انجمن سینمای جوانان ایران -دفتر سنندج
اخبار سینمای کوتاه  
قالب وبلاگ
لینک های مفید


بانی فیلم آنلاین: سالم صلواتي کارگردان «زمستان آخر» جايزه بهترين کارگرداني دهمين جشنواره بين المللي فيلم کازان را براي اين فيلم گرفت و جايزه اش را به کودکان آوارهي شنگال کردستان عراق تقديم کرد.

سالم صلواتي کارگردان جوان سينماي ايران در گفتوگو با تسنيم، با اشاره به اينکه فيلم «زمستان آخر» در دهمين جشنواره بين المللي فيلم کازان حضور داشت گفت: جشنواره بين المللي فيلم قازان از پنجم تا يازدهم سپتامبر برگزار شد و در مراسم اختتاميه اين دوره از جشنواره جايزه ي بهترين کارگرداني فيلم هاي بلند سينمايي به صورت مشترک براي فيلم «زمستان آخر» و به اکتاي اميرقاسم براي فيلم «TO DIE AVENDGED. THE LETTERS FROM THE PAST» از آذربايجان تعلق گرفت.
وي همچنين گفت: «زمستان آخر» تنها فيلم بلند سينمايي از ايران بود که در بخش اصلي مسابقه جشنواره کازان حضور داشت و جايزه بهترين کارگرداني را هم دريافت کرد. البته هفت فيلم کوتاه ايراني هم در اين جشنواره حضور داشتند.کنسول جمهوري اسلامي ايران در قازان پايتخت جمهوري تاتارستان نيز جايزه اين فيلم را به نمايندگي از من دريافت کرد.
وي با اشاره به اينکه پيش از اين در هشتمين دوره جشنواره کازان فيلم «يه حبه قند» سيدرضا ميرکريمي برنده سه جايزه اصلي بهترين فيلم بلند داستاني، بهترين هنرپيشه نقش زن و بهترين فيلمنامه شده بود گفت: در اين دوره از جشنواره، فيلمي از کرواسي به کارگرداني «آرسن آنتون استاجيک» تحت عنوان «راه حليمه» توانست جايزه بهترين فيلم را دريافت کند.
صلواتي همچنين گفت: من اين جايزه را مثل ساير جوايزي که براي اين فيلم گرفتم به طاها کريمي، کارگردان فقيد کُرد تقديم ميکنم و همينطور اين جايزه را به کودکان آوارهي شنگال کردستان عراق اهدا ميکنم. وي در مورد آخرين فعاليت سينمايي اش گفت: فعلا مشغول نگارش فيلمنامه جديدم هستم و دوست دارم که فيلم جديدم را بدون عجله بسازم تا اصراري بر حضور در جشنواره فيلم فجر امسال ندارم.
جشنواره بين المللي فيلم اسلامي کازان از روز پنجم ماه سپتامبرجاري به مدت يک هفته جريان داشت و در آن بيش از 500 فيلم از 57 کشور جهان به نمايش درآمد. در بخش مسابقه اين جشنواره فيلم هايي از 20 کشور جهان از جمله جمهوري اسلامي ايران شرکت داشت.
جشنواره بين المللي سينماي مسلمان قازان از سال 2005 در جمهوري تاتارستان برگزار مي شود و وزارت فرهنگ اين جمهوري مسلمان نشين و شهرداري قازان آن را با حمايت رييس جمهوري تاتارستان برگزار مي کنند.
در خلاصه فيلم «زمستان آخر» آمده است: «باجي و کدخدا تنها بازماندههاي روستايي متروک هستند که روستايشان کمکم در حال زير آب رفتن است. آنها هر کدام در آن ناکجاآباد منتظر سفر کردههاي خويش هستند، چيزي که براي ديگران قابل درک و فهم نيست. تا آنکه شبي بر حسب اتفاق و جبر طبيعت باجي و کدخدا که تنها مونس هم هستند، از هم دور شده و جدا ميافتند. تلاش کدخدا براي بازگشت در آن شب نتيجه نداده و باجي در روستا تنها ميماند و...».
فيلم «زمستان آخر» پس از آخرين حضور خود در مرداد ماه در جشنواره آوانکاي پرتغال که جايزههاي بهترين فيلم و بهترين بازيگر زن جشنواره را از آن خود کرد در ماه آينده نيز در بخش مسابقه چهاردهمين جشنواره فيلم بيروت لبنان حضور خواهد داشت.
اين فيلم محصول شبکه کرد به سفارش سيماي استانهاست.

[ دوشنبه بیست و چهارم شهریور 1393 ] [ 23:31 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 
 
 
استاندار کردستان در دیدار با هنرمندان و فیلمسازان:
ساختمان استانداری کردستان به فرهنگسرایی بزرگ تبدیل می شود/ حمایت و توجه بیشتر از هنر هفتم در کردستان ضروریست
سنندج-استاندار کردستان گفت: کردستان سرزمینی با فرهنگ و آداب و رسوم کهن و ماندگار و با لوکیشن های ارزشمند و مناسب و هنرمندانی با استعداد و توانمند است که حمایت و توجه بیشتر از هنرمندان آن در همه عرصه ها به ویژه هنرمندان هنر هفتم در دستور کاردولت و مسؤلان مرتبط قرار گرفته است.
به گزارش خبرگزاری کردپرس ظهر امروز 20 شهریور ماه تعدادی از اعضا سینمای جوان سنندج به همراه سرپرست این دفتر و جمعی از هنرمندان عرصه فیلمسازی کردستان به مناسبت گرامیداشت روز سینما با استاندار کردستان دیدار کردند و به بیان مشکلات و وضعیت فیلمسازی در استان پرداختند.
 در ابتداء این دیدار سرپرست انجمن سینمای جوانان ایران دفتر سنندج طی سخنانی اظهار داشت: سینما در کردستان در میان مردم دارای ارزش و جایگاهی مناسب است و باید به صورت ویژه به این عرصه نگریسته شود چون جایگاه سینمای کردستان به حدی ارتقا یافته است که هم‌اکنون بسیاری از فیلم‌سازان کشور از سبکی به نام سبک سینمای کُردی یاد می‌کنند و همین امر موجب شده است که طی 6 ماه اخیر شاهد درخشش فیلم‌سازان کردستانی در بیش از 150 جشنواره ملی و بین‌المللی باشیم.
سیروس ثنایی افزود: هم‌اکنون با وجود اینکه سالن‌های سینمای استان تنها منحصر به مرکز استان شده است اما فیلم‌سازان ما در تمامی نقاط استان و در جشنواره‌های مختلف ملی و بین‌المللی همواره افتخارات بسیاری را برای ایران اسلامی به ارمغان آورده‌اند.
 

ادامه مطلب
[ جمعه بیست و یکم شهریور 1393 ] [ 14:34 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
دو فیلم عکس ساحته ماشاله محمدی و صورتهای متروک ساخته اشکان احمدی از تولیات انجمن سینمای بدون تصویرجوانان کردستان به پنجاه و یکمین جشنواره منطقه ای تیژراه یافت.

يادآور مي‌شود؛ پنجاه و يكمين جشنواره منطقه‌اي سينماي جوان تيژ از تاريخ 22 تا 25 شهريورماه سال جاري در استان خراسان رضوي شهر تربت حيدريه برگزار خواهد شد.

[ سه شنبه هجدهم شهریور 1393 ] [ 13:24 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
فیلم کو تاه باد بادک به  کارگردانی (ادریس محمودیان) فیلمساز سنندجی به بیست و هشتمین جشنواره بین المللی کودک اصفهان راه یافت.عوامل این فیلم:تصویربردار:وریاگلزاریان ،صدابردار:فردین ملاسلیمی،تدوین:فاطمهمرزبان،بازیگران:محمدرشیدی،ئه وین حسن پور

[ سه شنبه هجدهم شهریور 1393 ] [ 13:9 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 
دهم مهرماه آخرین مهلت ارسال فیلم به جشنواره BUFF سوئد

دهم مهرماه 1393 آخرین مهلت ارسال فیلم به جشنواره بین المللی BUFF سوئد 2015 از طریق پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل است.

شرایط:

فیلمهای کوتاه مستند، داستانی و انیمیشن که برای کودکان و نوجوانان 3 تا 19 سال تولید شده اند و اولین نمایش رسمی آنها بعد از اول ژانویه 2014 بوده است، امکان شرکت در این جشنواره را دارند.

اسامی فیلمهای راهیافته به جشنواره تا 15 ژانویه 2015 اعلام خواهند شد.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ BUFF از 9 تا 14 مارس 2015 در مالمو سوئد برگزار می‌شود.

تلفن هماهنگی:09361313909

 

[ سه شنبه یازدهم شهریور 1393 ] [ 20:50 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
آثار راه یافته به بخش مسابقه جشنواره پروین اعتصامی به شرح ذیل میباشد.

خبرگزاری فارس: راه‌یابی 85 فیلم به بخش رقابتی هشتمین دوره جشنواره پروین اعتصامی

(مونس )ئه سرین مجمودی،(دیوار)فریده نادری(.عروس باران )ئاکو زندسلیمی.(پروانه ها )عدنان رندی (مترسکها هم میمرند)پرویز رستمی.(آخرین موسیقی شنیده نمیشود)هادی احمدی(خدااشتباه نمیکند)بهروز نورانی پور

بنابراین این گزارش، در بخش مسابقه نیلوفر زرین 78 فیلم داستانی شامل 41 فیلم از فیلمسازان زن با موضوع آزاد و 37 فیلم داستانی از مردان فیلمساز با موضوع زن انتخاب شد. همچنین در بخش نقش زن در بنیاد خانواده 7 فیلم داستانی به بخش مسابقه راه یافت. - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930610000859#sthash.EKYD2Ojf.dpuf
بنابراین این گزارش، در بخش مسابقه نیلوفر زرین 78 فیلم داستانی شامل 41 فیلم از فیلمسازان زن با موضوع آزاد و 37 فیلم داستانی از مردان فیلمساز با موضوع زن انتخاب شد. همچنین در بخش نقش زن در بنیاد خانواده 7 فیلم داستانی به بخش مسابقه راه یافت. - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930610000859#sthash.EKYD2Ojf.dpuf
[ سه شنبه یازدهم شهریور 1393 ] [ 0:37 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
ار ۳۲ فیلمساز ایرانی در هفتمین جشنواره «سان فرانسیسکو»

هفتمین جشنواره فیلم‌های ایرانی «سان فرانسیسکو» میزبان آثار ۳۲ فیلمساز ایرانی است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که مختص به نمایش گذاشتن آثار فیلمسازان ایرانی یا آثاری درباره ایران است؛ در هفتمین دوره‌اش ۳۲ فیلم کوتاه، مستند، انیمیشن و سینمایی به کارگردانی فیلمسازان ایرانی را به نمایش می‌گذارد.
فیلم‌های سینمایی: هیس دخترها فریاد نمی‌زنند پوران درخشنده، دربند پرویز شهبازی، زمستان آخر سالم صلواتی، گناهکاران فرامرز غریبیان، عباس کیارستمی یک گزارش بهمن مقصودلو و مهمونی کامی علی احمدزاده در جشنواره به نمایش درمی‌آیند.
همچنین نینجای ایرانی مرجان ریاحی، راننده و روباه آرش لاهوتی، توقف در لاس وگاس اسماعیل میهن دوست، سفر برادران امیدوار عیسا و عبدالله امیدوار، آفتاب سوخته بهمن و بهرام ارک، ماهی شکم پر باران جعفری، کزمک علیرضا سلمان پور، سوار رویا پویان شادپور، نقش هر پرده مریم فرحزادی، بهار در سرزمین عجایب بهروز کریم‌زاده، شهرزاد کوروش اصغری، کنترل محمدهادی امینی، جاده ای به کردستان پرشنگ صادق وزیری، پدر کوچک نیکان نظامی، ارتش پنهان محمد اسماعیلی، ماه عسل پویا نبی، رویای وینیل ایران مسعود ودایی، سیمرغ مقداد اسدی لاری، بی خانمان به صاحبخانه جهانگیر گلستان، حنان سیامک کاشف آذر، دزدی محمد فراهانی، انار میوه بهشت است تیمور قادری، پنهان سالومه ام سی، تانکر رئال مادرید ستار چمنی گل، یک روز خوب سوسن سلامت و ایماژ یوسف جعفری دیگر فیلم‌های حاضر در جشنواره هستند.
جشنواره علاوه بر نمایش فیلم‌ها بزرگداشت پوران درخشنده را نیز برگزار خواهد کرد.
هفتمین جشنواره فیلم‌های ایرانی «سان فرانسیسکو» ۲۷ و ۲۸ سپتامبر در آمریکا برگزار می‌شود.

