

بخش عکس

موضوعات:

یک/ رفتارشناسی

منظور از این موضوع رفتارهای ارتقا دهنده سلامت و رفتارهاي بيماري زا، مثل تغذيه سالم یا ناسالم، ورزش و رفتارهای اجتماعی سالم یا ناسالم است.

دو/ محيط             

منظور از این موضوع مکان هایی است که می توانند ارتقا دهنده سلامت باشند و یا به ایجاد بیماری بی انجامند، مانند: خانه سالم، مدرسه سالم، محیط کار سالم و آموزش های بهداشت و مراقبت عمومی در جامعه.

سه/ زندگی با بیماري هاي مزمن

منظور از این موضوع زندگی همراه با امید بیماران مبتلا به ديابت، فشارخون، انواع سرطان ها و معلوليت ها و شرایط تطابق آن ها با اینگونه بیماری ها است.

 ادامه مطلب
[ یکشنبه سوم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 0:4 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
انیمیشن عکس ساخته ماشاله محمدی از تولیدات انجمن سینمای جوانان دفتر سنندج در یازدهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه ژنو پذیرفته شد این جشنواره از 19تا21فوریه درشهر ژنو سویس برگزار میشود.the11thinternnational short film of geneva couroujors.ا
این فیلم همچنین در بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم کو تاه مجارستان(مدیاویو)پذیرفته شده است این جشنواره از تاریخ28آپریل تا2می برگزار میگردد.www.mediawavefestival.hu
[ جمعه یکم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 18:39 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
انیمیشن برزان رستمی به یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «لاپدررا» اسپانیا راه یافت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» جشنواره در یازدهمین دوره‌اش میزبان یک اثر ایرانی است.
انیمیشن صدای جاده ساخته برزان رستمی به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارد و با فیلم‌هایی از اسپانیا، برزیل، آرژانتین، رومانی، آمریکا، مکزیک، هلند، ونزوئلا و... رقابت می‌کند.
یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «لاپدررا» 19 تا 21 فوریه در اسپانیا برگزار می‌شود.

[ جمعه یکم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 0:25 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
اکران مزار شریف، رستاخیز و زمستان آخر در جشنواره «رویش»

فیلم‌های سینمایی مزار شریف، رستاخیز و زمستان آخر در نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش اکران می‌شوند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری، فیلم مزار شریف که ساختۀ عبدالحسین برزیده و محصول حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی  در سال 1393 است در نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش اکران می شود.
داستان این فیلم در خصوص کشتار دیپلمات های ایرانی در کنسولگری ایران در شهر مزار شریف افغانستان است که به دنبال هجوم نیروهای طالبان منجر به شهادت ۱۰ تن از کارکنان کنسولگری ایران شد.
فیلم زمستان آخر که به کارگردانی سالم صلواتی و از تولیدات سیمای استانی شبکه کردستان است در نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش به نمایش در می آید.
بنا براین گزارش این فیلم که در قالب بخش اکران ویژه در جشنواره حضور دارد قرار است پنجشنبه 7 اسفند 93 ساعت 20.30 در سالن شهر فرنگ پردیس سینما  آزادی پخش شود.
داستان این فیلم مربوط به باجی و کدخدا تنها بازمانده‌های روستایی متروک هستند که روستایشان کم‌کم در حال زیر آب رفتن است. آنها هر کدام در آن روستا منتظر سفر کرده‌های خویش هستند، چیزی که برای دیگران قابل درک و فهم نیست. تا آنکه شبی بر حسب اتفاق و جبر طبیعت باجی و کدخدا که تنها مونس هم هستند، از هم دور شده و جدا می‌افتند. تلاش کدخدا برای بازگشت در آن شب نتیجه نداده و باجی در روستا تنها می‌ماند و...
رستاخیز به کارگردانی احمد رضا درویش و تهیه کنندگی  تقی علیزاده  در قالب بخش اکران ویژه در نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش به نمایش در می آید.
داستان این فیلم درباره واقعه عاشورا است که با همراهی بکیر فرزند حر ابن یزید ریاحی به قیام امام حسین (ع) و متن حوادث واقعه عاشورا می‌پردازد. این فیلم مقطع زمانی مرگ معاویه تا قیام امام سوم شیعیان را به تصویر می‌کشد.
نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش از 5 تا 7 اسفند ماه در پردیس سینما آزادی تهران برگزار می شود و اختتامیه آن 8 اسفند ماه در تالار اندیشه حوزه هنری است.

[ جمعه یکم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 0:22 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
نامه سرگشاده فیلم کوتاهی‌ها به رئیس سازمان سینمایی

جمعی از فیلم‌سازان کوتاه خطاب به رئیس سازمان سینمایی نامه‌ سرگشاده‌ای را منتشر کردند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ایسنا، در متن این نامه خطاب به حجت‌الله ایوبی آمده است:

