انجمن سینمای جوانان ایران -دفتر سنندج
اخبار سینمای کوتاه  
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید

فیلم کوتاه  یکی بودیکی نبود ساخته  سوران فهیم به  جشنواره ساردینیاایتالیاراه یافت.این فیلم همراه فیلم مداربسته ساخته هادی افشار با فیلمهایی از ۶۲ کشور جهان ازجمله ایتالیا ،سویس ،بلژیک  ،ترکیه ،هلند،آفریقای جنوبی،انگلستان و......رقابت می کنند.پنجمین جشنواره فیلم کوتاه ساردینیا۲۲تا۲۶ژوئن در ایتالیابرگزار می شود.

[ دوشنبه سی و یکم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 10:14 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

درتداوم دوره های مقدماتی آموزش فیلمسازی و به فعلیت درآوردن آموزش مقدماتی  ورشد کیفی هنرجویان، کارگاه تخصصی صدا با موضوع دیالوگ،مونولوگ،نریشن،افکت،آمبیانس با حضور آقای مجیدی نیاکارشناس ارشدصدا درتاریخ۱۲ /۴/۸۹ساعت۱۸در محل انجمن سینمای جوان سنندج واقع درمجتمع فرهنگی هنری فجر برگزارمیگردد.علاقمندان میتوانند برای ثبت نام به دفترانجمن مراجعه نمایند.

[ یکشنبه سی ام خرداد ۱۳۸۹ ] [ 12:57 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
جهددوست، اولين فيلم بدون كات سينماي ايران كه بي‌انتها نام دارد تا سه هفته ديگر آماده نمايش مي‌شود. در اين فيلم همایون ارشادی، آیلین حسینیان، آزاده ریاضی، مرتضی یونس‌زاده، آتش گرکانی و نیما شاهرخ شاهی بازي مي‌كنند.

ادامه مطلب
[ شنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 23:29 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با رویکرد انقلاب و دفاع مقدس  ،در بخشهای سینمای ایران ، مسابقه بین الملل ، نگاه نو ، فیلم طلایی ، مسابقه مواد تبلیغی فیلم ، تصویر انقلاب ، فانوس خیال ، بر بال سیمرغ ، پرتو حضور ملی ، نشستهای تخصصی ، بزرگداشت انقلاب و دفاع مقدس برگزار نماید .

آخرین مهلت ارسال آثار ۲۴/۹/۸۹ میباشد علاقه مندان برای دریافت فرم شرکت در جشنواره میتوانند به دفتر انجمن و یا سایت :

   

WWW.MOQAVEMATFILMFEST.COM مراجعه نمایند .

[ شنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 18:30 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

 

 

راینهارد و.وولف                                                     
ترجمه: نورایی

 

 

 

 

 
 

در روزهای اول پیدایش سینما، همه فیلم ها فیلم کوتاه بودند. این یک اعتراف معمولی است و به معنای دقیق کلمه، چیز خاصی نیست. ولی نکته جالب این است که با وجود بیش از یکصد سال پیشرفت های فنی و زیبایی شناختی، برخی ویژگی ها و معیارهایی که در آن زمان هویت فیلم کوتاه را مشخص می کرد، امروزه همچنان به قوت خود باقی است: فیلم کوتاه بر اساس مدت زمان آن تعریف می شود. فیلم کوتاه وسیله ای است برای ابداع، نوآوری و به مانند خود سینما، کاربردهای متفاوتی دارد. با نگاه کردن به مسائل از این منظر تاریخی، شاید بتوانیم برخی مشکلاتی را که در تبیین این که فیلم کوتاه دقیقا چیست، با آن رو به رو هستیم، دور بزنیم.ادامه مطلب
[ پنجشنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 20:11 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

رييس انجمن مستندسازان سينماي ايران گفت:متاسفانه در اكثر موارد عبور از مرحله‌ي «ايده» تا «متن» مورد بي‌توجهي قرار مي‌گيرد و ما در انجمن مستند‌سازان احساس وظيفه كرديم كه بر اهميت اين موضوع تاكيد كنيم.

مجتبي ميرتهماسب در گفت‌وگويي با خبرنگار سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره‌ي كارگاه مستندسازي «از ايده تا متن» كه قرار است اوايل تير ماه در خانه سينما برگزار شود،با بيان اين مطلب ادامه داد:


ادامه مطلب
[ سه شنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 14:15 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
نخستین جشنواره ی کشوری عکس کوهستان( بینالود ) توسط جمعی از نهادهای فرهنگی بخش دولتی و خصوصی خراسان شمالی با هدف ایجاد زمینه برای رقابت سازنده در جهت ارتقاء سطح کیفی عکسهای گزفته شده با موضوع کوه و کوهنوردی ، گسترش ورزش کوهنوردی در آثار بصری ، ترغیب عکاسان فعال و کوهنوردان به ثبت لحظات زیبا و بکر در حوزه ی کوه و کوهنوردی برگزار میشود .