[ یکشنبه نهم شهریور 1393 ] [ 11:3 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 
 
جشنواره بين المللي فيلم Amed فراخوان داد. دوره سوم اين جشنواره از ٢٧/١٠/٢٠١٤ تا ٢/١١/٢٠١٤ در دياربكر كردستان تركيه در بخش هاي فيلم كوتاه، بلند و مستند برگزار خواهد شد. اين جشنواره پذيراي فيلم هاي توليد شده از ٢٠١٢ خواهد بود و أخرين مهلت ارسال أثار ٢٤ شهريور ماه أعلام شده است. در بخش مستند: موضوع أزاد و محدوديتي در مدت زمان فيلم ها وجود ندارد و هر فيلم ساز حق ارسال دو فيلم را خواهد داشت. جايزه اين بخش ٢٠٠٠٠ هزارلير تركيه است. دربخش فيلم بلند: مدت زمان فيلم كمتر از ٦٠ دقيقه نباشد و تا زمان جشنواره از هيچ كانال تلويزيوني پخش نشود. جايزه اين بخش ٣٠٠٠٠ لير است. در بخش فيلم كوتاه: مدت زمان فيلم كمتر از ٢٠ دقيقه باشد و هر فيلم ساز حق ارسال دو اثر را دارد. جايزه اين بخش ١٠٠٠٠ لير است. براي همه ي بخشها: پركردن و امضاي فرم جشنواره به زبان انگليسي يا كردي لاتين، خلاصه اي از موضوع فيلم، فيلموگرافي، عكس كارگردان، سه عكس پشت صحنه و فيلم، پوستر كه همه برروي يك سي دي گذاشته شوند و از هر فيلم سه كپي دي وي دي كه بر روي انها نام فيلم،كارگردان سال توليد و تايم نوشته شود. به فيلم هايي كه پس از ٢٤ شهريور به دبيرخانه جشنواره برسند ترتيب اثر داده نخواهد شد. آدرس:Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği Selahattin Eyyubi Mahallesi Aydın Arslan Bulvarı Yılmaz Oğulları Apartmanı Kat: 8 No: 31 BAĞLAR / DİYARBAKIR/Turkey T:0412 238 16 91
[ شنبه هشتم شهریور 1393 ] [ 18:57 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
برگزیدگان جشنواره منطقه‌ای «آفتاب»

برگزیدگان پنجاهمین جشنواره منطقه‌ای انجمن سینمای جوان-آفتاب معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» توفیق امانی تندیس بهترین فیلم‌نامه‌ پنجاهمین جشنواره‌ منطقه‌ای سینمای جوانان ایران، آفتاب را به کودکان آواره‌ شنگال تقدیم کرد.
توفیق امانی فیلم‌ساز سنندجی که 5 شهریور ماه برای فیلم‌نامه‌ فیلم کوتاه خود «آپارتمان مورچه‌ها» تندیس بهترین فیلم‌نامه‌ی جشنواره را دریافت کرد، طی بیانیه‌ای جایزه‌ خود را به کودکان آواره‌ شنگال تقدیم کرد.
آپارتمان مورچه‌های فیلم کوتاهی ست که از بتن مرگ زندگی را به شکل زیبایی روایت می‌کند.

در ادامه‌ محمد کارت نیز که تندیس بهترین فیلم مستند جشنواره را برای مستند «خون‌مردگی» دریافت کرده بود به پشت تریبون رفت از معاونت سینمایی حجت‌الله ایوبی که در مراسم حاضر بود برای صمیمیتی که در رفتارشان وجود دارد تشکر کرد.
وی گفت: این فیلم در دوره‌ی مدیریت قبلی ساخته شد و من به خاطر فضای موجود فکر می‌کردم این فیلم را باید داخل کمدم بگذارم و فقط به چند نفر از دوستانم نشان دهم. اما با درک بالا و اعتمادی که مدیران جدید سینمایی آقایان ایل‌بیگی و طباطبایی نژاد دارند این فیلم توانست راه خودش را پیدا کند. آقای ایوبی من واقعاً از شما ممنونم. وقتی با مدیران سینمایی جدید صحبت می‌کنیم انگار داریم با رفقایمان صحبت می‌کنیم.
برترین‌های بخش‌های مختلف این جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان که در خمین برگزار شد به شرح زیر معرفی شدند:

بخش پژوهش فیلم مستند:

از میان 3 کاندید: ذلف آباد، دیار خاموش، همه آنچه که من دارم و اوزال

تندیس جشنواره اهدا شد به سیما ابراهیمی و حمیدرضا افرجی عراقی محققین فیلم ذلف آباد، دیار خاموش از اراک


بخش فیلمنامه:

از میان 5 کاندید فرزندان، جای خالی، آپارتمان مورچه‌ها، خاکستر و باد و دیوار

تندیس جشنواره تعلق گرفت به توفیق امانی برای فیلم آپارتمان مورچه‌ها از مریوان


بخش تصویربرداری:

از میان 5 کاندید 11P.T.S.D ، خاکستر و باد، فرزندان و اوزال

تندیس جشنواره اهدا شد به محمودرضا مافی تصویربردار فیلم فرزندان از ساری

بخش تدوین:

از میان 6 کاندید: اوزال، سپیده، خون مردگی، فرزندان، خاکستر و باد 11P.T.S.D

تندیس جشنواره تعلق گرفت به امید میرزایی تدوین گر فیلم 11P.T.S.D از شیراز

بخش صدا:

از میان 4 کاندید 11P.T.S.D، خاکستر و باد، خون مردگی و اوزال

تندیس جشنواره تعلق گرفت به مهدی تنگستانی‌زاده صداگذار فیلم  11P.T.S.D  از شیراز

بخش جان بخشی در آثار پویانمایی:

تندیس جشنواره اهدا شد به سروش نجفی، جعفرصیادی و زهراصیدی انیماتوران فیلم جایی برای زندگی از زنجان

بخش بهترین فیلم پویانمایی:

تندیس جشنواره اهدا شد به مریم فرحزادی کارگردان فیلم نقش هر پرده از بابل

بخش بهترین فیلم مستند:

از میان 3 کاندید: خون مردگی، همه آنچه که من دارم، اوزال

تندیس جشنواره تعلق گرفت به محمد کارت کارگردان فیلم خون مردگی از شیراز

بخش بهترین فیلم تجربی:

از میان 2 کاندید: قاب عکس روی دیوار و زندگی کاغذی

تندیس جشنواره اهدا شد به محمدرضا مرادی کارگردان فیلم زندگی کاغذی از اراک

بخش بهترین فیلم داستانی:

از میان5 کاندید: فرزندان، جای خالی، خاکستر و باد، آپارتمان مورچه ها و 11P.T.S.D

تندیس جشنواره تعلق گرفت به نگین امین‌زاده کارگردان فیلم جای خالی از شیراز


بخش استعداد جوان:

تندیس جشنواره تعلق گرفت به سینا مصطفی زاده برای فیلم تجربی جار از رشت،


تندیس جشنواره اهدا شد به داریوش رضایی برای فیلم مستند دیواری از جنس رنگین کمان از ساوه

تقدیر هیات داوران:

دیپلم افتخار هم به حسن رستمانی بازیگر فیلم داستانی فرزندان از ساری،

دیپلم افتخار به ایمان حسن زاده کارگردان فیلم داستانی ناچاری از شیراز،

دیپلم افتخار به عباس سندی کارگردان فیلم مستند سپیده از رشت،

دیپلم افتخار اهدا شد به محمدعلی یزدان پرست کارگردان فیلم مستند همه آنچه که من دارم از اراک


جایزه بزرگ جشنواره:

تندیس جشنواره اهداء شد به مسعود میرزایی کارگردان فیلم مستند اوزال از بندرعباس

بخش فیلمنامه:

ضمن تقدیر از سعید آهنگران مقدم برای فیلمنامه درجه از اراک و مهدی ابراهیمی برای فیلمنامه سراب از سده،

لوح تقدیر تعلق گرفت به مهدیه غلام حسینی بهنمیری برای فیلمنامه مستند  آواز شالیزار از ساری،

لوح تقدیر به عنوان نفر سوم اهدا شد به ساجده قدیری برای فیلمنامه انیمیشن چرخه سیاه از اراک،

دیپلم افتخار به عنوان نفر دوم اهدا شد به محمدرضا مرادی برای فیلمنامه‌های اسب ها به گوش می‌ایستند و یک کولاژ ساده از عشق، جنگ یا هرچیز که تو دوستش داری... از اراک،

تندیس جشنواره به عنوان نفر اول اهدا شد به محمدعلی هاشم پور برای فیلمنامه داستانی بوی پیراهن یوسف از بابل

بخش اقتباسی:

لوح تقدیر هم به تیمور قادری برای فیلمنامه مورچه ها از کامیاران،

تندیس جشنواره هم به امیر کرمی برای فیلمنامه داستانی جستجو از زنجان

بخش عکس:

لوح تقدیر به عمران اشرلو برای عکس «در راه زندگی» از بیجار،

لوح تقدیر به ناصر محمدی برای عکس خیاط از زنجان،

لوح تقدیر به عنوان نفر سوم به جواد عسکراوغلی برای عکس دور از مرکز در میدان از ارومیه،

دیپلم افتخار به عنوان نفر دوم به مهدی سعادت برای عکس نور از ارومیه،

تندیس جشنواره به عنوان نفر اول اهدا شد به عادل عزیزی برای عکس شکیبایی از اراک.

[ شنبه هشتم شهریور 1393 ] [ 18:48 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

نیروی انتظامی جمهودی اسلامی اولیت جشنواره فیلم کوتاه (ما)رابا موضوعات پیشگیری اجنماعی ،امنیت،ارزشها و هنجارها،قانونمندی،نظم و انضباط اجتماعی،برگزار میکند.آخرین مهلت دریافت آثار27شهریورماه میباشد.علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر و فرم فراخوان به آدرس اینترنتی www.police.irیاwww.artmashad.irمراجعه نمایند.

[ شنبه هشتم شهریور 1393 ] [ 17:16 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

فراخوان نهمین دوره جشنواره فیلم كوتاه دینی رویش منتشر شد

فراخوان نهمین دوره جشنواره فیلم كوتاه دینی رویش منتشر شد و هنرمندان و علاقه مندان می توانند آثار خود را تا 10 دی ماه به دبیرخانه این جشنواره ارسال كنند.لطفابرای دریافت فراخوان واطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی www.Artfest.ir مراجعه فرمایند

[ جمعه هفتم شهریور 1393 ] [ 14:25 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 


 

دو هفته تا پایان مهلت ارسال فیلم به «سینماحقیقت» فرصت باقیست! استقبال مستندسازان از هشتمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت

در فاصله دو هفته مانده تا پایان مهلت ارسال فیلم به هشتمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، درخواست شرکت حدود 750 فیلم مستند روی وب‌سایت این جشنواره به ثبت رسیده که نشانگر استقبال عموم مستندسازان از مهمترین رویداد سینمای مستند ایران است.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، تهیه‌کنندگان و مستندسازان سینمای ایران می‌بایست فرم شرکت در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت را روی وب‌سایت جشنواره به نشانی www.defc.ir و www.cinematajrobi.ir تکمیل نموده، از اطلاعات ثبت شده پرینت گرفته، به امضای تهیه‌کننده رسانده و همراه با نسخه DVD فیلم و CD عکس‌ها برای بازبینی به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند و یا با حضور در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نشانی خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، طبقه اول، دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، نسبت به تکمیل فرم چاپی و ارائه فیلم خود اقدام کنند.

آخرین مهلت شرکت در جشنواره سینماحقیقت نیز روز 15 شهریورماه 1393 است که این تاریخ تمدید نخواهد شد.

در بخش مسابقه بین الملل نیز 430 فیلم مستند از بیش از 50 کشور دنیا در دبیرخانه جشنواره به ثبت رسیده است و بزودی کار انتخاب فیلم ها آغاز خواهد شد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور امور سینمایی، هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را همزمان با ولادت باسعادت حضرت امام موسی کاظم(ع) و طی روزهای 9 تا 16 آذرماه 1393، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

[ جمعه هفتم شهریور 1393 ] [ 14:17 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 
فیلم پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل در بخش اصلی جشنواره Lucania

از میان فیلمهای ارسالی پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل به پانزدهمین دوره جشنواره Lucania ایتالیا ، فیلم کوتاه داستانی "باید سیاه" به کارگردانی باران سرمد به بخش مسابقه اصلی فیلمهای کوتاه این جشنواره راه یافت.

این فیلم که سومین حضور بین المللی خود را تجربه می کند، پیش از این به بخش مسابقه اصلی جشنواره های  حقوق بشر بارسلونا اسپانیا  و اربیل عراق راه یافته است.

در این جشنواره ، علاوه بر نماینده پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل، دو فیلم کوتاه  دزدی / محمد فراهانی  و می خورد بر بام خانه / تیمور قادری از تولیدات مشترک انجمن سینمای جوان سنندج، نیز به نمایندگی از ایران حضور دارند.

فیلمهای کوتاه داستانی، مستند و انیمیشن شرکت کننده در این جشنواره ، تولید پس از آگوست 2011 و کمتر از 30 دقیقه هستند.

پانزدهمین دوره این جشنواره از 10 الی 13 آگوست 2014 در لوکانیای ایتالیا برگزار می شود. 