«با سلام؛
احتراما به استحضار می‌رساند، نظر به انتخاب جناب آقای حبیب ایل‌بیگی به عنوان معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی از طرف جنابعالی و با توجه به دوره کوتاه مدیریت ایشان در «انجمن سینمای جوانان ایران» و تاثیر روند مثبت حضورشان در عرصه فیلم کوتاه در زمان اندک؛ آرزومند موفقیت برای ایشان در تصدی جدید را از ایزد منان خواستاریم.
سینمای جوان پایگاه اصلی تربیت فیلمسازان آینده سینمای ایران است و دل نگرانی جمعی از فیلمسازان نسل‌های مختلف فیلم کوتاه، موجب نگارش این نامه شد؛ ما امضاء‌کنندگان زیر تقاضا داریم این بار نیز با انتخاب فردی شایسته از بدنه انجمن برای تصدی مدیریت سینمای جوان شاهد ادامه برنامه‌های یک سال اخیر سازمان سینمایی در عرصه فیلم کوتاه با نگاه به آینده باشیم.
بی‌شک نیروهای توانایی در ساختار مدیریتی انجمن سینمای جوانان ایران مشغول به فعالیت هستند که از تمام پتانسیل‌های موجود، نقاط ضعف و قوت به خوبی آگاهند. چه بسا با انتخاب فردی خارج از چارچوب فعلی انجمن سینمای جوانان ایران، این مسیرِ درست هدف‌گذاری شده، توسط آقای حبیب ایل‌بیگی دچار دگرگونی ساختار فعلی شده و باعث به وجود آمدن هزینه‌های مادی و معنوی خواهد شد.
امیداست با درایت شما و حسن نظر همیشگی‌تان به انجمن سینمای جوانان ایران شاهد بالندگی و شکوفایی فیلم کوتاه بیش از پیش باشیم.

با آرزوی بهروزی برای شما و سینمای ایران

جمعی از فیلمسازان نسل‌های مختلف عرصه فیلم کوتاه»


امضآءکنندگان این نامه عبارتند از: داود ابراهیمی.اشکان احمدی.فرشید اخلاقی پور.محمد ارژنگ.مرجان اشرفی زاده.امیر علی اعلایی.مسعود امینی تیرانی.آرمین ایثاریان.ابراهیم ایرج زاد.مریم بحر العلومی.آیدا پناهنده.بهرام توکلی.رقیه توکلی.محمد رضا جهان پناه.مرتضی جذاب.ستار چمنی گل.مسعود حاتمی.آبتین حسینی.سلمان خورشیدی.بهمن دادفر.علی درخشنده.محمود رحمانی.محمد رسولی.پناه برخدا رضایی.امیرشهاب رضویان.کاوه سجادی حسینی.ویدا صالحی.وحید صادقی صفت.مهتاب صداقت.امیر صرافها.سالم صلواتی.حسین ضیاء.نیما عباس پور.کورش عسگری.داریوش غذبانی.رضا فهیمی.مهدی فردقادری.کاوه قهرمان.مرتضی قیدی.مجید گرجیان.وریا گلزاریان.سینا گنجوی.شهرام میراب اقدم.بیژن میرباقری.علیرضا محمود زاده.فاطمه مرزبان.مجیدرضا مصطفوی.شهرام مکری.هادی نادری.مهدی نادری.پویا نبی.طوفان نهان قدرتی.رایا نصیری.سید غلامرضا نعمت پور.نوید نیکخواه آزاد.داریوش یاری.

[ جمعه یکم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 0:20 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

به منظور ایجاد فرصت بیشتر برای فیلمسازان و عکاسان علاقمند به شرکت در جشنواره  منطقه ای فرهنگ بومی ژیار مهلت  دریافت آثاراین جشنواره تاا  پانزدهم اسفندماه تمدید شده است.بنابراین هنرمندان استانهای آذربایجانغربی،ایلام،کردستان کرمانشاه و لرستان میتوانندآثار خود راتا تاریخ مذکور   به آدرس   (سنندح،میدان بسیج،بلوارتوحید،مجتمع فرهنگی هنری فجر،انجمن سینمای جوان سنندج)ارسال نمایند.این مهلت تمدیدنخواهد شد.
نهمین جشنواره منطقه ای فرهنگ بومی ژیاراز تاریخ 29تا31فروردین ماه درشهر بانه برگزار میشود.بدون تصویر
[ سه شنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 16:19 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 
 

فیلم «کارگردان کردستانی» نماینده ایران در 2 جشنواره بین المللی شد
یک هیچ به کارگردانی کردستانی این بار در چهارمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کم بودجه و دانشجویی ستار لایت ایالت فلوریدا آمریکا و نیز جشنواره بین المللی فیلم شارت کانادا 2015 به رقابت می پردازد.
به گزارش کردپرس، یک هیچ در چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کم بودجه و دانشجویی ستار لایت ایالت فلوریدا آمریکا و در بخش فیلم کوتاه با فیلم هایی از کشورهای انگلیس، اکراین، کلمبیا، آلمان و آمریکای شمالی رقابت دارد.
همچنین این فیلم در ادامه حضورهای بین‌المللی خود این بار به عنوان نماینده ایران به فینال جشنواره بین‌المللی شارت کانادا 2015 راه یافت و با 21 فیلم دیگر، از 14 کشور رقابت می کند. این جشنواره در هشتم و نهم اسفندماه برگزار می شود.
شایان ذکر است، سامان حسین‌پور کارگردان 22ساله کردستانی تنها کارگردان ایرانی و نماینده ایران در این جشنواره ها است و تاکنون در ده ها جشنواره بین المللی حضور داشته و در ده ها کشور فیلم یک هیچ به نمایندگی از ایران به اکران عمومی گذاشته شده است. یک هیچ قبل تر هم جایزه بهترین کارگردانی جشنواره هنر مستقل نیویورک 2015 را دریافت کرده بود.
یک هیچ داستان پسری است که در آرایشگاه مشغول کوتاه کردن موی سرش است و همزمان تلویزیون آرایشگاه که در حال پخش بازی فوتبال ایران و کره جنوبی است، حواسش را پرت می کند.
ایران با نتیجه یک هیچ پیروز می شود و همین نتیجه باعث کچل شدن پسرک می شود. هرچند پسرک از شدت خوشحالی برد تیمش ایران، دیگر موی سرش برایش مهم نیست.