مهلت ارسال آثار تا ۲۴ تیر ماه میباشد

علاقه مندان برای دریافت فراخوان به دتفتر انجمن سینمای جوان و یا به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایند.

 www.neyshaburclimb.ir

www.neyshaburclimb@gmail.com

[ دوشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 11:13 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
براساس مصوبه شورای آموزشی به منظور رفاه حال هنرجویان محترم دوره فیلمسازی برای شرکت در امتحانات دانشگاه ها کلاسها ی انجمن از تاریخ ۲۹ تا ۱ تیر ماه تعطیل است. 
[ یکشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 18:36 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

عكاس بيجاري در مسابقه سراسري عكس زنان و زندگي شهري عنوان نخست را كسب كرد.
جمشيد فرجوندفردا عكاس برجسته و نام‌آور كردستاني در ميان بيش از 5 هزار اثر ارائه شده از عكاسان ايران و چند كشور جهان، لوح افتخار، يادمان جشنواره و جايزه نقدي را از آن خود كرد.
به گزارش واحد مرکزی خبر مضمون اين اثر هنري با عنوان عكس يادگاري اشاره به زندگي زني دارد كه پس از شهادت همسرو فرزندش به تنهايي زندگي مي‌كند.
اين دومين موفقيت پياپي فرجوندفردا، عكاس بيجاري در سال‌ جاري است.
مسابقه سراسري عكس زنان و زندگي شهري خرداد ماه جاري در تهران برگزار شد.
انجمن سینمای جوانان ایران دفتر سنندج این موفقیت رابه آقای جمشید فرجوند صمیمانه تبریک میگوید.

[ یکشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 10:41 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
چهارشنبه ۲۶/۳/۸۹ ساعت۱۷ مجموعه آثاررضااحمدیاری شامل نقش ماندگار-ایرانیان-روزی روزگاری شهرمن-درمان عشق-آسمان آبی فلسطین-ایده-جنگ بازی-قسمت اول مجموعه کارگاه جنگل-خشونت-نمایش داده میشودو پس از آن مورد گفت و گو قرارمیگیرد.رضا احمدیازی کازشناس ارشدانیمیشن،مدرس انجمن سینمای جوان و مدارس عالی سنندج میباشد.
[ شنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 18:8 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
زمین فوتبال از جلال نصیری هانیس- یکی بود یکی نبود از سوران فهیم -دنیا که روشن می شود از ستار چمنی گل-گشت شب از مختار معصومیان- کوهستان سفید از طاها کریمی - در مجموع ۱۳ فیلم از فیلمسازان ایرانی در این جشنواره حضور دارند.

جشنواره فیلمهایی که دیده ام ۳۰ سپتامبر تا۱۹ اکتبر در میلان ایتالیا برگزار می شودو موسس آن راتگرهاوئر بازیگر مشهور هلندی است. علاوه بر هیات داوران رسمی  کاربران اینترنتی نیز می توانند به فیلم های مورد علاقه شان رای بدهند تا جایزه بهترین فیلم به انتخاب آنها در مراسم اختتامیه اهدا شود. علاقمندان جهت دیدن فیلمها و رای دادن می تواند به آدرس مراجعه نمایند.

http/www.cortoweb.com/contest

[ شنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 17:40 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 

 خسرو سینا عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی سنندج واز پیشکسوتان عرصه سینماو تئاتردر کردستان است.   زمانی اکثر داستان ها در روستا شروع می شد (ادبیات روستایی) که در حال حاضر در ایران طرفدار چندانی ندارد اما هنوز هم در کردستان فیلم ها مضامین روستایی دارند و قصه ی درد و رنج روستایی ها را تصویر می کنند به نظر شما دلیل آن چیست ، فقط برای جشنواره ها یا دلیل دیگری هم دارد ؟


ادامه مطلب
[ پنجشنبه بیستم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 15:58 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

فیلم کوتاه مقصد نهایی از استان کردستان به کارگردانی طیب امامقلی در ششمین جشنواره دتمولد آلمان که از تاریخ ۱۰تا۱۳ ژوئن در آلمان برگزار می شود حضوردارد .این فیلم جزو ۲۲۲فیلمی است که از میان ۳۰۰۰فیلم از ۶۰ کشور جهان به این جشنواره راه یافته است.