 

[ جمعه هفتم شهریور 1393 ] [ 14:10 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 

 

نخستین پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل به منظور ترغیب و گسترش مشارکت بخش خصوصی در سینمای کوتاه و نیز شناسایی فیلمسازان خلاق و مستعد وحمایت از بهترین تولیدات این عرصه، "چهارمین جشن فیلم کوتاه مستقل خورشید" را برگزار می نماید.

 فراخوان چهارمین جشن فیلم کوتاه مستقل خورشید

درباره جشن: جشن فیلم کوتاه مستقل خورشید، اولین جشنواره آنلاین فیلم کوتاه و تنها جشنواره ویژه فیلمهای مستقل کشور است که به همت پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل و با دغدغه فرهنگی برگزار می شود.

هزینه های برگزاری این جشن توسط پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل و با همراهی و مشارکت بخش خصوصی تأمین می شود و طی سالهای گذشته جشن توانسته نقش و جایگاه موثری در معرفی فیلمسازان کوتاه و مستند کشور و فیلمهای موفق آنان به جامعه بین المللی داشته باشد.  برای دریافت فراخوان این جشنواره به آدرس اینترنتیwww.shortfilmsupport.com مراجعه فرمائید.

[ جمعه هفتم شهریور 1393 ] [ 14:5 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
یک فیلم ایرانی در جشنواره «کابین» اسپانیا

یک فیلم کوتاه ایرانی به هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «کابین» اسپانیا راه یافت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره در هفتمین دوره‌اش میزبان یک فیلم کوتاه ایرانی است.
فیلم کوتاه نامو ساخته صلاح صالحی به نمایندگی از ایران در این جشنواره حضور دارد و با فیلم‌هایی از آلمان، استونی، فرانسه، پرتغال، فرانسه، لهستان، نروژ، سوئد و... رقابت می‌کند.
هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «کابین» 6 تا 16 نوامبر در والنسیا اسپانیا برگزار می‌شود.

[ جمعه هفتم شهریور 1393 ] [ 13:54 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 
فیلم من او را می شناسم اولین فیلم بلند جلال نصیری هانیس
قبلا در جشنواره های بین المللی رشد و فیلم کودک و نوجوان اصفهان شرکت داشته و جایزه ویژه هیات داوران بخش فرهنگیان فیلمساز این فستیوال را از آن خود کرده است.
این فیلم در روستاهای اطراف دیواندره فیلمبرداری شده و بازیگرانی با لهجه های متنوع کردی از شهرهای کردستان و همچنین لرستان در آن بازی می کنند
جلال نصیری هانیس نامزذ دریافت جوایز بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه شده و همچنین ادیب سبحانی فیلمبردار جوان سنندجی  کاندید بهترین تصویربرداری گشته است. 118 اثر در این بخش شرکت کرده بودند که هیات انتخاب 20 اثر را برای رقابت انتخاب کرده بودند. و  .
 
 
نسخه چاپيارسال به دوستان
اعلام نامزدهای بخش مسابقه ایران «رویش یاس‌ها و خاطره یاس»
نامزدهای دو بخش رویش یاس‌ها و خاطره یاس‌ها(مسابقه ایران) اعلام شد.
خبرگزاری فارس: اعلام نامزدهای بخش مسابقه ایران «رویش یاس‌ها و خاطره یاس»
 

از سوی ستاد برگزاری دومین جشنواره فیلم های ویدئویی نامزهایدو بخش مسابقه ایارن این جشنواره اعلام شدند.))

 

ادامه مطلب
[ جمعه هفتم شهریور 1393 ] [ 12:53 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 
بدون تصویر
تنديس بهترين فيلم‌نامه‌ي جشنواره منطقه اي آفتاب به كودكان آواره‌ي شنگال تقديم شد

توفيق اماني تنديس بهترين فيلم‌نامه‌ي پنجاهمين جشنواره‌ي منطقه‌اي سينماي جوانان ايران، آفتاب را به كودكان آواره‌ي شنگال تقديم كرد.به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران: توفيق اماني فيلم‌ساز شناخته‌شده‌ي سنندجي كه شب گذشته براي فيلم‌نامه‌ي فيلم كوتاه خود آپارتمان مورچه‌ها تنديس بهترين فيلم‌نامه‌ي جشنواره را دريافت كرد، طي بيانيه‌اي جايزه‌ي خود را به كودكان آواره‌ي شنگال تقديم كرد. آپارتمان مورچه‌هاي فيلم كوتاهي ست كه از بتن مرگ زندگي را به شكل زيبايي روايت مي‌كند.
 

 
[ جمعه هفتم شهریور 1393 ] [ 12:44 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
سه فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره «فارکوم» پرتغال

سه فیلم کوتاه ایرانی در چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «فارکوم» پرتغال حضور دارند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که فیلم‌های کوتاه داستانی، مستند، انیمیشن و ویدیو کلیپ به رقابت می‌گذارد؛ در چهارمین دوره‌اش میزبان سه فیلم کوتاه ایرانی است.
افسانه ساخته احمد سیدکشمیری، بعد از 15 ساعت ساخته بابک حبیبی‌فر و انار میوه بهشت است ساخته تیمور قادری به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارند.
چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «فارکوم» 27 تا 30 آگوست در پرتغال برگزار می‌شود.

[ شنبه یکم شهریور 1393 ] [ 23:16 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
   
 

 

تاريخ ارسال: ۱۳۹۳/۰۵/۲۶
اسامی آثار مستند بخش مسابقه جشن خانه سینما اعلام شد

هیات انتخاب بخش مستند شانزدهمین جشن سینمایی ایران آثار انتخابی این بخش را معرفی کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات انتخاب منتخب دو صنف، انجمن های مستندسازان و تهیه کنندگان مستند سینمای ایران، پس از بررسی 260 اثر متقاضی بخش مسابقه سینمای مستند، 57 اثر برگزیده این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

17 ساله ها (عطیه عطار زاده، اصلان شاه ابراهیمی)/ آخرین روزهای زمستان (محمد حسین مهدویان)/ آک، آپ، آس ( محمدعلی هاشم زهی)/ آکوج ( نادر شیخ الاسلامی)/ آقای بیکار ( علی همراز)/ آوایی که عتیقه شد (روناک جعفری)/ ابراهیم در آتش( امید بنکدار، کیوان علیمحمدی)/ از ایران یک جدایی ( آزاده موسوی، کوروش عطایی)/ انقلاب تقاطع نجات اللهی ( نسیم نجفی)/اولین دستمزد ( آذر مهرابی)/ برای گونگادین بهشت نیست (سید غلامرضا نعمت پور)/ بی کودکی ( حسام اسلامی)/ پسرانی با گوش های شکسته ( نیما شایقی)/ پولیس پولیس ( امیر حسین خلیل زاده)/ پیرها اگر نباشند ( پیروز کلانتری) / تصویرزنی در کنارم ( پوریا جهانشاد)/ تمرین مدارا ( ابراهیم سعیدی نژاد)/ ثانیه های سربی( سیدرضا رضوی)/ جان مستر ( فرامرز وکیلی نکو)/ جایی برای زندگی( محسن استاد علی)/ حرفه: مستندساز ( شیرین برق نورد، فیروزه خسروانی، فرحناز شریفی، مینا کشاورز، سپیده ابطحی، سحر سلحشور، ناهید رضایی)/ حیات در رگ های سرد ( فتح اله امیری)/ خاطراتی برای تمام فصول (مصطفی رزاق کریمی)/ خانه ای در مه  ( مختار نامدار)/ خانه ی جلال و سیمین (پریسا عشقی)/ خراسان سرزمین آفتاب ( پیمان نهان قدرتی)/ در جستجوی پلنگ ایرانی ( فتح اله امیری)/ دستگرد یزد شاپوران ( پژمان مظاهری پور)/ رودی که کشته شد ( مرتضی آتش زمزم)/ روزی عمو یداله و همسرش (مرتضی زنجانی )/زگفتار دهقان ( حمید جعفری)/ زنجموره( محمد حسن دامن زن)/سایه های روشن (محمدرضا جهان پناه )/ سپیده دمی که بوی لیمو می داد ( آزاده بی آزار گیتی)/سووز(شوش) ( فرشاد اکتسابی)/ سه چنگ حاک ( یاسر خیر)/ شاهجهان ( حسن نقاشی )/ شاه رخ ( وحید زارع زاده )/ شب شیدایی(ناصر صفاریان)/ شش قرن و شش سال ( مجتبی میر تهماسب)/ شناسنامه ( سید محمدرضا هاشمیان)/ صورت خوانی( هادی آفریده)/ فراتر از رنگ(مریم سپهری )/ فردا می بینمت الینا (رخشان بنی اعتماد)/فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه ( مرتضی پایه شناس)/ کمال الملک( کاوه بهرامی مقدم)/ کهریزک، چهار نگاه(رخشان بنی اعتماد، محسن امیریوسفی، پیروز کلانتری، بهمن کیارستمی )/ گزارش شنبه ( علی محمد قاسمی)/مجنون ( محمد علی فارسی)/ ممد نبودی (شهروز توکل )/ من اکبر اعتماد اتم می شکنم(سید وحید حسینی، احمدرضا گنجه ای )/من مزدور سفید هستم (مرحوم طاها کریمی )/ موکان (محمد علی هاشم زهی )/ نشستن بین دوصندلی ( هادی معصوم دوست)/ نویسنده بودن( مصطفی آل احمد)/ هندسه گردون، هندسه شکسته ( حمید سهیلی مظفر)/یک نفر می بافد ( لیلا خلیل زاده).

[ جمعه سی و یکم مرداد 1393 ] [ 0:10 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
   

 دانشجوی پیام نور بوکان جایزه بهترین عکس فستیوال بین المللی هندوستان را کسب کرد

بانه- یک دانشجوی معماری ترم آخر دانشگاه پیام نور بوکان توانست جایزه بهترین عکس فستیوال بین المللی پرسپکتیو هندوستان را از آن خود کند.
 
به گزارش خبرنگار زریان، "ابراهیم علی پور" متولد شهرستان بانه، با عکسی با عنوان The hope تنها جایزه بهترین عکس نواورانه این فستیوال را از آن خود کرد و به عنوان عکاس اوانگارد جشنواره معرفی شود.

علی پور در این جشنواره با 8140 عکس رسیده به جشنواره از 54 کشور دنیا رقابت کرد.

وی همچنین با عکسی دیگر با عنوان(near the God) توانست روبان تقدیر سازمان جهانی عکاسان را از آن خود کرد.

فستیوال بین المللی پرسپکتیو هندوستان زیر نظر فدراسیون جهانی عکاسی(FIAP) و انجمن عکاسان آمریکا(PSA) برگزار شد.

این هنرمند بانه ای در نهمین فستیوال بین المللی هلند سال 2014 نیز با 3 اثر در میان 100 اثر فینالیست برگزیده این جشنواره تقدیر همگان را برانگیخت.

وی در کارنامه هنری خود عکس برگزیده صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در سال 2011 را دارد

[ جمعه سی و یکم مرداد 1393 ] [ 0:6 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
چهار فیلم کوتاه ایرانی در اوکراین

چهار فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کریووی روگ «سینما زیر ستارگان» اوکراین حضور دارند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که فیلم‌های کوتاه داستانی، انیمیشن، تجربی و مستند را به رقابت می‌گذارد؛ میزبان چهار فیلم کوتاه ایرانی است.
مرثیه‌ای برای شب ساخته یوسف کارگر، درخت پیر ساخته فرنوش عابدی، سفر ساخته ماشالله محمدی و اشک‌ها ساخته یحیی قبادی به نمایندگی از ایران در بخش‌های داستانی و انیمیشن جشنواره حضور دارند و با فیلم‌هایی از کشورهای مختلف رقابت می‌کنند.
جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کریووی روگ «سینما زیر ستارگان» اوکراین 4 تا 6 سپتامبر با برگزاری ورک‌شاپ‌هایی در کریووی روگ اوکراین برگزار می‌شود.

[ پنجشنبه سی ام مرداد 1393 ] [ 23:53 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 

 
بدون تصویر
معرفي عكاسان راه يافته به بخش مسابقه پنجاهمين جشنواره منطقه‌اي سينما جوان آفتاب- اراك

36 عكاس با 54 عكس به بخش مسابقه (شامل دو بخش تك عكس و مجموعه عكس) پنجاهمين جشنواره منطقه‌اي سينما جوان آفتاب- اراك راه يافتند.

 

 

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران، مهدي وثوقي‌نيا، حسن غفاري و نوشين وفادار از ميان 1047 تعداد آثار رسيده به بخش عكس جشنواره منطقه‌اي آفتاب – اراك، 54 عكس را براي بخش مسابقه اين جشنواره انتخاب و معرفي كردند.

اسامي عكاساني كه آثارشان به بخش تك عكس راه يافته به همراه تعداد آثارشان به شرح زير اعلام شد:             

 

آرين دباغ رضائيه با يك عكس از بندرانزلي، امير قادري با يك عكس از اراك، پرويز عباسي با يك عكس از دهگلان، توفيق امامي با دو عكس از مريوان،  جابر غلامي  با يك عكس از شهر اراك، جعفر بزارپور با يك عكس از اروميه.