تصویربردار و تدوین گر یک هیچ زانیار لطفی بوده و صدابردار آن زانیار طهماسبی است. محمد پناهی و پیمان عزیزی پور بازیگران این فیلم بوده و پیام عنایتی مدیر تولید آن است. این فیلم به تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان اکران شده است.

[ شنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 20:41 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
ا فتخاری دیگر برای مردم کردستان ،سعید اقاخانی ]قای بازیگر ایران  در سال 1393شد.(بهترین بازیگر نقش اول مرد در سی و سومین جشنواره فیلم فجر)

انجمن سینمای جوانان ایران دفترسنندج این موفقیت رابه جامعه فرهنگی هنری کردستان تبریک میگوید.

[ جمعه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 0:39 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
باکمال تاسف باخبرشدیم آقای نریمان اسماعیلی هنرجوی دوره فیلمسازی  سه نفر از اعضای خانواده خود رادر اثر یک سانحه رانندگی از دست داده است.

اعضا ،هنرجویان و همکاران انجمن این حادثه ناگوار را به نریمان عزیز و بازماندگان محترم تسلیت گفته واز خداوندمنان برای آنهاصبر و بردباری و برای در گذشتگان رحمت و غفران الهی طلب مینمایند.

[ جمعه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 0:1 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
فیلم‌های‌ ایرانی جشنواره‌ فیلم‌های علمی اهواز معرفی شدند

فیلم‌های بخش مسابقه ایران نخستین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های علمی اهواز اسامی اعلام شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» نخستین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های علمی اهواز، اسامی فیلم‌های منتخب ایرانی در این بخش را به شرح زیر اعلام کرد: 


سفر بی‌پایان از سعید تارازی، شش قرن و شش سال‌ از مجتبی میرطهماسب، خون سرد از هادی معصوم دوست، مادرم بلوط از محمود رحمانی، حیات در رگ‌های سرد‌ از فتح ا... امیری، با خاک چه کرده‌ایم؟ از فرشاد احمدی دستگردی، پرندگان در سرزمین برف و آفتاب از فرشاد افشین پور، زمستان، عشق و سایر قوانین از یاسر خیر، در پناه بلوط از مهدی نور محمدی، سالی نفت، آتش، خاک از عارش کورد، میرزا از مازیار مشتاق گوهری، برای گونگادین بهشت نیست از غلامرضا نعمت پور، در عمق میدان از بهروز ملبوسباف، انقلاب تقاطع استاد نجات الهی از نسیم نجفی ، سفید هلالی از ایوب مروانی پور، مدرسه ما از رضا عبیات، جایی برای زندگی از محسن استاد علی، من میخوام شاه بشم از مهدی گنجی، می لا دو از فاطمه طوسی، قلبی که می‌تپد از فرهاد بردبار، اهالی خیابان یک‌طرفه از مهدی باقری، منیر از بهمن کیارستمی، 17 ساله‌ها از عطیه عطارزاده و اصلان شاه ابراهیمی، جرعه‌های تاریخ از میکاییل موسوی، آقای بیکار از علی همراز، مانتوهای رنگ روشن از سعید روستایی، القهوه از مرتضی مطوری، آوازهای بی‌اجازه از رضوان سرمد، نامه‌هایی به زاینده‌رود از مریم احمدپور، راز یک مجسمه از فرشاد اکتسابی، سرزمین ما از یاسر طالبی(زیرنویس)، پارسه از محسن رمضان‌زاده، ملودی سنگ از پرویز رستمی، من اکبر اعتماد اتم می‌شکنم از وحید حسینی، مالاریا از اسحاق عرب، سیروس، بود و نبود یک محله از مینا سعیدی شهروز، فراتر از رنگ از مریم سپهری، من زن نیستم از حسین عباسی، تمرین مدارا از ابراهیم سعیدی نژاد، شاید از مهدی یار محمدی و امیرحسین ماکوییم 

[ سه شنبه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 0:34 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
یک فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره «استارلایت» آمریکا

یک فیلم کوتاه ایرانی به جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کم هزینه و دانشجویی «استارلایت» آمریکا راه یافت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که با هدف حمایت از فیلم‌های دانشجویی و کم بودجه برگزار می‌شود؛ میزبان یک فیلم کوتاه ایرانی است.
یک هیچ ساخته سامان حسین پور به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارد و با فیلم‌هایی از انگلیس، اوکراین، فلوریدا، کلمبیا، آلمان و آمریکای شمالی به رقابت خواهد پرداخت.
جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کم هزینه و دانشجویی «استارلایت» 26 فوریه تا اول مارس در آمریکا برگزار می‌شود.