[ پنجشنبه بیستم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 15:49 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

بیست و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران از ۲۸ آبان تا ۳ آذر ۱۳۸۹ برگزار می گردد آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره مذکور اول مرداد ۱۳۸۹ می باشد و انتخاب آثار در شهریور ماه انجام می گیرد. علاقمندان برای دریافت فراخوان می تواند به دفتر انجمن و یا به سایت  مراجعه نمایند. www.shorfilmfest.ir

لینک مورد نظر در قسمت لینک وبلاگ با نام پایگاه خبری فیلم کوتاه درج شده است

[ چهارشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 12:36 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

چهارمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینما حقیقت از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ مهرماه ۱۳۸۹ در سه بخش مسابقه ملی - مسابقه بین الملل و بخش های جنبی داخلی و خارجی برگزار می شود. آخرین مهلت دریافت آثار برای  این جشنواره ۳۱/۴/۸۹ می باشد علاقمندان به شرکت در این جشنواره برای دریافت فراخوان می توانند به دفتر انجمن و یا سایت جشنواره  مراجعه نمایند. www.irandocfest.ir

[ چهارشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 12:29 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

پیش تولید پروژه سینمایی نور (در خصوص زندگی پیامبر اکرم (ص)) که توسط مجید مجیدی ساخته می شود آغاز گردیده است . به همین جهت سیروس حسن پور و بهزاد رفیعی به عنوان نمایندگان این پرژه روز سه شنبه ۱۸/۳/۸۹ در محل انجمن سینمای جوانان ایران دفتر سنندج از داوطلبان بازی در این فیلم تست بازیگری به عمل آوردند آنها همچنین به شهرستانهای مریوان - سقز و بانه نیز عزیمت خواهند کرد سیروس حسن پور در این رابطه به خبر نگار ما گفت :در راستای تدارک پروژه سینمایی نور در خصوص زندگی و کودکی و نوجوانی پیامبر (ص) به کارگردانی مجید مجیدی و برا ی یافتن چهره های مناسب و مستعد جهت ایفای نقش در پروژه مذکور راهی استانهای مختلف کشور شدیم . پس ار سفرهای مختلف نوبت به استان سر سبز کردستان رسید که از چند روز قبل با هماهنگی های به عمل آمده از طریق سینمای جوان و فیلمساز مستعد از خطه آقا ی مهدی خلیلی که در فیلم قبلی بنده بسیار تاثیر گذار بودند قرار آشنایی وثبت عکس و فیلم از بازیگران را گذاشتیم و شروع کردیم . تا این لحظه حاصل کار بسیار چشمگیر بوده و انشاالله تا پایان سفر دست پر به تهران باز گردیم . در هر صورت مراتب تشکر آقا ی مجیدی و اینجانب و همکار خوبم جناب آقای بهزاد رفیعی که در همه سفر ها با هم هستیم  را خدمت یکا یک اهالی این هنر این سرزمین را اعلام می داریم .

[ چهارشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 12:21 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

معاونت  امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ وارشاداسلامی با همکاری مرکز هماهنگی توسعه و ترویج فعالیتهای قزآنی و استانداری اصفهان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان به منظور ترویج جریان سازی فرهنگی و معرفی ِآثارو تشویق علاقمندان به ساخت فیلم با مزامین قرآن اولین جشنواره فیلم قرآن و عترت ( تسنیم ) را برگزار می کند علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر با  دبیر خانه جشنواره در اصفهان به  شماره ۶۳۰۹۰۹۶و یا به نشانی الکترو نیکی  تماس  حاصل نمائید.

www.ershad-is.ir

‌‌‌‌‌

 

[ چهارشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 12:3 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

به دعوت حوزه هنری استان کردستان جواد انصافی بازیگر و کارگردان صاحب نام نمایش های سیاه بازی برای هنرجویان و علاقمندان نمایش و سینما در مجتمع فرهنگ یهنری سنندج کارگاه تخصصی طنز برگرار کرد وی در این کارگا امروزه در ارتباط با ریشه های طنز - آداب و رسوم - فرهنگ فلکلور برای حاضران صحبت کرد و همچنین ساعت ۱۸ امروز دز سالن فروردین یکی از کارهای سیاه بازی خود را اجرا می کند. جواد انصافی (عبدلی ) دارای آثار مکتوب تحت عنوان سیاه بازی از نگاه یک سیاه باز و نمایش های زنانه ایران می باشد.