 

جمشيد فرجوند فردا از شهر بيجار، جواد عسكر اوغلي با دو عكس از اروميه، حامد صفايي با يك عكس از شيراز، رامين ربيعي با دو اثر از اراك، رضا امن‌زاده با يك عكس از اروميه، رضا صداقه مسكن صديق با دو عكس از اروميه، روح الله صالحي با دو عكس از اراك.

 

زهرا قديري با دو عكس از اراك، سيدرضا مقصودي با يك عكس از شازند، سياوش نيك‌فر با يك عكس از اراك، سيد محمد صادق حسيني با سه اثر از شيراز، سيد محمود اريب با يك عكس از رشت، سيدمهرداد شريفي با يك عكس از اراك، عادل عزيزي با دو عكس از اراك، علي كريمي با يك عكس از شهر اراك.

 

عمران اشرلو با دو عكس از بيجار، قاسم فتحي با دو عكس اثر از اروميه، مجتبي اسماعيل زاده با يك عكس از اروميه، محمد كاظمي با يك عكس از اروميه، محمد مستوفي از اروميه، محمد نادري از  اراك، مرضيه محمدميري با يك عكس از شيراز، مهدي سعادت با دو عكس از اروميه، مهدي عبدلي با يك عكس از اروميه، مهسا اميري با يك عكس از اراك، ناصر محمدي با دو عكس از زنجان، نويد عزيزي با دو عكس از اروميه و ناريز قادري با يك عكس از سنندج.

 

همچنين «حسن دهقاندوست» با يك عكس و يك مجموعه عكس به بخش مسابقه اين رويداد فرهنگي و هنري راه يافته است.

 

پنجاهمين جشنواره منطقه اي سينماي جوان از 2 تا 5 شهريورماه سال جاري در شهر اراك برگزار مي‌شود.

 
[ سه شنبه بیست و هشتم مرداد 1393 ] [ 11:4 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 
بدون تصویر
معرفي فيلم‌هاي راه يافته به بخش مسابقه جشنواره منطقه‌اي سينماي جوان- آفتاب

پنجاهمين جشنواره منطقه‌اي سينماي جوان، فيلم‌ها و فيلمسازان راه يافته به بخش مسابقه را شناخت.

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران هيأت انتخاب بخش فيلم پنجاهمين جشنواره منطقه‌اي سينماي جوان متشكل از رضا جمالي، اميد وفايي و مهدي بوستاني از ميان 295 فيلم رسيده به اين بخش‌ها (داستاني، مستند، تجربي و انيميشن) تعداد 44 اثر را به بخش مسابقه اين جشنواره معرفي كرده‌اند.

 

بخش پويانمايي:

 


«1765» محمد طالبي از اراك، «ايماژ» يوسف جعفري از اراك، «جايي براي زندگي...؟» زهرا صيدي، جعفر صيادي و سروش نجفي از زنجان، «صداي جاده» برزان رستمي از سنندج، «يازده» عليرضا سلطاني از زنجان، «نقش هر پرده»  مريم فرح‌زادي از بابل.

 

بخش تجربي:

 

«آخرين موسيقي شنيده نمي‌شود» هادي احمدي از بانه، «دور و دورتر» احسان شادماني از شيراز،  «جار» سينا مصطفي‌زاده از رشت، «قاب عكس روي ديوار» كوروش شيرالي عبدي‌زاده از شيراز، «پيرمرد گريخت» سعيد افسر از رشت، «زندگي كاغذي» از محمدرضا مرادي از اراك.

 

بخش مستند:

 

«اوزال» مسعود ميرزايي از بندرعباس، «خون مردگي» محمد كارت از شيراز، «ديواري از جنس رنگين كمان» داريوش رضايي از ساوه، «ذلف آباد، ديار خاموش» سيما ابراهيمي از اراك، «زندگي بدون تشريفات» سيد سجاد موسوي از زنجان، «زيرشاخه‌ها» اميرشكرگزار ناوي از تالش، «سپيده» عباس سندي از رشت، «غار 2014» محمدعلي هاشم‌پور از بابل، «من تهراني بودم» سجاد ايماني، نورآباد ممسني، «هفتاد و سه سالگي»  مهدي شاهسواري از اراك، «همه آنچه كه من دارم» محمدعلي يزدان پرست از اراك، «وه زه بان» پرويز رستمي از سروآباد.

 

بخش داستاني:

 

 

 

«آتا» فرشاد فاضلي مقدم و فراز آهنين از آستارا،«آپارتمان مورچه‌ها» توفيق اماني از مريوان،« 11p.t.s.d»، احسان همتي از شيراز، «بعد از آن شب...» امير كرمي از زنجان، «بلوك 36 واحد 8» مهدي نامجو از شيراز، «بوي باروت» فرشيد عبدي از سنندج، «+B» نظير ميرزايي از سنندج، «جاي خالي» رضا نگارش از شيراز، «جاي خالي» نگين امين‌زاده ازشيراز، «چند طبقه پايين‌تر» وحيد قاضي ميرسعيد از زنجان، «خاكستر و باد» زانيار عزيزي از سنندج، «دايره‌هاي رنگي» بهاره رستمي از اراك، «ديوار» فريده نادري از سنندج، «روياي سرخ» شهريار پورسيديان از رشت، «فرزندان» ياسر طالبي از ساري، «لبخند» مصطفي كشاورز سالكويه از لنگرود، «مادرم پروانه است» عليرضا سلطاني از زنجان، «منهاي اكسيژن (– O2)» ساجده قديري از اراك، «ناچاري» ايمان حسن‌زاده از شيراز، «نقاب» خالد گويليان از سنندج.

 
[ سه شنبه بیست و هشتم مرداد 1393 ] [ 0:51 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
ران فیلم کوتاه جشن سینمای ایران معرفی شدند

فهرست داوران آکادمی فیلم کوتاه شانزدهمین جشن سینمای ایران اعلام شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» آکادمی فیلم کوتاه ایران (ایسفا) آثار راه یافته به بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه شانزدهمین جشن سینمای ایران را از 19 تا 21 مرداد ماه داوری خواهند کرد.

اسامی داوران آکادمی شانزدهمین جشن سینمای ایران عبارتند از:

فرهنگ آدمیت، مصطفی آل احمد، علی احمد زاده، اشکان احمدی، محمد ارژنگ، مرجان اشرفی زاده ، اشکان اشکانی، امیرعلی اعلايی –مصطفی امامی، محسن امیریوسفی – مسعود امینی تیرانی، ابراهیم ایرج زاد، مجید برزگر – شیرین برق نورد، مهدی بوستانی، هومن بهمنش، سعید پور اسماعیلی، امیر توده روستا، امین جعفری، محمد حسین جعفری، مهدی جعفری، مرتضی جذاب، محمدرضا جهان پناه، عاطفه خادم الرضا، لقمان خالدی، بهمن دادفر،آرش رصافی، پناه برخدا رضایی، غلامرضا رضوی، ایرج سالاروند، رضا سبحانی، علیرضا سعادت نیا، امیرحسین سیاح – سالم صلواتی ، میثم صمدی بهرامی، ناصر ضمیری–نیما عباس پور، مرتضی علی عباس میرزایی، امید عبداللهی، کریم عظیمی، فرود عوض پور، داریوش غذبانی،کاوه قهرمان، حسن قهرمانی، مرتضی قیدی، ابوالفضل کریمی اصل، حمیدرضا لطفیان، شهرام مکری، کاظم ملایی، اسماعیل منصف، میردولت موسوی،  امیر موسوی، شهرام میراب اقدم، بیژن میرباقری، مهدی نادری، اعظم نجفیان، نقی نعمتی، پیمان نهان قدرتی، طوفان نهان قدرتی، مرتضی هدایی، عباس یوسف شاهی.

همچنین علاوه بر 61 داور آکادمی فوق، فعالان فیلم کوتاه، سینماگران پیشکسوت، نویسندگان و کارشناسان هنری نظیر محسن آزرم، سعید ابراهیمی فر، امیر اثباتی، محمد اطبایی، بهنام بهزادی، جعفر پناهی، حسین جعفریان، علی دهباشی، امید روحانی، ترانه علیدوستی، فریدون عموزاده خلیلی، ناهید طباطبایی، حسن محمودی، احمد مرشدلو، هوشنگ مرادی کرمانی، جواد نوروزبیگی؛ 77 فیلم منتخب هیات انتخاب شانزدهمین جشن سینمای ایران را در قالب آکادمی فیلم کوتاه ایران مورد داوری قرار خواهند داد.

   
 
   
[ پنجشنبه بیست و سوم مرداد 1393 ] [ 12:51 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
یادداشت سوم برای شانزدهمین جشن سینمای ایران، بخش فیلم کوتاه(هادی علی پناه)

جوخه (آزاد محمدی)

جوخه با وجود نمایش‌های متعددش هنوز فیلم نادیده‌ای ست. واکنش‌هایی که در مورد این فیلم شاهد بوده‌ایم شاید جرئت کافی بدهد تا از نادیده باقی ماندن غروب حلزون هم حرف بزنیم. حقیقت امر اینجا ست که هنوز هم در پس هر فیلم و داستانی، انتظار اتفاقی بزرگ را می‌کشیم. انتظاری که حتماً در سطوح مختلفی روی می‌دهد اما از یک جنس است. انتظار برای شوکه شدن. یا مواجه‌شدن با کیفیتی که تا به امروز ندیده‌ایم یا از یک فیلم کوتاه ایرانی نمی‌خواهیم! از این منظر است که آن قاب زیبا در ابتدای غروب حلزون ارزش بیشتری از خود فیلم دارد و خب جوخه به دنبال چنین قاب‌های نیست. اما گذر زمان به ما آموخته که فیلم‌ها در یک سطح باقی نمی‌مانند. برداشت و تعبیرهای ما از یک فیلم واحد می‌تواند همان‌قدر پویا باشد که فیلم‌ها بعدی کارگردان‌های هوشمند. جوخه و آنچه آزاد محمدی به ما می‌نمایانند خالی از آن ابژه‌ی ابتدایی، آن اتفاق شگفتی‌آور است. مخاطبی که در همین سطح باقی می‌ماند جوخه را همچون بسیاری از فیلم‌های کوتاه خوب چند سال اخیر نادیده رها خواهد کرد.

داریم از تفاوت ساده‌ی بین نگاه کردن و دیدن حرف می‌زنیم. آنچه در سطح نگاه کردنی جوخه رخ می‌دهد تنها ایده‌ای اولیه برای کارگردان است. از این رو جوخه بیشتر از غروب حلزون خالی به نظر می‌رسد. آزاد محمدی در تجربه دوم خود قدری در بدون دیالوگ به پیش راندن داستانش موفق نیست، این را از خط ساده‌تر داستانی نسبت به غروب حلزون هم می‌توان به‌راحتی فهمید. اما این ایده‌ی اولیه تنها بستری ست برای رخ دادهایی عمیق‌ترِ خارج از قاب. جدا افتادگی شخصیت اصلی داستان از موقعیتی که در آن گرفتار است نه از روی استیصال او که در نمایی گذرا از روی نحوه‌ی قرار گرفتن انگشتانش روی بدنه‌ی تفنگ روایت می‌شود. در همین راستا نیز انتخاب نهایی او نه یک انتخاب ساده که جریان در خفای یک ایدئولوژی در مقابل ایدئولوژی دیگر است. پس شخصیت او و موقعیتی که روایت می‌شود نه یک شخص و موقعیت که بیشتر یک ایماژ هستند. ایماژ امری فراتر از خود فیلم که طبعاً درون قاب آن هم قرار نمی‌گیرد. اما به‌واسطه‌ی این قاب موفق می‌شود در مخاطبی که دیدن می‌داند رخنه کند.
جوخه فیلمی ست از جنس تمرین مدارای ابراهیم سعیدی نژاد، نوار ویدئوی حسین شاعری و جنایت و مکافات کریم لک زاده. فیلم‌هایی که به‌راحتی می‌توانیم اسم‌شان را هم نشنیده یا از کنارشان گذشته باشیم.
[ پنجشنبه بیست و سوم مرداد 1393 ] [ 12:43 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

اسامی راه یافته به بخش نهایی عکس، پوستر و آنونس فیلم اعلام شد 

با داوری امیر اثباتی، محمد فوقانی، سیامک زمردی مطلق، بهزاد خورشیدی و آرش معیریان ۳۰  اثر به بخش عکس، پوستر و آنونس فیلم راه یافت.
به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره بین المللی فیلم ویدئویی تهران (یاس)، با پایان اعلام فراخوان بخش اقلام تبلیغی و اطلاع رسانی این دوره از جشنواره فیلم یاس، ۶۴۴ اثر در سه بخش عکس، پوستر و تیزر و آنونس ارسال شد. 
امیر اثباتی، محمد فوقانی، سیامک زمردی مطلق، بهزاد خورشیدی و آرش معیریان در این دوره از جشنواره فیلم یاس، داوری آثار را برعهده داشتند که از میان آثار رسیده ۳۰ اثر توسط هیات داوران انتخاب شد.
بر اساس این خبر، در بخش عکس فیلم ۱۰ اثر با عناوین، آخرین نفر(امید صالحی)، گهواره (مهسا طیب طاهر)، عصر بارانی (مهدی دلخواسته)، سبز به رنگ زمرد (مهدی آشنا)، تا نفس (بهنوش موسوی)، ره و رسم سفر (امیرحسین شجاعی)، ستاره (مهدی آشنا)، به صرف شربت و شیرینی (حسن هندی) ، شیخ شریف (سمیه میری) و سایه ( مهدی آشنا) انتخاب شدند.
در بخش پوستر نیز ۱۰ اثر با عناوین، هیپنوتیزم (محسن اکلیون)، صدای پای باران (محسن جسور)، آنچه گذشت (سپهر شکری)، من او را می شناسم (جمشید محمدی)، اوقات مشترک آنها (محسن جسور)، افسون گل سرخ (یلدا منتظری)، آراز (پرهام وفایی)، خیابان یک طرفه (علیرضا اکار) و جان به حراج (هما شهبازی) و بار دیگرباران (سیدحامد محسن پور) انتخاب شدند.
همچنین در بخش آنونس و عنوان بندی فیلم نیز آثاری چون، خیابان یکطرفه (آنونس- شاهین یارمحمدی)، باد و برگ (آنونس- یاسر طالبی)، جان به حراج (آنونس- سید حامد محسن پور)، کیمیا (آنونس- خلیل محمدی)، عصر بارانی (آنونس- سینا گنجوی)، لباسی برای خدمت (عنوان بندی- رامین بهادری)، سه ماهی (عنوان بندی-مهراب مشهدبان)، شرف خانواده فاضل (عنوان بندی- اشکان چگینی) و برف و خون (عنوان بندی- فرزاد رنجبر) انتخاب شدند.
دومین جشنواره بین المللی فیلم ویدئویی تهران (یاس) اول تا ششم شهریور ماه سال جاری برگزار می شود.