[ سه شنبه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 0:31 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
فراخوان طرح تیزر جشنواره ژیار: از علاقمندان شرکت در رقابت طرح تیزر جشنواره دعوت میشود که طرح های خود را جهت ساخت تیزر جشنواره فیلم و عکس ژیار برای ما ارسال کنند. به طرح انتخابی جایزه ای نفیس از طرف جشنواره اهدا خواهد گردید. طرح ارسالی باید دارای شرایط زیر باشد: ۱- مرتبط با موضوع هنر سینما و عکاسی بدون تصویرباشد. ۲- از المانها و نشانه های بومی استانهای مهمان در جشنواره بهره برده باشد. ۳- تا حد امکان خلاقانه باشد. ۴- قابلیت کامل به تصویر درآمدن را داشته باشد (تصویری باشد) . بدیهی است که تایید و انتخاب طرح نهایی٬ الزامی برای ساخت آن توسط ارایه دهنده طرح بوجود نمی آورد.

[ یکشنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 10:13 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
فیلم‌های قادری و محمدی در فرانسه

فیلم‌های تیمور قادری و ماشاالله محمدی به یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه courtoujours فرانسه راه یافتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» جشنواره در یازدهمین دوره‌اش میزبان دو فیلم کوتاه و انیمیشن ایرانی است.
فیلم کوتاه می‌خورد بر بام خانه ساخته تیمور قادری و انیمیشن عکس ساخته ماشاءالله محمدی به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارند و با فیلم‌هایی از روسیه، فرانسه، تاجیکستان، بلژیک، پرتغال، مصر، مکزیک، سوئیس و... رقابت می‌کنند.
یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه courtoujours فرانسه 19 تا 21 فوریه برگزار می‌شود.

[ شنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 20:39 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
     
 

 ا

فیلم کوتاه سامان حسین‌پور به جشنواره بین‌المللی فیلم کمدی «شارت» کانادا راه یافت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این دوره جشنواره 22 فیلم از 14 کشور جهان به رقابت می‌گذارد که در میان آنها نام یک فیلم ایرانی به چشم می‌خورد.
یک هیچ ساخته سامان حسین‌پور به نمایندگی از ایران در این جشنواره حضور دارد و با فیلم‌هایی از فنلاند، استرالیا، کانادا، فرانسه، انگلستان، سوئیس، هند، آلمان و... رقابت می‌کند.
جشنواره بین‌المللی فیلم کمدی «شارت» 27 و 28 فوریه در کانادا برگزار می‌شود.

[ شنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 20:36 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
اسامی راه یافتگان بخش «داستانی» نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش اعلام شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری، راه یافتگان بخش «داستانی» نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش به تفکیک سه بخش «ملی»، «خارج از مسابقه» و «جوانه های رویش» معرفی شدند.

اسامی راه یافتگان به شرح زیر است :
در بخش مسابقه «ملی» تی یام یابنده، سعید نجاتی، علیرضا سلمانپور، کریم فائقیان، محمد صادقی، موسی خانزاده پور، ناهید نوروزیان، رقیه توکلی، احمد تیموری، محمد حمزه ای، فاطمه دست مرد، امیر صرافها، رضا زهتابچیان، آرش رفیعی، هادی نادری، کریم لک زاده، سیدسجاد قافله باشی، مهدی بوستانی، حسین دارابی، رضا فهیمی، توفیق امانی، امیرعباس ربیعی، سوسن سلامت و ابوذر حیدری حضور خواهند داشت.
در بخش خارج از مسابقه «ملی» بابک حبیبی فر، مهدیه چمن رسان، محمدرضا ناظری، سید حامد کشانی نوبری، محمدرضا میناپور، سمانه عالی زاده، یوسف یزدانی، محمدرضا حافظی، مجید انتظام زاده، سیامک صرافت، الهام آفالری، رضا جمالی، حسین کشاورزی و یوسف جعفری به عنوان راه یافتگان این بخش معرفی شده اند.
همچنین مهدی سرگل زایی، محمد فراهانی، علیرضا براتی، مازیار شریفی، زهرا کاظمی، حسین صباغ، محمد عسگرخواه، مریم صائمی حق، علیرضا غفاریان، محسن حائری زاده، مجتبی مرادپور، نوید زارع، آرزو گلفام، آرش محمودی، شاهین شیرخانی، سلمی بابایی و وحید کریم معجنی به عنوان راه یافته در بخش «جوانه های رویش» حضور دارند.
نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش 5 تا 8 اسفند ماه 1393 پردیس سینما آزادی برگزار می شود.

[ پنجشنبه شانزدهم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 22:53 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
دو عکس  هنرمند  افشین فتاحی عکاس کرد به بخش پایانی چهارمین مسابقه معتبر بین المللی عکس حمدان بن محمد راشد آل‌مکتوم در امارات راه یافت. عکس اولی که روستا و معماری می باشد با موضوع ( زندگی در رنگ) و عکس دف نوازان با موضوع (آزاد) که به بخش پایانی و فینال چهارمین مسابقه بین المللی عکس امارات راه یافته اند. آیین نهایی در اسفند ماه برگزار می شود.این مسابقه عکاسی از معتبرترین جشنواره های عکاسی منطقه است و جایزه بزرگ آن 120 هزار دلار است. این جشنواره هر سال با دعوت از عکاسان حرفه ای سراسر جهان برگزار و هزاران عکس از سراسر دنیا از سوی عکاسان حرفه ای به این مسابقه ارسال شد.مسابقه شامل چهار بخش با نام (عکاسی درشب) (آزاد)( زندگی در رنگ) (چهره) می باشد که هر عکاس در هر بخش فقط میتواند یک عکس ارسال کند 
فتاحی هنرمند خوش سلیقه متولد 1352 منطقه اورامان است و نمایشگاه متعدد عکس با موضع پرتره هنرمندان و طبیعت برگزار کرده است 

[ پنجشنبه شانزدهم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 22:27 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

بابک حمیدیان: سعید آقاخانی و فرهاد اصلانی شانس‌های اصلی دریافت سیمرغ هستند!