[ سه شنبه هجدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 12:42 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

فیلم سینمایی پسر، ساخته برادران داردن  چهارشنبه ۱۹/۳/۸۹ در سالن فروردین مجتمع فجر توسط حوزه هنری و انجمن سینمای جوانان ایران دفتر سنندج نمایش و مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد .

این فیلم محصول مشترک بلژیک و فرانسه است که جایزه سال ۲۰۰۲ نخل طلای کن را برای بهترین فیلم وبهترین بازیگری مرد به خود اختصاص داده است .

برادران داردن پیش از این نیز با فیلم رزتا برنده نخل طلای کن شده بودند و از فیلم های اخیر آنان می توان به فیلم شاخص سکوت لورنا اشاره کرد .

[ سه شنبه هجدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 12:32 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

انجمن سینمای جوانان ایران - دفتر سنندج در ترم تابستانی برای رشته های بازیگری - عکاسی  و تصویر برداری  هنرجو می ذیرد شروع کلاسها از ۱۱ تیرماه می باشد علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر به دفتر انجمن واقع در مجتمع فرهنگی هنری فجر واقع در میدان بسیج خیابان بیمارشتان توحید مراجعه نمایند.

[ دوشنبه هفدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 18:31 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]

هیجدهمین جشنواره بین المللی فیلم های یک دقیقه ای کرواسی که از تاریخ ۲۷ تا ۲۹ می برگزار شد جایزه دوم خود را به انیمیشن نوعی دیگر بودن  ساخته ماشالله محمدی اهدا کرد ماشا الله محمدی چهار کار انیمیشن با نام های رنج - آخرین ترانه ـ نوعی دیگر بودن را در کارنامه خود دارد و تا کنون حضوری موفق در جشنواره های داخلی و خارجی داشته است .

[ دوشنبه هفدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 10:49 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
به گزارش  پایگاه خبری فیلم کوتاه این جشنواره که در بخش های حرفه ای - دانشجویی - آماتور و مستقل برگزار می شود در بخش فیلم های مستقل میزبان فیلم کوتاه دنیا که روشن می شود از ستار چمنی گل است دیگر فیلم های ایرانی که در این جشنواره خضور دارند تنهایی ساخته مهرداد شیخان و خاکستر سرخ ساخته محمد ابراهیم شهبازی  است .
[ دوشنبه هفدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 10:45 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
در جشنواره سینمای سیاه برلین که از تاریخ ۴تا۸می۲۰۱۰با نمایش فیلمهاوچندین ورک شاپ در آلمان برگزارشدزمین فوتبال ساخته جلال نصیری در بخش فیلم کودکان و نفت سرطان شهر من ساخته طاها کریمی موفق به دریافت جایزه شد. گفتنی است دو فیلم دیگر ایرانی از منیژه کریمی اقدم و لحظه های ناتمام و سیامک نجات نوری مورد تقدیر هیات داوران قرار گرفت .
[ دوشنبه هفدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 10:35 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
یکشنبه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۳۰/۴ بعد ازظهر در محل مجتمع فرهنگی هنری فجر سالن فروردین آثار جعفر نور محمدی از فیلمسازان جوان ایلام اکران و مورد نقد و بررسی قرار میگیرد گفتنی است نور محمدی تا کنون بیش از ۱۰ فیلم کوتاه در حوزه ی داستانی و مستند تولید کرده است و حضور موفقی در جشنواره های داخلی و خارجی داشته است .

در حاشیه ی این برنامه نمایشگاهی از آثار عکس خانم لیا حیدریان تحت عنوان ایلام عروس زاگرس در گالری مجتمع فرهنگی هنری فجر در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت . 

[ دوشنبه دهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 10:46 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
 چهارشنبه ۱۲ خرداد ۸۹ ساعت ۳۰/۴ بعدازظهر در محل سالن فروردین مجتمع فرهنگی هنری فجر تعدادی از انیمیشن های منتخب جایزه ی اسکار نمایش داده میشود و پس از آن توسط رضا احمد یاری کارشناس ارشد انیمیشن مورد تجزیه و تحلیل قرار میگیرد .
[ دوشنبه دهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 10:36 ] [ پرویز مقدمی- بهارک سعادت ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

انجمن سینمای جوانان ایران - دفتر سنندج در سال 1364 با همت و پیگیریهای مکرر عده ای از دوستان و علاقمندان به هنر سینما شروع به کار نمود و اینک قریب به 28 سال است که توانسته است محفل و بستری را برای علاقمندان به این هنر ارزنده ایجاد نماید .
لینک های مفید
امکانات وب