 

[ چهارشنبه بیست و دوم مرداد 1393 ] [ 18:42 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 

بدون تصویر

از سوي انجمن سينماي جوانان ايران اعلام شد؛

 

6 فيلم كوتاه ايراني در جشنواره ساليانه يونيكا به نمايش در مي آيند

 

اسامي فيلم هاي كوتاه ايراني كه قرار است در جشنواره ساليانه يونيكا (اتحاديه فيلمسازان مستقل فيلم كوتاه جهان) به نمايش درآيند، اعلام شد.


 

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران، اين انجمن 6 فيلم كوتاه ايراني را براي حضور در اين رويداد انتخاب كرده است.


"خاطرات مشترك" ساخته شيما ناصري از تولیدات انجمن سینمای جوانان استان کردستان، "كات" ساخته رضا جمالي، "زندگي من" ساخته مهدي رحيم زاده و اميررضا جلاليان، "دينگ" ساخته محمدرضا رفيعي، "آن پايين زير پنجره" ساخته محمدرضا رفيعي و "توپ جنگ" ساخته سعيد مددي ماهاني فيلم هاي كوتاهي هستند كه در اين نشست و جشنواره ساليانه به نمايش در مي آيند.


در نشست ساليانه يونيكا اعضاي اين اتحاديه (كه در ايران فقط انجمن سينماي جوانان عضو آن است)، مسائل خود را مطرح مي كنند و فيلم هاي منتخب اعضا نيز به نمايش در مي آيد و جوايز ارزشمندي به آثار برتر اختصاص مي يابد.


همچنين اين نشست فرصتي براي معرفي بين المللي آثار كوتاه و رايزني در جهت پخش جهاني آثار است.


اتحاديه فيلمسازان مستقل فيلم كوتاه جهان (يونيكا) در سال 1933 ميلادي در بلژيك تشكيل شد و در حال حاضر 34 كشور جهان عضو اين اتحاديه هستند و هدف از فعاليت اين اتحاديه نزديكي هنرمندان فيلم كوتاه به يكديگر و تلاش براي معرفي مناسب آثار آن ها است.


نشست ساليانه يونيكا روز هفتم شهريورماه سال جاري در كشور اسلواكي (يكي از كشورهاي عضو اتحاديه) برگزار خواهد شد.     

[ چهارشنبه بیست و دوم مرداد 1393 ] [ 18:19 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 

 

۲۰ اثر به بخش مسابقه «رویش یاس‌ها» راه یافت۲۰ اثر به بخش مسابقه «رویش یاس‌ها» راه یافت 

مسابقه فیلم ایران در دو بخش «رویش یاس‌ها» و «خاطره یاس‌ها» برگزار می‌شود که در بخش «رویش یاس‌ها» اعضای هیات انتخاب ۲۰ اثر را از میان ۱۱۸ فیلم ویدئویی ارسال شده به دبیرخانه این دوره از جشنواره فیلم یاس انتخاب کردند. 
به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره فیلم ویدئویی تهران (یاس)؛ پس از بررسی ۱۱۸ اثر در بخش «رویش یاس‌ها» توسط هیئت انتخاب، ۲۰ فیلم ویدئویی جواز حضور در بخش مسابقه رویش یاس‌ها دومین جشنواره بین‌المللی فیلم ویدئویی تهران را کسب کردند. 
هیئت انتخاب بخش رویش یاس‌ها متشکل از رحمان سیفی‌آزاد، حجت قاسم‌زاده اصل و علی روئین‌تن پس از بررسی ۱۱۸ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره در این بخش ۲۰ اثر را جهت حضور در بخش مسابقه رویش یاس‌ها معرفی کردند. 
براساس این خبر، «فصل انار» به کارگردانی محسن شرفی‌نیا و تهیه‌کنندگی علی سرتیپی، «فرشته» کار حسن آخوندپور به تهیه‌کنندگی ابراهیم اصغری، «اینجا همه چیز خوب است» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی پوریا آذربایجانی، «دنیا تنهایی کم ندارد» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی افشین لیاقت، «آفتاب لبه‌های بام» کار علی صداقت به تهیه‌کنندگی مشترک سیدجواد رفائی و علی صداقت، «آقای خاص» کار مهدی برگ نیل و تهیه‌کنندگی مشترک جواد مزدآبادی و هادی کلاته، «سه ماهی» به کارگردانی حمیدرضا قربانی و تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی، «آرزو‌هایت را به خاک نسپار» به کارگردانی مهدی چوپانی و تهیه‌کنندگی میثم ریاحی، «سوگنامه‌ای برای یاشار» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی بابک خرم‌دین، «سبز به رنگ زمرد» کار سیدروح‌ا... حجازی به تهیه‌کنندگی هادی علیمحمدی، «آخرین نفر» کار مهرداد موفق و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی، «مروا» به کارگردانی کریم فائقیان و تهیه‌کنندگی مشترک کریم فائقیان و حوزه هنری بوشهر، «یادگاری» کار نیما طباطبایی و تهیه‌کنندگی می‌رولی‌ا... مدنی، «موارد مشکوک» کار محسن توکلی به تهیه‌کنندگی اصغر پورهاجریان، «استخر» کار اسماعیل فلاح‌پور و تهیه‌کنندگی سعید جهانیان، «از میان سایه‌ها» به کارگردانی رهبر قنبری و تهیه‌کنندگی اصغر پورهاجریان، «افسون گل سرخ» کار مجتبی حسینی و تهیه‌کنندگی محمد بصیری، «شیپورچی» به کارگردانی سیدوحید حسینی و تهیه‌کنندگی مشترک سیدعلی می‌رعلایی و حمید انزابی، «من او را می‌شناسم»به کارگردانی جلال نصیری هانیس  و تهیه‌کنندگی جلال نصیری هانیس و حوزه هنری کردستان ، «بی‌خوابی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی گلستانه، فیلم های راه یافته به این بخش است. 
دومین جشنواره بین‌المللی فیلم ویدئویی تهران (یاس) یکم تا ششم شهریور به دبیری حسین مسافر آستانه برگزار می‌شود.
[ شنبه هجدهم مرداد 1393 ] [ 17:20 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
فیلم عکس ساخته ماشاله محمدی و از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران اولی جایزه خود از فستیوال اینسومینا ی روسیه بدست آورد. وی این جایزه را به همه بچه های شنگال تقدیم کرد

اولین جایزه بین المللی فیلم عکس از فستیوال اینسومینا ی روسیه تقدیم به همه بچه های شنگال 

http://www.insomniafest.ru/
Photo: ‎First International Prize for AX from festival Insominiafest Russia 2014
present to children of SHANGAL 

اولین جایزه بین المللی فیلم عکس از فستیوال اینسومینا ی روسیه تقدیم به همه بچه های شنگال 

http://www.insomniafest.ru‎
[ شنبه هجدهم مرداد 1393 ] [ 0:32 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
شن‌های محمدی، غلامی و قنات‌نوی در جشنواره سئول

انیمیشن‌های ماشاالله محمدی، محمدرضا غلامی و علی زارع قنات‌نوی در هجدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن سئول SICAF حضور دارند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که مختص به رقابت گذاشتن آثار انیمیشن است؛ در این دوره میزبان سه انیمیشن ایرانی است.
عکس ساخته ماشاالله محمدی و از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران، گدا ساخته محمدرضا غلامی و عروسک چینی بابا ساخته علی زارع قنات‌نوی به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارند و با فیلم‌هایی از چین، آمریکا، ایتالیا، برزیل، لهستان، بلغارستان، ایرلند، فرانسه، اوکراین، صربستان، تایوان، مکزیک، روسیه، شیلی، ژاپن، آلمان، کانادا، سوئیس، جمهوری چک، لوزامبورگ، استونی و... رقابت می‌کنند.
هجدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن سئول SICAF از 22 تا 27 جولای در کره جنوبی برگزار می‌شود.

[ شنبه هجدهم مرداد 1393 ] [ 0:22 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

حضور فیلم‌های کوتاه ایرانی در جشنواره ادینبورگ

سه فیلم کوتاه «سکوت»، «عکس» و «من قدیمی هستم» در بخش خاورمیانه جشنواره ادینبورگ نمایش داده می‌ شود.

حضور فیلم‌های کوتاه ایرانی در جشنواره ادینبورگ

به گزارش سينما خبر، سه فیلم کوتاه «سکوت» به کارگردانی مهرداد حسنی، «عکس» ساخته ماشاالله محمدی و «من قدیمی هستم» ساخته مشترک ایران انتظام و عادل تبریزی از تولیدات انجمن سینمای جوان در بخش خاورمیانه جشنواره ادینبورگ به نمایش می‌ آیند و پس از آن این فیلم ها به همراه برخی دیگر از تولیدات انجمن به جشنواره شانگهای می روند.

مجموع این فیلم های کوتاه سینمای ایران در بخشی با عنوان «هویت قدیمی سینمای ایران، استعدادهایی از کشورهای حوزه های خلیج فارس و سینمای جدیدی که در  خاورمیانه در حال ظهور است» به نمایش می آنید.

پنجمین دوره از این جشنواره اهفته پایانی خردادماه در سالن سامرهال شهر ادینبورگ انگلیس برگزار خواهد شد.

همچنین قرار است این فیلم ها به همراه  فیلم های دیگری چون «چراغ خورشیدی» آیدا پناهنده، «بی‌خوابی» به کارگردانی فرشید اخلاقی‌پور، «لچک» ساخته هایده مرادی، «نقطه کور» به کارگردانی شهرام رحیمی، «عمو برفی» ساخته مهدی بوستانی، «آن پایین زیر پنجره» به کارگردانی محمود آقازاده، «سنگواره» ساخته پیمان نهان قدرتی، «شیشه‌های بخار گرفته» به کارگردانی افشین عریان، «جدول، روزنامه و...» ساخته نیما عباس پور، «آت چاپار» به کارگردانی محمدرضا مهرآفرین و «زندگی بیراهه» ساخته عاطفه خادم الرضا پس از نمایش در جشنواره ادینبورگ در بخش «فیلم های کوتاه ایرانی» جشنواره شانگهای چین نیز به نمایش خواهند رسید.

[ شنبه هجدهم مرداد 1393 ] [ 0:18 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

عکس ساخته ماشاالله محمدی، در ایتالیا

سه انیمیشن از ساخته‌های ماشالله محمدی، شیوا صادق‌اسدی و هادی یقین‌لو به هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه  Lenola ایتالیا راه یافتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که فیلم‌های کوتاه داستانی و انیمیشن را با تم «مرزها» به رقابت می‌گذارد؛ در این دوره میزبان سه انیمیشن ایرانی است.
عکس ساخته ماشاالله محمدی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران، بچه گربه ساخته شیوا صادق‌اسدی و چرا این تلفن زنگ نمی‌زند؟ ساخته هادی یقین‌لو به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارند.
هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه  Lenolaاز 30 ژوئیه تا 3 آگوست در ایتالیا برگزار می‌شود.