نشست خبری فیلم سینمایی«شکاف» باشگاه خبرنگاران: بابک حمیدیان بازیگر فیلم «مرگ ماهی» گفت: من فکر می کنم سعید آقاخانی، فرهاد اصلانی و سیامک صفری کاندیداهای گرفتن سیمرغ باشند، امیدوارم در جشن اختتامیه با دیدن موفقیت این دوستان برایشان دست بزنم!

 بابک حمیدیان بازیگر سینما چندسالی است که نظر منتقدان را به خود جلب کرده است. ایفای نقش‌های متفاوت، گزیده کار بودن و همکاری با گروه های حرفه ای از عوامل موفقیت این بازیگر جوان است. در سال گذشته حمیدیان جزء پرکارترین بازیگران مرد جشنواره بود و امسال توانست دوباره عنوان پرکارترین بازیگر مرد سی و سومین جشنواره فیلم فجر را به خود اختصاص دهد. به همین بهانه و پس از نمایش فیلم «مرگ ماهی» تصمیم گرفتیم با وی گفتگویی در این زمینه داشته باشیم. در ادامه این گفتگو را از نظر می گذرانید:

 
پرکارترین بازیگر جشنواره فجر «ترین» ویژه‌ای نیست

شما پرکارترین بازیگر این دوره از جشنواره فجر هستید، نظرتان دراینباره چیست؟
 
پرکارترین بازیگر مرد سی و سومین دوره جشنواره  فجر «ترین» خیلی ویژه‌ای نیست و من نمی‌توانم آن را با خود به زیر خاک ببرم. دو سالی است که این لقب را به من نسبت می‌دهند و امسال تنها رد پای دوستانه ای  از بابک حمیدیان در فیلم های افخمی، حجازی و هومن سیدی دیده می شود ولی در فیلم‌های کیارش اسدی زاده و بهرام توکلی حضور پررنگ‌تری دارم.
 
هیچگاه نقش تکراری بازی نکرده‌ام

تصور نمی کنید با حضور در پنج اثری درونگرا و غمگین، برای مخاطب تکراری به نظر برسید؟

تمام تصاویر و فیلم های من حکایت از متمایز بودن نقش هایم از یکدیگر دارد. همیشه نقش های متفاوتی ایفا کرده ام و زمین و آسمان گواه این موضوع هستند.این ادعای من ادعای زیادی نیست و همیشه سعی کرده ام که در نقش‌هایم  متفاوت باشم.
 
 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه پانزدهم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 17:17 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
در نشست فیلم «حکایت عاشقی» مطرح شد؛
ادای دین سینماگران کُرد به قربانیان حلبچه
بهرام رادان بازیگر فیلم سینمایی «حکایت عاشقی» معتقد است این فیلم بیش از آنکه در ژانر دفاع مقدس باشد، فیلمی عاشقانه است.
به گزارش کردپرس، عصر روز دوشنبه سیزدهم بهمن ماه پس از نمایش فیلم«حکایت عاشقی» یک نشست رسانه ای با حضور احمد رمضان‌زاده کارگردان، شیلان رحمانی بازیگر، بهمن زرین‌پور و سایر عوامل این فیلم برگزار شد.
در این نشست که جزئیات ان را خبرگزاری مهر منتشر کرد، بهرام رادان گفت: سال‌ها بود که دلم می‌خواست فیلمی با موضوع دفاع مقدس کار کنم اما پس از «ننه گیلانه» فرصت حضور در فیلم دفاع مقدسی دست نداد.
وی ادامه داد: البته از نظر من فیلم «حکایت عاشقی» بیش از اینکه در حوزه دفاع مقدس حرف برای گفتن داشته باشد، یک اثر عاشقانه است و جنگ در پس زمینه مطرح شده است.
رادان در ادامه با اشاره به شرایط ساخت این فیلم گفت: فیلم «حکایت عاشقی» فیلم بسیار سختی است به این معنا که تعدد لوکیشن و روایت, باعث دشواری در کارگردانی و اجرا شد و خوشحالم الان که این فیلم سینمایی را روی پرده می‌بینم، فیلم از فیلمنامه بسیار بهتر شده است.
در ادامه این مراسم بهمن زرین‌پور که از جمله سینماگران پیشکسوت سینمای ایران است، درباره داستان «حکایت عاشقی» گفت: زمانی که فیلمنامه را خواندم، لحظات جذاب و تاثیرگذاری را در مجموع این اثر سینمایی دیدم و خوشحال شدم که مسعود جعفری جوزانی در کنار این فیلم ایستاده است.
 