[ شنبه هجدهم مرداد 1393 ] [ 0:15 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
دو فیلم ایرانی در جشنواره «فرفیلم» کوزوو

دو فیلم کوتاه و انیمیشن ایرانی در جشنواره بین‌المللی «فرفیلم» کوزوو حضور دارند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که فیلم‌های کوتاه داستانی، مستند، انیمیشن و تجربی تا 30 دقیقه و فیلم‌های بلند تا 60 دقیقه را به رقابت می‌گذارد؛ میزبان دو اثر از ایران است.
مادرانه ساخته نوید نیکخواه آزاد و عکس ساخته ماشاالله محمدی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارند و با فیلم‌هایی از آلمان، اسپانیا، آمریکا، ایتالیا، لهستان، صربستان، انگلستان، هند، فرانسه، ژاپن، سوئیس، بلژیک، استونی، پرتغال، لبنان، روسیه، هلند، پاکستان، ایرلند، برزیل، استرالیا، کوزوو و... رقابت می‌کنند.
جشنواره بین‌المللی «فرفیلم» 26 تا 31 ژوئیه در کوزوو برگزار می‌شود.

[ شنبه هجدهم مرداد 1393 ] [ 0:9 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
   
 

 

ت 
سه انیمیشن ایرانی در جشنواره «کارتن لا تریبو»

سه انیمیشن ایرانی به چهارمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن «کارتن لا تریبو» آرژانتین راه یافتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که مختص به رقابت گذاشتن آثار انیمیشن است، در این دوره میزبان سه انیمیشن ایرانی است.
خانم گل میخکی ساخته سارا طبیب‌زاده، عکس ساخته ماشاالله محمدی به تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران و شیفت ساخته فاطمه ملکی به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارند و با فیلم‌هایی از آرژانتین، مکزیک، کلمبیا، فرانسه، اسپانیا، ونزوئلا، شلی، روسیه، برزیل و... رقابت می‌کنند.
چهارمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن «کارتن لا تریبو» 19 تا 25 آگوست در بوئنوس آیرس آرژانتین برگزار می‌شود.

   
 
   
[ جمعه هفدهم مرداد 1393 ] [ 22:12 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

معرفی فیلم‌های کوتاه منتخب جشن سینما

فرهنگ > سینما - هیات انتخاب بخش فیلم کوتاه شانزدهمین جشن سینمای ایران ، آثار انتخابی این بخش را معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بررسی 566 اثر رسیده به دبیرخانه شانزدهمین جشن سینمای ایران توسط دو گروه هیئت انتخاب شامل جمال اسکویی - مرجان اشرفی زاده - مسعود امینی تیرانی- مجید برزگر- امیر توده روستا- مهدی جعفری - وحید حاجی لویی- مهرداد زاهدیان - نادر شیخ اسلامی - سالم صلواتی - ناصر ضمیری- کریم عظیمی - ابوالفضل کریمی اصل - امیر موسوی - شهرام میراب اقدم -توفان نهان قدرتی - مرتضی هدیی انجام و در نهایت 77 اثر متقاضی بخش مسابقه سینمای فیلم کوتاه جشن سینمای ایران به شرح زیر معرفی شدند:

11 (مسعود حاتمی)، 2020 (مهدی باقری آزاد)، آپارتمان مورچه‌ها (توفیق امانی)، آخرین نوبت برای زایمان یک زوج فراموش شده(محسن جسور)، آسانسور(نیما عباس پور)، آغلا(اسماعیل منصف)،‌آوا(سهند کبیری)، اتاقک‌های نامرئی(احسان جعفری)، اتاقی در نیویورک(بنیامین هفت لنگ)،‌احساس خاطره، چاپ عکس(تیام یابنده)،ارتش پنهان(محمد اسماعیلی)، از طرف آن‌ها (سعید روستایی)، اندروفین(رضا گمینی)، او(علی حیاتی)،بادچیزی خواهد گرفت (علی مردمی)، بازگشت(سهیلا گلستانی)،بدون عنوان(حامد صیامی)، بدون مرتضی(ابوالفضل کاهانی)، بعدازکلاس(فرشته پرنیان)، بهشت کجاست؟(فاطمه قدیری نژادیان)، بیشتر از دوساعت(علی عسگری).

تهران خانی آباد،1366(سید عماد حسینی)،جهان های موازی(جمال رحمتی)،جوخه(فرج آزاد محمدی)، چراغ خورشیدی(آیدا پناهنده)،حذف اضطراری(پیمان نعیمی-فهیمه آقا حسنی)، حساسیت فصلی(سعید وکیلی)، حنانه(داریوش غذبانی)، خرس‌ها به خواب زمستانی نمی‌روند(بصیر فرهنگ بافتانی)، خواب زده(فرشید اخلاقی پور)، در راه (امیر صراف‌ها)، درس(مهدی بوستانی شهربابکی)،‌دروغ ممنوع(جمیله دارالشفایی)، دزدی(محمد فراهانی)، دوئت(نوید دانش)، دور یا نزدیک(محمد حمزه ای)، زندگی بداهه(عاطفه خادم الرضا)، زنی پوشیده با گردن بند(ابراهیم ایرج زاد)، ژیلا(کریم ملک زاده)، ساچمه(فرخ حنیفه نژاد)، ساعت شش(رقیه توکلی)، سایه‌ها هر جا بخواهند می روند(میلاد ستوده- سجاد ستوده)، سرمه(آزاده قچاق)، سکوت(مهرداد حسنی)، سنگواره(پیمان نهان قدرتی)، سوزن(آناهیتا قزوینی زاده).

سیاه و سفید(جلال ساعدپناه)، سوگواری(پوریا کاکاوند)، شال(امین شروانی)،‌شب امتحان(علی ثقفی)، شکستنی است(مهدی آقاجانی)، شهرمرزی(امین بیگی)، صبا(رقیه توکلی)، صبح زود فردا(اعظم نجفیان)، صورت های متروک(اشکان احمدی)، عروسی مسلم(رضا جمالی)، فردا صبح(محمد نجاریان داریان)، قصه ظهر جمعه(حسن خمسه)، کات(رضا جمالی)، کلوچه های شکلاتی(سمیرا نوروزی ناصر)، کمی آن سو تر(نیکان نظامی)، کورسو(امید عبداللهی)، کوزمک(علیرضا سلیمان پور- یونس طراحی)، مامان(مرتضی جذاب)، ماه عسل(پویا نبی)، مثل هرروز(عماد خدابخش)، من آبادان رفتم جنگ(کریم لک زاده)، من قدیمی هستم(عادل تبریزی- ایران انتظام)، موقت(بهزاد آزادی)، مونولوگ(کاوه قهرمان)، ناتمام(جابر رمضانی)، نامو(صلاح صالحی)، نجس(بهمن حاج ابول لو-بهرام حاج ابول لو)، نوار ویدئو(حسین شاعری)، وما در این لحظه مردیم(حامد صیامی)، و می گذریم...(پریسا گرگین)، هفت سنگ(فاطمه دستمرد).

[ جمعه دهم مرداد 1393 ] [ 19:42 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 

هیات انتخاب بخش مستقل فیلم کوتاه شانزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران اعلام شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» انجمن فیلم کوتاه سینمای ایران هیات انتخاب جشن فیلم کوتاه ایران را به محمد بزرگ‌نیا، دبیر شانزدهمین جشن سینمای ایران، معرفی کرد.
این هیات انتخاب عبارتند از: جمال اسکویی، مرجان اشرفی‌زاده، مسعود امینی تیرانی، مجید برزگر، امیر توده روستا، مهدی جعفری، وحید حاجی‌لویی، مهرداد زاهدیان، نادر شیخ‌اسلامی، سالم صلواتی، ناصر ضمیری، کریم عظیمی، ابوالفضل کریمی اصل، امیر موسوی، شهرام میراب اقدم، توفان نهان قدرتی و مرتضی هدیی که آثار متقاضی شرکت در جشن مستقل فیلم کوتاه سینمای ایران را انتخاب خواهند کرد.
همچنین نیما عباسپور به عنوان مدیر هماهنگی جشن مستقل فیلم کوتاه به دبیر شانزدهمین جشن سینمای ایران معرفی شده است.

   
 
   
[ سه شنبه بیست و چهارم تیر 1393 ] [ 9:42 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
   
 

 

 
فیلم کوتاه جلال ساعدپناه در جشنواره «یک کشور، یک فیلم»

فیلم کوتاه جلال ساعدپناه در پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم «یک کشور، یک فیلم» فرانسه حضور دارد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره در هر دوره از هر کشور تنها یک فیلم را به رقابت می‌گذارد.
فیلم کوتاه سیاه و سفید ساخته جلال ساعدپناه به نمایندگی از ایران در پنجمین دوره جشنواره حضور دارد.
جشنواره «یک کشور، یک فیلم» اعضای هیات داوران ندارد و مردم داوران این جشنواره محسوب می‌شوند و با آرای خود بهترین فیلم را انتخاب می‌کنند.
پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم «یک کشور، یک فیلم» 25 تا 27 ژوئیه در فرانسه برگزار می‌شود.

[ چهارشنبه هجدهم تیر 1393 ] [ 19:19 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 
فراخوان مسابقه ی  عکس حجاب و عفاف   دفتر به مناسبت سالروزحجاب و عفاف و  با هدف – کانون اسلامی خواهران موسسه ی شهید محراب آیت اله مدنی همدان با مشارکت انجمن سینمای جوانان ایران تعمیق و گسترش فرهنگ حجاب و عفاف  اقدام به برگزار ی مسابقه ی  عکس می کند. موضوع مسابقه :                                        حجاب و عفاف  :   کلیه ی آثاری که به هر نوع با مساله ی حجاب و عفاف   ارتباط دارد  در این مسابقه مورد بررسی و داوری قرار خواهند گرفت.  مقررات: - این مسابقه ویژه ی  بانوان  است .  - شرکت تمامی عکاسان  زن در این مسابقه  آزاد است.   عکس ارسال کند.01 -هر عکاس می تواند حداکثر -آثار فقط  به صورت  فایل    ارسال شود  (دبیرخانه از پذیرش   عکس چاپ شده   معذور است) .       یا tif -تمامی عکس ها باید  به همراه سی دی محتوی عکس های ارسالی با فرمت      همراه با یک قطعه عکس پرسنلی 011   حداقل dpi   و jpeg   از عکاس  ارسال شود.   بدیهی ست  در صورت پذیرفته شدن اثر، دبیرخانه نسبت به چاپ اثر  جهت شرکت در نمایشگاه اقدام خواهد نمود . -ارسال اثر توسط عکاس به منزله ی قبول مالکیت اثر و اصالت آن تلقی می شود و هیچ گونه مسئولیتی به عهده ی دبیرخانه نخواهد بود. -به آثاری که پس از مهلت مقرر به دبیرخانه ی برگزاری  ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد. -ارسال عکس برای این جشنواره،به منزله ی قبول شرایط و مقررات آن است. -تصمیم گیری در مورد مسائل پیش بینی نشده،به عهده ی برگزار کننده است. - برای عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه راه یابد،گواهی شرکت در مسابقه و  نمایشگاه صادر می شود. -عکس های برگزیده به صورت نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. hamedan@iyc ( - شرکت کنندگان می توانند آثار خود را از طریق پست به آدرس زیر  و یا از طریق  پست الکترونیک به آدرس  s.ir) ارسال نمایند. - شرکت کننده ملزم به تکمیل  و ارسال فرم مخصوص تقاضای شرکت در مسابقه همراه با آثار است. این فرم  همراه با فراخوان در اختیار دفاتر انجمن سینمای جوانان در سطح کشور قرار خواهد گرفت . - همچنین  متقاضیان  می توانند جهت دریافت  و تکمیل فرم  و همچنین تحویل آثار خود   با مراجعه ی حضوری به   انجمن سینمای جوانان ایران    دفتر همدان    اقدام نمایند.   جوایز: - عکس یا مجموعه ی عکس برگزیده ی          اول   ریال      هدیه نقدی) 005550555                   (  لوح تقدیر  و مبلغ - عکس یا مجموعه ی عکس برگزیده ی          دوم   ریال      هدیه نقدی) 005550555                  (  لوح تقدیر  و مبلغ - عکس یا مجموعه ی عکس برگزیده ی          سوم             ریال      هدیه نقدی) 005550555      (  لوح تقدیر  و مبلغ - عکس یا مجموعه ی عکس برگزیده ی          چهار م        2      (  لوح تقدیر  و مبلغ  ریال      هدیه نقدی) 05550555 - عکس یا مجموعه ی عکس برگزیده ی          پنج م           1      (  لوح تقدیر  و مبلغ  ریال      هدیه نقدی) 05550555 گاهشمار مسابقه:                   1030   مرداد1                                                                                               انتخاب و داوری: 1030تیر 01آخرین مهلت دریافت آثار:     
آدرس دبیرخانه:همدان-خیابان میرزاده عشقی-ابتدای خیابان شهیدان دیباج-انجمن سینمای جوانان ایران-دفتر همدان                                                                                                                                                                  
  56106285000-5610 6285208     :                                                                                                                                                               

[ چهارشنبه هجدهم تیر 1393 ] [ 18:27 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]


 

آتیلا پسیانی با تلفن همراه فیلم می سازد

آتیلا پسیانی بازیگر و کارگردان سینما، تئاتر و تلویزیون، کارگردانی فیلمی با تلفن همراه را بر عهده گرفت.

به گزارش ستاد خبری جشنواره همراه تهران، این هنرمند توانا و پرکار در بخش نگاه هنرمند این جشنواره حضور یافته و با استفاده از دوربین تلفن همراه، فیلم کوتاه می سازد.

پسیانی استفاده از کاربردهای موبایل را انکارناپذیر می داند و می گوید: موبایل با زندگی هر آدمی عجین شده است و در زندگی شهری نمی توانیم ارتباط بدون موبایل را تصور کنیم. این ارتباطات بخشی از زندگی و معاش و مناسباتی که در تعریف زندگی وجود دارد را آسان می کند و گاهی اوقات هم به شدت مزاحم است. آدم هایی که بدون مسئولیت اجتماعی شروع به گرفتن فیلم و عکس می کنند. این عکس ها را به افراد دیگر نشان می دهند و آن ها می توانند از عکس ها استفاده نادرست انجام دهند.

نظر وی در مورد برگزاری جشنواره همراه تهران مثبت است و اعتقاد دارد: به نظر من جشنواره فیلم و عکس همراه تهران جشنواره مثبتی می تواند باشد، چرا که حضور چنین جشنواره ای می تواند یک امکان هنری را برای آدم های عادی فراهم کند می تواند و برای استفاده بهینه از فناوری موبایل مفید باشد.

پسیانی که همزمان بازی در سه سریال تلویزیونی را در برنامه کاری دارد در پایان اضافه می کند: خوشحالم که می توانم در این جشنواره شرکت کنم. حضور در چنین جشنواره ای به دور از رقابت باعث می شود که هر کسی در کنار دوستان، آشنایان و کسانی که آن ها را نمی شناسد تجربه زیادی پیدا کند، شاهد باشد و عده زیادی شاهد او باشند.

بخش نگاه هنرمند جشنواره فیلم و عکس همراه تهران، یکی از بخش های غیر رقابتی جشنواره است که در آن هنرمندان رشته های مختلف با تلفن همراه، فیلم کوتاه می سازند.

آتیلا پسیانی ششمین هنرمندی است که در کنار فرهاد آییش، بهروز غریب پور، لیلی رشیدی، گیزلا سینایی و رضا یزدانی، در این بخش حضور خواهدداشت.

این جشنواره با موضوع فیلم و عکس های موبایلی برگزار می شود و علاقمندان می توانند تا 20 مردادماه از طریق سایت این جشنواره به آدرس www.tfpf.mobi در آن شرکت کنند.

 

[ سه شنبه دهم تیر 1393 ] [ 11:34 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

انجمن سینمای جوانان ایران -دفتر سنندج برگزار میکند

اولین گردهمایی فیلمسازان و عکاسان 
انجمن سینمای جوان سنندج در راستای اهداف و فعالیت های مستمر خود در جهت برگزاری و نمایش فیلمهای کوتاه فیلمساران استان و نیزدرمعرض دید قرار دادن آثار عکاسان استان این بار نیز با گرد هم آوردن این هنرمندان استان ونمایش آثار ارزنده آنان اقدام به برگزاری اولین گردهمایی فیلمسازان و عکاسان استان نمود ، باشد که این حرکت که یکی از جنبه های بسیار مهم آن غیر رقابتی بودن آن میباشد کمکی به دید بازتر دوستان هنرمند و توجه به کیفیت بجای کمیت و جشنواره پسند بودن و آثار که چندیست همه گیر شده است بنماید و امید میرود که با کمک دوستان و هنرمندان استان در هر چه بهتر برگزار کردن و پر بار کردن آن با آثار فاخر شما هنرمندان ، کوشا باشیم .

کنداکتور زمان پخش فیلمهای کوتاه اولین گردهمایی فیلمسازان و عکاسان

 برای دانلود روی لینک زیر کلیک نمایید   

 http://upcity.ir/images2/39453258262186200655.jpg

 
کنداکتورزمان پخش فیلمهای کوتاه اولین گردهمایی فیلمسازان وعکاسان
[ یکشنبه بیست و پنجم خرداد 1393 ] [ 2:31 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

پاتوق فیلم انجمن سینمای جوانان ایران - دفتر سنندج برگزار میکند :

اکران فیلم( بیل را بکش)

کارگردان     : کوئینتین تارانتینو
بازیگران     : دیوید کارادین در نقش بیل،
اوما تورمن در نقش عروس/بئاتریکس کیدو/بلک مامبا،
لوسی لیو در نقش اورن ای‌شیکا،
ویویشا ای. فاکس در نقش ورنیتا گرین/کاپرهد

زمان :  سه شنبه 93/3/13 ساعت 4/30 دقیقه
مکان: سنندج - بلوار توحید -  مجتمع فرهنگی هنری فجر

بیل را بکش (به انگلیسی: Kill Bill) چهارمین ساختهٔ نویسنده-کارگردان کوئینتین تارانتینو است. این فیلم در دو قسمت مجزا بیل را بکش بخش ۱ (پاییز سال ۲۰۰۳ میلادی) و بیل را بکش بخش ۲ ( بهار سال ۲۰۰۴ میلادی) ساخته شده‌است و مدت نمایش آن مجموعأ چهار ساعت است. این یک فیلم حماسی و انتقام‌جویانهٔ دراماتیک است.

به گفتهٔ خود کارگردان این فیلم به عنوان ادای دین به فیلم‌های رده B هالیوودی ساخته شده‌است. در سرتا سر دوگانه می‌توان ادای دین‌های کارگردان نسبت به فیلم‌های مختلفی را که بعضاً شهرتی خاص دارند مشاهده کرد. روش‌های فیلم‌برداری و تدوین این اثر کاملاً خاص هستند. برای مثال فصل‌های مختلف فیلم با ترتیب زمانی به هم ریخته پخش می‌شود. درست مانند زمانی که در سینمایی قدیمی حلقه‌های فیلم اشتباه پخش می‌شد.


[ دوشنبه دوازدهم خرداد 1393 ] [ 18:3 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 

گفت‌وگو با صلاح صالحی کارگردان فیلم کوتاه «نامو»

 

یک تجربه سنگین

فاطمه اکبری

نامو داستان همیشگی سنت را در غالبی جدید به تصویر می‌کشد، داستان شخصیت مجهول الهویه‌ای که به علت خودکشی، مردم روستاهای اطراف راضی به دفن آن در منطقه سکونت خود نیستند. صلاح صالحی فیلمساز سقزی با اولین فیلم خود در عرصه جهانی حضور موفق داشته است

ایده‌ اولیه ساخت فیلم چطور شکل گرفت و مراحل ساخت فیلم چقدر طول کشید؟

نامو یک دیتیل از فیلمنامه بلندی بود که خودم نوشته بودم، در واقع یکی از داستانک‌ها و ریزقصه‌های آن فیلمنامه بلند بود. پیش تولید نامو چهار ماه، تولید (تصویربرداری) نُه روز و پس تولید آن سه ماه طول کشید.

طراحی شخصیت‌ها چگونه شکل گرفت و شما به عنوان کارگردان چقدر در خلق شخصیت‌ها دخیل بودند؟

طراحی و خلق شخصیت‌ها در فیلمنامه اتفاق افتاده بود که البته فیلمنامه را خودم با مشاوره دوست بزرگوارم امیر عبدی نوشتم. بنده متعلق به آن مرز و بوم هستم و شخصیت‌ها و آداب و رسوم و ادبیات کردستان را به خوبی می‌شناسم. یادم هست که بسیاری از دوستان و بزرگان سینما تاکید کرده بودند که فیلمسازان فیلم‌های اولیه خود را در منطقه بومی خود بسازند و این به خاطر همان شناختی است که اشاره شد.

چطور از بازیگرانتان بازی می‌گرفتید و تا چه حد در کارهایتان به بازیگران اجازه بداهه پردازی می‌دهید؟

در برخورد با دو شخصیت اصلی یعنی گروهبان (فرید اسحاقی) که بازیگر حرفه‌ای بودند و سرباز (آزاد احمدی گلزار) هم تجربه بازی تئاتر داشتند، در برخی اوقات از شیوه پیشنهادی و انتخابی استفاده می‌کردیم. در واقع آنها پیشنهاد می‌دادند و من در صورت پذیرش یا عدم پذیرش این پیشنهادها تصمیم نهایی را می‌گرفتم و آن را مقابل دوربین می‌بردیم. در برخورد با افراد بومی و نابازیگر باید بگویم که از همان ابتدا راه درست بازی گرفتن از آنها را پیدا کرده بودم و آن استفاده از دوربین با بدنه و حجم کوچیک بود.

من در بسیاری از مجالس که با دوربین‌های هندی کم تصویر می‌گرفتم متوجه آن شده بودم که افراد مسن و بومی هیچ ترس و شرمی از دوربین‌های کوچک ندارند و مقابل آن به راحتی حرف می‌زنند و شوخی می‌کنند و آن را خیلی جدی نمی‌گیرند. همچنین در برخورد با بازیگر غیرحرفه‌ای به این نتیجه رسیدم که در بسیاری مواقع داستان دیگری را برایشان تعریف کنم که برای آنها زود هضم‌تر و تجسم و درک آن بهتر و سریع تر است.

تمام لوکیشن‌های فیلم شما خارجی بود. کار کردن در لوکیشن خارجی چه سختی‌هایی دارد؟

تصویر نامو را در اواخر بهمن 91 گرفتیم. تغییر ناگهانی هوا از برف و سرما به گرمای شدید، به

طبیعت رنگ بهار بخشید و همه برنامه‌ریزی ما را به هم زد. همان‌طور که در فیلم می‌بینید ما تمامی فصل‌ها و شرایط آب و هوای متفاوتی را در طول فیلم و در موقعیت‌های متفاوت می‌بینیم. فضای فیلم نامو را در شرایط برفی و هوایی ابری و سنگین تجسم کرده بودم هرچند که اتفاق نیفتاد؛ اما تصویربرداری در بدترین فصل سال آن هم در کردستان به من بسیار تجربه آموخت. کار کردن در فضاهای داخلی به نسبت بسیار آسان تر و قابل کنترل تر است و نیاز به هزینه کمتری دارد، به همین دلیل است که جدیدا بسیاری از فیلمسازان ما سینمای تک لوکیشن و داخلی را ترجیح می‌دهند.

چقدر به زیبایی‌شناسی در سینما اهمیت می‌دهید؟

من در زمینه‌های متفاوت هنری از جمله نقاشی و عکاسی و مجسمه‌سازی فعالیت داشته‌ام و مدرک کاردانی نقاشی دارم و هرآنچه را که می‌دانم نتیجه دید نقاشی و عکاسی  است که از قبل داشته‌ام.  اصالت و ماهیت سینما تصویر است و من به زبان تصویر و تاثیرگذاری‌های تصویر بسیار ایمان دارم و به دنبال یادگیری آن هستم. زیبایی شناسی بصری و قدرت تجسم بالا از نیازهای اولیه و مهم برای شروع یادگیری سینما است.

تدوین در فیلم شما نقش مهمی داشت. تدوین چطور شکل گرفت؟

ما هنگام تصویربرداری نامو تصاویر و راش‌های اضافی نگرفتیم و هر آنچه را که در تدوین نهایی تجسم کرده بودم را دکوپاژ زدم و تصویر گرفتیم. البته دوستم مصیب حنایی که تدوینگر فیلم هستند؛ زمان تصویربرداری هم به عنوان دستیار و مشاور کنارم حضور داشتند.

تصویربرداری در آن منطقه جغرافیایی کار را سخت نمی‌کرد؟ کار کردن در روستا چه مزایا یا معایبی دارد؟

این فیلمنامه و قصه است که تعیین می‌کند فیلم باید کجا و در چه لوکیشن و جغرافیایی ساخته شود. اگر شرایط آب و هوایی را فاکتور بگیریم باید بگویم که فیلمسازی در روستا و طبیعت بسیار ساده و لذت بخش است. مردمانی ساده و دوست داشتنی و مهمان نواز، محیطی امن و آرام، طبیعتی پاک و زیبا، فراموش نشدنی بودند.

چقدر آن ساختاری که در ذهنتان بود، شکل گرفت؟

اگر منظورتان رضایت از نتیجه کار است باید بگویم که تشابه و نزدیکی فیلم به آنچه که تجسم کرده بودم تقریبا 60 درصد است و من از نتیجه این تجربه بسیار راضی هستم.

در جایگاه یک منتقد نامو را چطور می‌بینید؟

فیلم آبرومند و قابل قبولی است و به عنوان اولین فیلم و پایان‌نامه دانشگاهی فیلمساز، تجربه بسیار محکم و سنگینی بوده است. جدای از حضور در جشنواره‌های داخلی و خارجی و کسب جوایز بازخوردهای خوبی از این فیلم گرفتم. دو نفر را که بسیار برایم مهم بودند (همسرم خانم زهرا ظاهری و استاد گرامیم جناب آقای زاون قوکاسیان که فیلم نامو به ایشان تقدیم شده بود ) هر دوی آنها را بعد از دیدن نامو شاد و رضایت‌مند دیدم. بسیاری از اساتید و بزرگان سینما نامو را دیدند و از آن را یک فیلم خوب و موفق دانستند.