ادامه مطلب
[ چهارشنبه پانزدهم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 16:35 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
حضور انجمن سينماي جوانان ايران در بازار فيلم جشنواره كلرمونت فران 2015

 

انجمن سينماي جوانان ايران باهدف معرفي فيلم‌هاي انجمن در سطح بين‌المللي به خريداران، پخش‌كنندگان فيلم، جشنواره‌هاي بين‌المللي فيلم كوتاه و حضور انجمن در سطح جهاني براي همكاري بين‌المللي در بازار فيلم جشنواره كلرمونت فران 2015 حضور دارد.

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران: با معرفي 20 فيلم از توليدات انجمن در اين بازار فيلم كه از تاريخ 2  الي 6 فوريه برابر با 13 الي 17 بهمن‌ماه همزمان با برگزاري جشنواره بين‌المللي كلرمونت فران 2015 برگزار مي‌شود فعاليت‌هاي انجمن نيز معرفي خواهد شد.

 

 

در اين دوره بازار فيلم ، بهمن آقايي مشاور مديرعامل در امور بازرگاني و جشنواره‌هاي داخلي و خارجي و حسن دزواره مشاور مديرعامل در امور بين‌الملل از طرف انجمن سينماي جوانان ايران حضور دارند.

 

 

فيلم‌هاي كوتاه "مترسك‌ها هم مي‌ميرند" به كارگرداني پرويز رستمي، "خاطرات مشترك" به كارگرداني شميسا ناصری ، "سكوت" به كارگرداني مهرداد حسيني، "صورت‌هاي متروك" به كارگرداني اشكان احمدي، "من قديمي هستم" به كارگرداني عادل تبريزي و ايران انتظامي، "B+" به كارگرداني نظير ميرزايي، "كودكان ابري" به كارگرداني رضا فهيمي، "كات" به كارگرداني رضا جمالي، "دوچرخه‌ها، پدرها، سيگارها" به كارگرداني ايرج ابراهيم زاد، "هشتادسالگي" به كارگرداني رضا جمالي،" 124" به كارگرداني رقيه توكلي، "آكوچ" به كارگرداني نادر شيخ‌الاسلامي، "فصل بازگشت" به كارگرداني عباس اميني، "خورشيد، باغ، پنجره" به كارگرداني سعيد شاه‌حسيني، "مردي به نام سيمين" به كارگرداني بابك طاهري، "نقاب" به كارگرداني خالد گويليان، "تمام چيزهايي كه جايشان خالي است" به كارگرداني كاوه قهرمان، "تعدادي اثاثيه دست‌دوم با قيمت مناسب به فروش مي‌رسد" به كارگرداني امير بهادر مظاهري، "از طرف آن‌ها" به كارگرداني سعيد روستايي و "چهارراه دوم" به كارگرداني مهدي يوسفعلي از توليدات انجمن سينماي جوانان ايران در اين بازار فيلم معرفي و عرضه خواهد شد.

 

 

بنا بر اين گزارش كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان نيز در اين بازار فيلم حضور دارد .

گفتني است جشنواره كلرمونت فران 2015 از تاريخ 30 ژانويه الي 7 فوريه برابر با 10 الي 18 بهمن‌ماه در شهر كلرمونت فرانسه برگزار مي‌شود و در اين دوره  173 فيلم كوتاه از 63 كشور جهان به رقابت خواهند پرداخت.

 

[ سه شنبه چهاردهم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 13:6 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

در سه بخش

راه یافتگان بخش «مستند» جشنواره «رویش» معرفی شدند

جشنواره رویش سینماپرس: راه یافتگان بخش «مستند» نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش معرفی شدند.

به گزارش سینماپرس، از سوی دبیرخانه مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری راه یافتگان بخش «مستند» نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش به تفکیک سه بخش «ملی»، «جوانه های رویش» و «خارج از مسابقه» معرفی شدند.

اسامی راه یافتگان به شرح زیر است :
در بخش مسابقه «ملی» افشین عامریان، سجاد ایمانی، محمود رحمانی، بهروز نورانی پور، الیاس صادق زاده، حجت احمدی زر، مصطفی آتش مرد، گروهی، مجید عزیزی، محمد قاسم پور، جمشید بیات ترک، جواد توانا، محسن اسلام زاده اسکستانی، مهدی حیدری، محمد ساسان، پناه برخدا رضایی، مسعود میرزایی، فضل الله تاری، یاسر خیّر، روح الله رفیعی و عباس سندی حضور خواهند داشت.
و در بخش خارج از مسابقه « ملی» طیبه فلکیان، مهدی میر تیموری، محمد مهدی خالقی، سعید خجسته فر، سید مهدی کرباسی، سید محسن موسوی، محسن اسلام زاده اسکستانی، محمد صفا، کیوان مجیدی، وحید اسلامی، ایمان احمدی، داود جلیلی، مهدی شاهسواری، محمدعلی یزدان پرست، حسین نظری، محسن علیدادی، فرشید آذری، عبدالله عزیزی، سید مهدی موسوی و سید مسعود امامی به عنوان راه یافتگان معرفی شده اند.
همچنین محمد علی امیرخانی، علی قدیریان، احمد ابراهیمی و مهرداد طاهری، محسن شیرزایی، ایرج عباسی، مهدی خوش نژاد، حامد بقائیان، محمدباقر شاهین، اعظم منصوریان وحسن کیقبادی به عنوان راه یافته در بخش «جوانه های رویش»  حضور دارند.
شایان ذکر است، پیش از این سلیم غفوری، محمد شکیبانیا و محسن یزدی به عنوان هیئت انتخاب بخش «مستند» نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش معرفی شده بودند.
نهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش ۵ تا ۸ اسفند ماه ۱۳۹۳ برگزار خواهد شد.