[ چهارشنبه هفتم خرداد 1393 ] [ 11:28 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
انجمن سینمای جوانان ایران دفتر   سنندج برگزار میکند.

دوره مبانی عکاسی با محوریت عکاسی مستند اجتماعی

مدرس:هنر مند عکاس جمشید فرجوند (فردا)

مهلت ثبت نام:25خرداد

شروع کلاسها:یکم تیرماه

تلفن 3232933

[ یکشنبه چهارم خرداد 1393 ] [ 18:46 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
  دومین جشنواره فیلم کوتاه و مستند بهمن به همت مدیریت فرهنگسرای بهمن و مشارکت کانون فیلم بهمن و باهدف حمایت از فیلمسازان جوان سراسر کشور و ترویج فرهنگ سبک زندگی اسلامی - ایرانی برگزار می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که سال گذشته با استقبال کم نظیر فیلمسازان سراسر کشور مواجه شد، تنها جشنواره‌ای است که موضوع محوری آن بر ترویج سبک زندگی اسلامی - ایرانی استوار است. دومین جشنواره فیلم کوتاه بهمن در دو بخش مسابقه اصلی و بخش ویژه «کلام پیشوا» برگزار می‌شود. در بخش مسابقه اصلی کلیه فیلم‌های داستانی، مستند و انیمیشن تا 30 دقیقه که از سال 90 تاکنون تولید شده‌اند امکان شرکت دارند. بخش ویژه «کلام پیشوا» نیز به فیلم‌هایی اختصاص دارد که موضوع محوری آنها بر صحبت‌های اخیر مقام معظم رهبری استوار است. موضوعات بخش ویژه «کلام پیشوا » شامل: اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، اقتصاد مقاومتی و فرزند پروری است. متقاضیان شرکت در جشنواره باید اثر خود را به صورت یک DVDو با فرمت‌های AVIیا MPEG به همراه فرم تکمیل شده شرکت در جشنواره تا تاریخ 30 خردادماه 93 به دبیرخانه جشنواره به نشانی: تهران - انتهای اتوبان نواب صفوی - میدان بهمن - فرهنگسرای بهمن - معاونت آفرینش و اجرا تلفن : 02155304137-02155304138 صندوق پستی1811843643 ارسال کنند. فرم شرکت در جشنواره در سایت فرهنگسرای بهمن به نشانی: http://bahman.farhangsara.ir/ در دسترس است. دومین جشنواره فیلم کوتاه و مستند بهمن با همکاری و حمایت خبری «پایگاه خبری فیلم کوتاه» شهریورماه به دبیری کاظم دانشی برگزار می‌شود.

[ یکشنبه چهارم خرداد 1393 ] [ 17:58 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

جشنواره مونته نگرو که با کد po206 در سایت فوکوس اعلام شده بود،زير نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی, فیاپ, (شماره پاتروناژ 117/2014)، PSA، انجمن عکاسی آمریکا (PID و PID تک رنگ) و انجمن عکاسی صربستان برگزار شده و عکس هاي راه يافته در آن براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه مي شود. عکاسانی که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها پذیرفته شود, گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند. جشنواره در شش بخش برگزار شد که عبارتند: 1. موضوع طبیعت (رنگی و تک رنگ) NATURE 2. موضوع سفر (رنگی و تک رنگ) PHOTO TRAVEL 3. موضوع فوتوژورنالیسم (رنگی و تک رنگ) PHOTOJOURNALISM 4. موضوع ورزش (رنگی و تک رنگ) SPORT 5. موضوع آزاد رنگی OPEN COLOR 6. موضوع آزاد تک رنگ OPEN MONOCHROME در این جشنواره مهیار گودرزی مدال برنز سالن و سعید باریکانی روبان افتخارPSA را دریافت نمودند. و در مجموع 38 عکس از عکاسان عضو کلوپ عکس فوکوس در این جشنواره پذیرفته شد که عبارتند از: سعید باریکانی (9عکس)، فرزین خلجی (7عکس)، ابراهیم علی پور(6 عکس)، علی سامعی EFIAP,ESFIAP، (شش عکس)، علی رضا بختیاری (4عکس)، احمد دلال علیپور(3 عکس)، مهیار گودرزی (2 عکس) و محمد منصف مجرد یک عکس. کلوپ عکس فوکوس به عنوان نماینده فدراسیون بین المللی هنر عکاسی, فیاپ, در ایران, این پذیرش ها را تایید می کند.

[ یکشنبه بیست و هشتم اردیبهشت 1393 ] [ 18:15 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
هشت فیلم ایرانی در جشنواره «زنگبار»

هشت فیلم کوتاه و سینمایی ایرانی در هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «زنگبار» تانزانیا حضور دارند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» جشنواره در این دوره میزبان هشت فیلم از ایران است.
فیلم‌های کوتاه :خروج اضطراری ساخته مهدی جعفری، درس، قهرمان کوچک ساخته صادق صادق‌دقیقی، سیاه و سفید ساخته جلال ساعدپناه، صبح روز بعد ساخته علی هاشمی، اتاقک‌های نامریی ساخته احسان جعفری و فیلم‌های سینمایی: زمستان آخر ساخته سالم صلواتی و تاج محل ساخته دانش اقبال‌شاوی به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارند.
هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «زنگبار» 14 تا 22 ژوئن در تانزانیا برگزار می‌شود.

[ یکشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1393 ] [ 22:9 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
پاتوق فیلم انجمن سینمای جوانان ایران برگزار میکند

 نمایش و تحلیل فیلم ( بن هور ) از سینمای کلاسیک

بِن‌هور نام فیلمی حماسه ای به کارگردانی ویلیام وایلر و محصول سال 1959 است. این فیلم که برندهٔ یازده جایزهٔ اسکار گردیده، اقتباسی از رمانی به همین نام نوشتهٔ لیو والاس است.


این فیلم داستان شاهزاده‌ای یهودی -به نام جودا بن‌هور- است که ناجوانمردانه به جرم سوءقصد به جان فرستاده سزار، توسط دوست رومی‌اش دستگیر و به بردگی و بندگی فرستاده می‌شود و دیگر اعضای خانواده‌اش هم به سیاهچال فرستاده می‌شوند. او پس از عبور از ماجراهای بسیار به موطن خویش بازمی‌گردد تا انتقام گیرد و خواهر و مادرش را رهایی بخشد...

بر اساس داستانی به همین نام نوشتهٔ لیو والاس

 • بازیگران:
  • چارلتون هستون / جودا بن هور
  • جک هاوکینز / کویینتوس آریوس
  • هایا هاراریت (استر)
  •  استفن بوید / مسلا
  • هیو گریفث (شیخ ایلدریم)
 • فیلمبرداری: تام استرن
 • توزیع: متروگلدوین‌میر و برادران وارنر
 • تاریخ اولین نمایش: ۱۸ دسامبر ۱۹۵۹
 • زمان: ۲۱۲ دقیقه
 • زبان: انگلیسی
 • هزینه تولید فیلم: ۱۵ میلیون دلار


جوایز

زمان : دوشنبه 93/2/15  ساعت 4 عصر 

مکان : بلوار بیمارستان توحید - مجتمع فرهنگی هنری فجر - سالن فروردین 

با اطلاع علاقمندان می رساند که نمایش فیلم در سالن فروردین مجتمع فرهنگی هنری فجر خواهد بودادامه مطلب
[ یکشنبه چهاردهم اردیبهشت 1393 ] [ 11:40 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]


تاريخ ارسال: ۱۳۹۳/۰۲/۱۳
چهار فیلم ایرانی در آلمان

چهار فیلم کوتاه و انیمیشن ایرانی در جشنواره بین‌المللی فیلم LANDAU آلمان حضور دارند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره در چند بخش فیلم‌های کوتاه و انیمیشن را به رقابت می‌گذارد؛ میزبان چهار فیلم ایرانی است. 
آدم‌ها ساخته ماشاالله محمدی، دو ساعت بیشتر ساخته علی عسگری، دموکراسی ساخته کامیار شیسی و افروز کاشف الحق و ضبط صوت ساخته سیدمجتبی موسوی به نمایندگی از ایران در این جشنواره حضور دارند.
جشنواره بین‌المللی فیلم LANDAU آلمان5 تا 10 می برگزار می‌شود.

[ شنبه سیزدهم اردیبهشت 1393 ] [ 23:59 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

 

ای دل کسی گمراه نیست

فاطمه اکبری
فیلم ماجرای مرد رفتگری است که برای رفتن کمی بالاتر از آنجا که هست، علی رغم مقبول نبودن از دیدگاه خانواده و اطرافیان دست از باورهایش نمی‌کشد. در راستای این خودباوری شهریار در جایی بین سرزمین رویا و واقعیت، بیست رمان خلق می‌کند، به انتشارات سر می‌زند و کلاس داستان‌نویسی می‌رود، رویایی که سرانجام شغل او را از رفتگری به مسئولیت کتابخانه فرهنگسرا ارتقا می‌دهد.
کمی بالاتر در بیست و دومین دوره جشنواره فید مارسی موفق به دریافت جایزه اصلی و همچنین جایزه ویژه هیات داوران جشنواره سینماحقیقت را به خود اختصاص داده است.

چطور با سوژه آشنا شدید؟
در یکی از ورک‌شاپ‌های انجمن سینمای جوان کرمانشاه بود که از طریق یکی از دانشجوها با شهریار آشنا شدم .بعد از آن رمان‌هایش را خواندم و به مرور زمان رابطه‌مان نزدیک و نزدیک‌تر شد و شروع به ساختن فیلم کردیم.
در زمان شروع کار، فیلمنامه اولیه‌ای هم داشتید؟
من در بیشتر فیلم‌هام تا یک فیلمنامه کلی نداشته باشم؛ شروع به کار نمی‌کنم. تقریبا حدود یک تا دو ماه با شهریار زندگی کردم، رفاقت و رفت آمد کردیم و چالش‌های زندگی او را بررسی می‌کردم و به لوکیشن‌هایی که روزانه رفت و آمد داشت می‌رفتم. بعد از آن یک فیلمنامه کلی داشتیم، اما در هر حال در حین تصویربرداری مستند اتفاقات پیش بینی نشده‌ای هم می‌افتد که بین کار ما هم این اتفاقات افتاد و به مسیر فیلم کمک کرد. اما کلیتی که از شخصیت فیلم می‌خواستم و در زندگیش دیده بودم، دوست داشتم با یک خط روایی درست‌تری در فیلم مطرح شود.
 


ادامه مطلب
[ یکشنبه هفتم اردیبهشت 1393 ] [ 14:39 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

به اطلاع کلیه علاقمندان میرساند در راستای برنامه زنجیر وار اکران و نقد و بررسی فیلم در انجمن سینمای جوانان ایران - دفتر سنندج این بار با اکرانی دیگر در خدمت دوستان هستیم .

                          

            
نام فیلم : 
12 سال بردگی           

کارگردان :
 استیو مک کوئین
تهیه‌کننده : برد پیت
نویسنده : جان ریدلی
بازیگران : چیوتل اهیرفور - مایکل فاسبندر - بندیکت کامبرباچ - پل دانو - پل جیاماتی - لوپیتا نیونگو - سارا پلسون - برد پیت - آلفر وودارد

موسیقی : هانس زیمر
تاریخ انتشار 
۳۰ اوت ۲۰۱۳ (جشنوارهٔ فیلم تلوراید)
۱۸ اکتبر ۲۰۱۳ (ایالات متحده)
۱۰ ژانویه ۲۰۱۴ (انگلستان)
مدت زمان : ۱۳۴ دقیقه
کشور ایالات متحده
انگلستان
زبان : انگلیسی
بودجه : ۲۰ میلیون دلار
_________________________________________________________
جوایز
این فیلم برندهٔ بهترین فیلم درام از گلدن گلوب ۲۰۱۳ و همچنین بهترین فیلم سال ۲۰۱۳ توسط آکادامی اسکار شده‌است. جایزهٔ اسکار برای بهترین بازیگر زن در نقش مکمل هم به این فیلم رسید.
________________________________________________________

همراه با نقد و بررسی آقای بختیار لحیمی ازاستادان فیلمنامه نویسی انجمن


از کلیه علاقمندان به نمایش فیلم دعوت میشود که در این جلسه حضور یابند ، شرکت برای عموم آزاد است 

زمان :  93/2/2 ساعت 4 عصر
مکان : سنندج - بلوار توحید - روبروی بنیاد مسکن - مجتمع فرهنگی هنری فجر - انجمن سینمای جوانان ایران

[ دوشنبه یکم اردیبهشت 1393 ] [ 13:40 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
          مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

انجمن سینمای جوانان ایران - دفتر سنندج در سال 1364 با همت و پیگیریهای مکرر عده ای از دوستان و علاقمندان به هنر سینما شروع به کار نمود و اینک قریب به 28 سال است که توانسته است محفل و بستری را برای علاقمندان به این هنر ارزنده ایجاد نماید .
لینک های مفید
امکانات وب