[ دوشنبه سیزدهم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 14:27 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
بدون تصویر 

9 فيلم كوتاه انجمن سينماي جوانان ايران در بخش مسابقه نهمين جشنواره رويش

 

با اعلام اسامي آثار راه‌يافته به نهمين جشنواره فيلم كوتاه ديني رويش 9 فيلم از توليدات انجمن در بخش مسابقه و 1 فيلم در بخش خارج از مسابقه جشنواره حضور خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران: نهمين جشنواره فيلم كوتاه ديني رويش ميزبان 9 فيلم كوتاه از توليدات 7 دفتر انجمن سينماي جوانان ايران خواهد بود. گفتني يك فيلم كوتاه از توليدات دفتر لاهيجان نيز در بخش خارج از مسابقه اين جشنواره حضور خواهد داشت.

 

بنابراين گزارش توليدات انجمن سينماي جوانان ايران حاضر در بخش مسابقه عبارت‌اند از:

 

توپ جنگ به كارگرداني سعيد مددي ماهاني / انجمن سينماي جوانان دفتر كرمان

 

عكس به كارگرداني ماشاءالله محمدي / انجمن سينماي جوانان دفتر سنندج

 

مكعب به كارگرداني سيد فرهاد نجفي فرد / انجمن سينماي جوانان دفتر يزد

 

به رنگ چادر مادرم به كارگرداني زهرا كاظمي / انجمن سينماي جوانان دفتر تهران

 

هرمان به كارگرداني حسين صباغ / انجمن سينماي جوانان دفتر يزد

 

روزي پسري بود به كارگرداني محمد عسگر خواه / انجمن سينماي جوانان دفتر رشت

 

صراحي به كارگرداني سعيد نجاتي / انجمن سينماي جوانان دفتر تهران

 

كودكان ابري به كارگرداني رضا فهيمي / انجمن سينمي جوانان دفتر رفسنجان

 

عروسي مسلم به كارگرداني رضا جمالي / انجمن سينماي جوانان دفتر اردبيل

 

و در بخش خارج از مسابقه نيز فيلم كوتاه سايه‌ها به كارگرداني كورش شاملو از توليدات انجمن سينماي جوانان دفتر لاهيجان به نمايش درخواهد آمد.

 

نهمين جشنواره فيلم‌هاي كوتاه ديني رويش از 5 الي 8 اسفندماه سال جاري در مشهد برگزار خواهد شد.

[ دوشنبه سیزدهم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 0:2 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
باهدف معرفي آداب و رسوم و جاذبه‌هاي گردشگري منطقه غرب كشور؛ بدون تصویر

 

نهمين جشنواره منطقه‌اي فرهنگ بومي فيلم و عكس ژيار برگزار مي‌شود

 

سيروس ثنايي رئيس انجمن سينماي جوانان استان كردستان: انگيزه برگزاري جشنواره به‌صورت منطقه‌اي از حضور پرشور و فعال فيلم‌سازان و عكاسان منطقه نشأت مي‌گيرد.

جشنواره ژيار از هفته‌هاي فيلم و عكس انجمن سينماي جوانان ايران نشات مي‌گيرد. حضور تعداد پرشمار فيلم‌سازان و عكاسان بااستعداد كردستان در اين هفته‌هاي فيلم باعث شد تا لزوم برگزاري يك جشنواره استاني بيش از پيش حس شود تا اينكه از سال 1385 اين رويداد شكل رقابتي به خود گرفت.


جشنواره ژيار تا سال 1391 با حضور 80 فيلم و 700 قطعه عكس به‌صورت يك جشنواره استاني برگزار شد و انگيزه شكل‌گيري يك جشنواره منطقه‌اي در حوزه استاني‌هاي غربي كشور  از همان زمان به وجود آمد.


با توجه به اشتراكات فرهنگي بومي 5 استان لرستان، ايلام، كرمانشاه، آذربايجان غربي و كردستان و باهدف تقويت دانش و انگيزه‌هاي فيلم‌سازان منطقه غرب كشور، معرفي آداب و رسوم و البته معرفي جاذبه‌هاي گردشگري منطقه جشنواره ژيار شكل گرفت.


نهمين دوره اين جشنواره باتجربه برگزاري چهار جشنواره منطقه‌اي سينماي جوان از 29 الي 31 فروردين 94 در شهر بانه برگزار خواهد شد.


فراخوان نهمين جشنواره ژيار از 1 دي‌ماه منتشر شده و مهلت ارسال آثار به اين جشنواره در دو بخش فيلم و عكس تا  یکم اسفندماه خواهد بود.


اين جشنواره با همكاري انجمن سينماي جوانان ايران، شوراي شهر و شهرداري بانه ،کانون فیلم وعکس بانه و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي کردستان برگزار خواهد شد.


16 جايزه در بخش فيلم و 5 جايزه در بخش عكس درنهايت به برگزيدگان اين جشنواره تعلق خواهد گرفت.

[ یکشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 23:54 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
بدون تصویرنمایش فیلمهای برگزیده سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران
دوشنبه13بهمن ساعت 15/30مجتمع فرهنگی هنری فجر
خون مردگی/محمدکارت از شیراز/بهترین فیلم از نگاه تماشاگران
حذف اضطراری/پیمان نعیمی،فهیمه آقاحسنی از تهران/تندیس صدا،تندیس تدوین،تندیس تصویر،دیپلم افتخارکارگردانی بهترین فیلم داستانی
خانه سنگی(لیر)محمدرضا حافظی از خرم آباد/تندیس بهترین فیلم چراغ راه،تندیس بهترین فیلم دربخش بین الملل
فرداصبح/محمدنجاریان ازتهران/جایزه ویژه هیئت داوران در بخش داستانی
معادله/علی ثقفی از تهران/جایزه ویژه هیئت داوران برای بازیگری

[ شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 16:29 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
نه فیلم ایرانی در هشتمین جشنواره فیلم کودک بنگلادش

نه فیلم کوتاه، مستند و انیمیشن ایرانی در هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک بنگلادش حضور دارند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که مختص به رقابت گذاشتن آثاری با موضوع کودکان است در این دوره میزبان نه اثر ایرانی است. 
چیدن سپیده دم و انار میوه بهشت است هر دو ساخته تیمور قادری، شیلنگ ساخته منصور فروزش، دخترک آت آشغالی ساخته محمد زارع، رویای سفید ساخته رامین پورمند، مرثیه‌ای برای شب ساخته یوسف کارگر، نظریه یادگیری اجتماعی ساخته پوریا حیدری، پنجره‌ای به تهران ساخته ایمان بهروزی و دوستی برای دوستم ساخته سرکوت محمدی به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارند.
هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک بنگلادش 24 تا 30 ژانویه برگزار می‌شود.

[ چهارشنبه هشتم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 13:19 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
     
 

 

تاريخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۱/۰۳
فیلم‌های کوتاه قادری و حسین‌پور در جشنواره اسپانیا

دو فیلم کوتاه از ساخته‌های تیمور قادری و سامان حسین‌پور به سومین جشنواره بین‌المللی فیلم MICE اسپانیا راه یافتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که با تمرکز بر فیلم‌هایی درباره کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود، در سومین دوره‌اش میزبان دو فیلم ایرانی است.
می‌خورد بر بام خانه ساخته تیمور قادری و یک هیچ سامان حسین‌پور به نمایندگی از ایران در این رویداد حضور دارند و با فیلم‌هایی از اندونزی، اسپانیا، آرژانتین، فرانسه، روسیه، کانادا، فنلاند، تایلند، مصر، ایتالیا، آلمان و... رقابت می‌کنند.
سومین جشنواره بین‌المللی فیلم MICE اسپانیا 27 تا 29 مارس برگزار می‌شود.

[ چهارشنبه هشتم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 13:15 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

 

تاريخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۱/۰۶

یک انیمیشن ایرانی از جشنواره هند جایزه گرفت

یک انیمیشن ایرانی از پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم Aahan مومبای هند جایزه گرفت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که در بخش فیلم کوتاه، مستند و انیمیشن برگزار شد؛ جایزه بهترین انیمیشن این دوره را به ایران اهدا کرد.
صدای جاده ساخته برزان رستمی جایزه بهترین انیمیشن جشنواره را از آن خود کرد.
پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم Aahan از ۷ تا ۹ ژانویه مومبای هند برگزار شد.

[ چهارشنبه هشتم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 13:12 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

 

تاريخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۱/۰۷

فیلم‌های حسین‌پور، طبیب‌زاده و رستمی در جشنواره شیلی

فیلم‌های سامان حسین‌پور، سارا طبیب‌زاده و برزان رستمی به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم FICIL BIO BIO شیلی راه یافتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که فیلم‌های کوتاه، مستند، تجربی و انیمیشن تا 30 دقیقه را به رقابت می‌گذارد؛ در پانزدهمین دوره‌اش میزبان سه فیلم کوتاه و انیمیشن ایرانی است.
یک هیچ ساخته سامان حسین‌پور، بانوی گل میخکی ساخته سارا طبیب‌زاده و صدای جاده ساخته برزان رستمی به نمایندگی از ایران در این رویداد حضور دارند.
پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم FICIL BIO BIO شیلی 13 تا 19 فوریه برگزار می‌شود.

[ چهارشنبه هشتم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 13:10 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره فیلم و عکس ژیارمهلت ارسال آثار برای این جشنواره اول اسفندبدون تصویرماه تعین شده است .بنابراین از علاقمندان به شرکت در  جشنواره مذکور درخواست میشود آثارخود در موعد مقرر ارسال فرمایند. استانهای شرکت کننده در این جشنواره عبارتند از آذربایجان غربی ،ایلام،کرمانشاه ،کردستان و لرستان میباشند.نهمین جشنواره فیلم وعکس ژیار 29تا31فروردین ماه در شهر بانه برگزار میشود.

 

[ چهارشنبه هشتم بهمن ۱۳۹۳ ] [ 13:7 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
          مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

انجمن سینمای جوانان ایران - دفتر سنندج در سال 1364 با همت و پیگیریهای مکرر عده ای از دوستان و علاقمندان به هنر سینما شروع به فعالیت نمود و اینک قریب به 28 سال است که توانسته است محفل و بستری را برای علاقمندان به این هنر ارزنده ایجاد نماید .
لینک های مفید
امکانات وب